Thanos

Thanos

Thanos

Dnes slaví: THANOS

Thanos

Koho lepšího si zvolit pro začátek než obrovskou, fialovou, mocichtivou, nihilismus vyznávající, po přízni Paní Smrti lačnící příšeru? S jeho výsostí „jednou přede mnou stejně všichni pokleknete“ jsme se poprvé setkali v komiksu Iron Man #55 a mohli ho tak střídavou měrou směle začít nesnášet. Thanos se narodil jako Eternal s jemnou příměsí Deviantského genomu a ve své posedlosti Smrtí neváhal spáchat genocidu na svém vlastním lidu. K posílení své síly a moci neváhá využít jakýchkoli prostředků, ať už se jedná o „prostou“ meditaci, bionická vylepšení či už dobře známou Infinity Gauntlet, ideálně v kombinaci s elegantními šutříky v celoduhovém spektru. Je-li tento fialkový sympaťák něčím posedlý, pak je to sama Smrt, jeho fascinace jí by se dala zařadit někam mezi lásku a zbožnou úctu a ve své příchylnosti k ní je pro ni schopen všeho, například zničit vše živé, což je mimo jiné jedním z hlavních motorů, které ho ženou v jeho touze vlastnit všech šest Infinity Stones. Romantik. Ačkoli je Thanos jednou z nejmocnějších bytostí Marvelu, tou nejmocnější není a to ani s Rukavicí nekonečna. Zabít ho není snadné, ale ani nemožné, navzdory tomu, že jeden čas byl, aktuálně není skutečně nesmrtelný.

Zajímavosti, které možná (ne)víte:

  1. Jeho největší devizou nejsou svaly ani zbraně, ale mysl. Ačkoli tak nepůsobí, je géniem v mnoha vědních oborech a takový Bruce Banner vedle něj připomíná trochu snaživějšího třídního šprta. Má rovněž rozsáhlé telepatické dovednosti a snadno si tak podmaní slabší cizí mysl. Tahle Thanosova část je ostatně patrnější spíše z komiksu, ve filmu se zatím projevily pouze jeho druhotné vlastnosti – velký a fialový.
  2. Nepotí se a neunaví. Thanosovo svalstvo neprodukuje žádné únavové toxiny a tím pádem se prakticky neunaví, nevyčerpá. Navzdory své mohutné postavě dokáže běžet rychleji než Usain Bolt.
  3. Dokáže manipulovat energií i hmotou. Čistou energii je schopen přetvořit tak, aby ji mohl ovládat, například za účelem vytvoření energetického štítu. Také dovede přeměňovat hmotu na atomární úrovni, například proměnit někoho v kámen (v Captain Marvel #26 to například schytal Skragg).

Zkrátka společník do největší nepohody, co říkáte?

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Mia
Mia
Mia
Administrátor

„Fanatická fanynka Kapitána Ameriky a Buckyho Barnese, s příležitostnou obsesí pro padouchy a zastánkyně práv komiksových parťáků.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.