Teseract

Teseract

Infinity Stones
Teseract

S Teseractem jsme se poprvé mohli setkat již ve filmu Thor. Zde se objevil v potitulkové scéně – Nick Fury ho ukázal doktoru Selvigovi. Větší prostor však dostal o 4 měsíce později ve snímku Captain America: První Avenger.

706 0
10. listopad 2017, napsal Nevka

S Teseractem jsme se poprvé mohli setkat již ve filmu Thor. Zde se objevil v potitulkové scéně – Nick Fury ho ukázal doktoru Selvigovi. Větší prostor však dostal o 4 měsíce později ve snímku Captain America: První Avenger. Pokud bychom tedy měli výskyt Teseractu ukázat na časové ose MCU, objevil by se prvně tady (už za II. světové války).

Red Skull zde využíval první schopnosti tohoto kamene. Čerpal z něj nevyčerpatelnou energii. Tu pak používal do zbraní, které byly na svou dobu vysoce pokročilé. Pušky díky nim stříleli lasery, které vojáky na místě smazaly z povrchu zemského.

Tady se dostáváme k jisté konspiraci. Opravdu lidé zasažení paprskem umírali? Nepovedlo se jen Red Skullovi nechtěně teleportovat vojáky do neznámých končin? To je otázka, na kterou momentálně nejsme schopni odpovědět. Jedno je však jisté. Captain America krátce na to havaroval a zamrzl v ledu.

Do hlavní linie jsme se vrátili až s filmem Avengers. Tady se Teseractu chopil Loki, který využíval druhou stránku jeho moci – cestoval s ním z jednoho konce vesmíru na ten druhý. Jak jsme však mohli postřehnout, následně si Teseract odnesl Thor, který při této příležitosti na Asgardu uvěznil i svého nevlastního bratra, jenž na Zemi nadělal pořádné zmatky.

Až do posledního snímku Thor: Ragnarok bylo v souvislosti s tímto kamenem ticho po pěšině. Když Hela dobyla Asgard, sama uznala, že alespoň tato „věc“ nějakou tu moc má. Zřejmě si ale neuvědomila jakou. S Teseractem se totiž mohla pohybovat po vesmíru neomezeně – nepotřebovala by meč Heimdalla.

Znamená to, že Surtur zničil s Asgardem i Teseract? Ani náhodou… V současné době je držitelem kamene prostoru opět Loki, který se chopil příležitosti tak, jak to má ve zvyku.

Vzhledem k tomu, že jsme v potitulkové scéně mohli spatřit loď, která dozajista patřila Thanosovi či jeho silám, asi tušíme, co se s kamenem bude dít dál. Nic však nebrání tomu, aby vzal Loki lidově řečeno kramle.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama