Thanos Quest

Thanos Quest

Thanos Quest

Šest gemů. Samostatně obsahují sílu mimo chápání, ale v jednotě… mají moc zničit vesmír. Tak je uveden začátek dvoudílné série, která vede přímo k The Infinity Gauntlet a na jejímž základě vznikl film Infinity War: Thanosova honba za Kameny nekonečna.

Thanos Quest

Thanos v komiksech naposledy vydechl v roce 1977 v Marvel Two-in-One Annual #2, kdy jej duše Adama Warlocka přeměnila na kámen. Na věčnosti byl pak Šílený titán ponechán až do roku 1990, kdy jej v komikse Silver Surfer #34 oživila Lady Death. A tato událost přímo vede k našemu bodu zájmu: Dvoudílné komiksové sérii Thanos Quest.

Ve své nehynoucí lásce k Lady Death je Thanos schopen udělat vše, aby ji potěšil a získal si její přízeň. A s velkou radostí bude plnit úkol, za kterým jej Death oživila – Vyhubit polovinu vesmíru. Jak ovšem Titán správně podotkne, splnit takový úkol by jednomu trvalo staletí a tak je třeba vymyslet mnohem sofistikovanější plán. Na začátku komiksu tak můžeme Thanose spatřit, jak ve světě Mistress Death hledí do Infinity Well. A při svém přemítání si uvědomí pravou sílu mocných artefaktů, které se už jednou pokoušel zkrotit – Soul Gems (Později Thanosem nazvané Infinity Gems), které jsou nyní v držení Elders of the Universe, a kteří si jejich síly nejsou vůbec vědomi.

Jeho přemítání je ovšem moc dlouhé a Death už začíná být netrpělivá. Thanos ji ale dokáže přesvědčit svou rétorikou, aby se mohl vydat na cestu za šesti gemy, o to větší požehnání dostává, když jeho prvním cílem se stává její nepřítel In-Betweener, který vlastní zelený Soul Gem. Ten je vězněm Master Order a Lord ChaosNexus of Reality, jediném místě, kde se potkávají pořádek a chaos, a kde v centru obou polarit je vězněn In-Betweener. Thanos si je dobře vědom výhody tohoto vězení – v tomto místě se totiž nenachází žádné dichotomy, hlavní zdroj In-Betweenerovi síly – i přesto mu ale jeho vězení umožňuje svou sílu využít, dokud je uvnitř něj. In-Betweener je tak vmanipulován Titánem ve společné spojení sil, aby jeho vězení zničili. Jediným chvatem poté Thanos knock-outuje nyní bezmocnou entitu a ukořistí její Soul gem.

Dalším do sbírky bude červený Power Gem, který má ve svém držení The Champion. Ten se velmi vyžívá v boji a ve své fyzické síle, kterou nyní uplatňuje na planetě Tamarata. Svět, o který neustále válčí pětice federací. Zde někdo tak pohlcený bojem, jako Champion, najde své uplatnění, kdy každý den může porážet jednu federaci za druhou. I na něho Thanos vyzraje svým intelektem, jelikož Champion používá pouze svaly bez rozmyslu. Titán se mu tak postaví v boji o planetu, kdy jej soustavně překonává svou technologií a taktizováním a zároveň jej stále dráždí víc a víc svými posměšky, až nakonec dojde na Thanosem očekávaný krok – veškerou svou sílu Champion soustředí do ohromného úderu ze vzduchu, před kterým se Titán na poslední chvíli teleportuje. Tímto úderem ale zničí celou planetu. Thanos tak nakonec nabídne alternativu, místo toho, aby bloumal prázdnotou po věčnost, přepraví jej na nejbližší planetu… Výměnou za jeho Power Gem.

The Gardener je Elder, který se místo hromadění síly, na rozdíl od ostatních Elders of The Universe, soustřeďuje na pěstování své zahrady. V tom mu ohromně pomáhá jeho oranžový Time Gem. Tentokrát to má Thanos ovšem bez boje, Gardener moc dobře ví, pro co si přišel, stejně jako už ví, že má dva Gemy. I tak se mu ale v rámci svých zásad postaví v nerovném boji, který Titan okamžitě ukončí.

Obdržet další Gem ovšem není snadné, neboť jej ve své sbírce drží The Collector, žlutý Reality Gem se tak Thanos rozhodne ukořistit obchodem, jelikož sám Elder si není vědom jeho moci a pokládá jej pouze za vyleštěný kus skla.

Mezitím Thanos vyhledá a konfrontuje dalšího držitele Soul Gemu, The Runner, ten má ve svých rukou fialový Space Gem, který jej obdařuje schopností teleportace a tak působí, že už tak rychlý běžec je podstatně rychlejší než samotné světlo. Ten dává Thanosovi na výběr: Mluv, proč chceš Soul gemy, nebo tě svou rychlostí zničím. My se tak konečně dozvídáme podstatu a původ těchto ingotů:

“Gemy pochází z doby před veškerým známým časem. Byly cítícím stvořením neomezené schopnosti. Ve svém čase toto stvoření bylo jediné, co existovalo ve všech realitách. Bylo nekonečnem a věčností, určitě by ses nemýlil, kdybys to nazval bohem. Jenže bylo samotné, vše, co bylo, bylo součástí jeho samotného. Věřím, že to je to, proč se to rozhodlo samo sebe zničit. Jádro tohoto stvoření se ale přetransformovalo v šest Kamenů nekonečna, které jsou ultimátní silou a nejtemnějším tajemstvím vesmíru.”

Runner s nově nabytými znalostmi propadl silnému egoismu, kdy se rozhodl, že tohle tajemství bude jenom jeho. Thanos mezitím využil síly Time Gemu, kdy akceleroval stárnutí Eldera, kdy zestárl o miliardy let. Bohužel ani Elders of The Universe nejsou nesmrtelní, jejich stárnutí je jen razantně zeslabeno. Od Runnera, který se ocitl v důchodovém věku, si tak Thanos bez problému přebere jeho Space Gem. Runner se ovšem také stane předmětem v Thanosově obchodu s Collectorem, kdy jej přemění na malé dítě.

Collector tak Thanosův obchod přijímá za jedinou podmínkou – nebude se do jeho existence za doprovodu dítěte vměšovat. Ku Collectorově smůle mu ale Titán při svém odchodu prozradí, že kouzlo, které aplikoval na Runnera, je pouze dočasné. Ten se tak navrátí do svého původního stáří a s Collectorem se pouští do boje, za to, že jej chtěl dát do své sbírky.

Thanosovi v cestě už tak stojí jen jeden: The Grand Master, který jej po celou dobu sleduje. Díky jeho sledování se tak během Thanosovy cesty dozvídá pravou sílu Kamenů, což je důvod, proč Grand Master během titánova tažení za Kameny nezakročil: chce je totiž ukořistit pro sebe a Thanos mu nyní přináší všech pět…

Grand Master je stvoření, které se velmi vyžívá ve hrách a strategii, za spoustu životů ovládl umění všech her a strategií, které existují. Svůj modrý Mind Gem střeží ve speciálním zařízení se spoustou bariér. Dojde-li k narušení jedné z nich, či dojde k ohrožení Grand Masterova života, zařízení spustí program, které Gem teleportuje na neznámé místo a pak se samo zničí. Titán si je tak dobře vědom toho, že nemá na výběr a musí se s Grand Masterem utkat v jeho hrách. A hrou je souboj v jeho vlastní realitě. Boj na život a na smrt. Vyhraje Thanos, získá Mind Gem. Vyhraje Grand Master, získá všech pět ostatních kamenů.

Elder ovšem nenechává nic náhodě a nebezpečí, že by se Titán zmocnil všech šesti, je obrovské. V aréně se jej tak rozhodne porazit podvodem, kdy je jeho bitevní zdroj hacknutá a Thanos se tak ocitá uvnitř houby, bez jakýchkoli zbraní a zanechán na pospas osudu… Bohužel pro něj, Thanos do boje vyslal svého robota. Mezitím jeho pravé já zničí zařízení, v jehož realitě se odehrává boj, čímž Grand Mastera zabije. Jeho smrtí pomine i ochranný program Mind Gemu a Thanos získává poslední artefakt neskutečné moci…

Jeho plán je splněn. S vlastnictvím všech šesti Kamenů se Thanos stává samotnou realitou, všemohoucím stvoření, které se svou silou může usednout po boku Mistress Death. Což ona sama ovšem tak nevidí. I když Thanosovi nabídne místo po svém boku, on je nyní pro ni nadřízený a tak k němu stále nehodlá mluvit jinak, než za pomoci svých přisluhovačů. Šílený titán tak z trůnního sálu odchází rozhořčený, že stále nemá lásku Mistress Death, kterou žádá… The Infinity Gauntlet může začít.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Zechy
Zechy
Zechy
Administrátor

„Tony Stark Světa Marvel. Tvořím náš web a starám se o všechny technické záležitosti.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.