The Hand

The Hand

Týmy
0 0
6. září 2018, napsal Píchy

A teď vážně. Je na světě něco víc cool než ninjové? Možná leda ninjové s mystickými schopnostmi. Cože? My něco takového v Marvel světě máme? A ještě k tomu jsou to záporáci? V tom případě, dámy a pánové, The Hand.

The Hand

The Hand (Ruka) je kriminální organizace bojovníků převážně sídlící v Japonsku, ale operující po celém světě. Zapleteni do organizovaného zločinu, žoldáctví a atentátů, její členové i celé podskupiny často uzavírají výhodná krátkodobá spojenectví s jinými organizacemi a jednotlivci za různými dílčími účely. Jejich hlavní motivací ale je a vždy bude kumulace moci a světová nadvláda ve jménu démona, kterého vzývají, označovaného jednoduše jako The Beast (neplést s Hankem McCoyem).

Kořeny skupiny lze sledovat až do hlubokého středověku, do feudálního Japonska, ale oficiálně se za datum vzniku považuje rok 1588, kdy zakladatel Kagenobu Yoshioka svedl dohromady japonské samuraje s nacionalistickým cílem svrhnout zkorumpovanou vládu a vrátit moc do rukou lidu. Organizováni do pěti podskupin, každá působící na jednom z pěti japonských ostrovů, jejich cíle byly v začátcích dobré a vznešené. Brzy však byla organizace infiltrována, zkorumpována a převzata klanem ninjů zvaným Snakeroot, kteří odstranili Yoshiokiho a zavedli praktiky uctívání démonické bytosti, která jim na oplátku poskytovala nadpřirozené schopnosti skrze praktikování okultismu.

Podle slov svého zakladatele, každý z prstů (podskupin) Ruky může existovat zcela samostatně a nezávisle na ostatních, nicméně pokud se prsty sjednotí za jediným společným cílem, stává se z Ruky neskutečně mocná entita. O tom svědčí i fakt, že kolem poloviny 20. století stála Ruka dokonce u zrodu Hydry, kterou ale krátce po svém příchodu do skupiny převzal Baron Strucker. Ačkoli spolu organizace mnohdy spolupracovaly, šly od té doby každá svou cestou.

V moderní době je největším nepřítelem Ruky klan nazývaný The Chaste, pod vedením Sticka, slepého mistra bojových umění a někdejšího mentora Matta Murdocka (Daredevil) a Elektry Natchios. Tím ale vazby na hrdiny zdaleka nekončí. Matt i Elektra v různých dobách stáli dokonce v čele celé organizace, i když u Elektry šlo vlastně o jejího dvojníka z řad Skrullů a Matt se snažil obrátit skupinu na konání dobra a šíření spravedlnosti. Odplatou mu byl postupný morální úpadek (včetně vraždy Bullseye a snahu o jeho vzkříšení a přivedení do vlastních služeb) a snaha Snakeroot klanu o využití jeho těla jako fyzické formy The Beast a tím dosáhnout jeho přivedení na svět, což se jim v příběhu Shadowland dokonce krátkodobě povedlo.

Krom učenců Sticka vedli organizaci i například Gorgon, Kingpin a Typhoid Mary. I skutečná Elektra byla členem po tom, co byla vyhnána z Chaste pro svou nestabilitu a infiltrací Ruky se snažila dokázat Stickovi svoje schopnosti a přínos. Podcenila však manipulativní schopnosti, které Ruka ovládá. Colleen Wing se přidala k podskupině Nail, když zjistila, že členkou byla kdysi i její matka. Black Tarantula a White Tiger přišli v době Daredevilovy „reformace“ a další členové čítali v různých chvílích Blink, Hobgoblina, Silver Samuraie, Mandarina, Mystique, Nightcrawlera, Omegu Red, Tombstona a Viper. Speciální úlohu hrála Ruka v životě Psylocke.

Ruka často vyhledává nejschopnější bojovníky světa, zabíjí je a přivádí zpět k životu s vymytým mozkem, za účelem jejich rekrutování do svých řad. Podobně získali členství Elektry, Wolverina, Mariko Yashidy (jako Scarlett Samurai) a po Civil War II dokonce Hulka, kterého (podobně jako Daredevila) nechali posednout svým démonickým pánem. Traduje se, že mysl ovládanou po vzkříšení Rukou lze velmi těžko přivézt zpět k „normálu“. Z celé praktiky dělá dvojnásob nebezpečnou zbraň jedno z temných kouzel Ruky, díky němuž se jejich bojovníci po smrti rozpadnou v prach.

Nebezpečnost klanu demonstruje i fakt, že Stick a další člen Chaste, Shaft, obětovali svůj život v jednom ze střetnutí obou skupin, aby jejich strana alespoň přežila. Následně se Ruka snažila dokonce zavraždit dítě, ve kterém se měl Stick reinkarnovat, čímž by zasadili odvěkému rivalovi definitivní ránu. Malým překvapením jsou pak bitvy, které organizace sváděla i se Spider-Manem, Avengers nebo X-Meny. Do křížku se ale pustili i s Yakuzou, v japonském kriminálním derby, vyprovokovaném Sabretoothem.

The Hand je výtvorem Franka Millera a poprvé se na stránkách komiksů objevila v Daredevilovi #174, v září 1981. Krom Shadowland je nejčastěji citovaným příběhem jejich střet s Wolverinem v archu Enemy of the State. Ruka byla inspirací i pro konkurenční vydavatelství Mirage a jejich Želvy Ninja, konkrétně pro jejich vlastní kriminální organizaci ninjů, Foot Clan.

Jak si u vás stojí The Hand v porovnání s Hydrou, A.I.M. a dalšími zločineckými organizacemi Marvelu? Jsou kouzelní ninjové víc v kurzu než nacisti a zvrhlí vědci? A jakou (jestli nějakou) roli by Ruka měla hrát v budoucnosti Marvel reality? Podělte se o názory v komentářích.Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Píchy
Píchy
Redaktor

Kde nás najdeš