Spider-Man

Spider-Man

Středa, hrdina je třeba
0 0
17. říjen 2018, napsal Just Er

Pod maskou Spider-Mana se skrývá Peter Parker, středoškolský student z Queensu. Peter je sirotkem, který vyrůstal u svého strýce Bena a tetičky May.

Spider-Man

Jeho rodiče, Richard a Mary, pracovali pro C.I.A. a vše, co chtěli, bylo zařídit normální a spokojený život jejich synovi. Bohužel se tento cíl stal nedosažitelným, protože je oslovil Nick Fury a jejich život nabral nebezpečný spád. Richard a Mary zemřeli při nehodě letadla, když byl Peter ještě malý kluk. Byl dále svěřen do opatrovnictví své tetičky a strýčka a ve svém životě pokračoval dál. Peter je aktuálně student, kterému je patnáct let, miluje vědu, což se pak ukáže jako výhoda a vypořádává se se šikanou, zkrátka normální život středoškoláka.

Schopnosti? Kde, jak a proč

Peter získal své schopnosti vlastně omylem, na školním výletě. Jeli se podívat do Osborn Industries, kde našeho hrdinu pokousal radioaktivní pavouk. Peter brzy přišel na to, že má superschopnosti, jako je nadlidská síla, schopnost lezení po stěnách „v pavoučím stylu“ a také šestý smysl, který ho varuje před nebezpečím. Ze začátku Peter sám sebe vnímal jako zrůdu, nedokázal se vypořádat se svými schopnostmi a ani nechtěl. Mezitím se musel vypořádat ve škole se šikanou a jednou, když se bránil,Flashovi omylem zlomil ruku.

Nakonec ale začal své schopnosti využívat a díky nim se dostal do basketbalového týmu a také se stal wrestlerem. Chvilku působil v televizi, kde bavil lidi, byl taková „atrakce“ a díky tomu si vydělával peníze. Rozhodl se, že si bude hledět svého a nebude brát zřetel na to, jak jednoduše by mohl bojovat proti zločinu a kolika lidem by mohl pomoc.

Ztráta milovaného a začátek hrdinství

Jednoho dne byl dům Parkerových vykraden. Ben Parker se snažil lupiče zastavit, ale byl zastřelen. Peter mezitím mířil domů a chtěl říct své rodině o tom, kdo opravdu je, ale spatřil policii a hysterickou May. Z rozhovorů zaslechl, že byl jeho strýček zastřelen kousek od domova. Když spatřil svého strýce mrtvého, došlo mu, že ho mohl zachránit. Zde v tento moment došlo na slova jeho strýčka: S velkou silou přichází velká zodpovědnost.“

Po téhle události se začal Peter věnovat své hrdinské úloze, vyrobil si první oblek a díky znalostem z vědy byl schopný vynalézt látku, která svými vlastnostmi dostatečně napodobovala pavučinu.

Přátelé a nepřátelé

I když byl Peter považován za „nerda“, měl kolem sebe mnoho přátel a mezi nejznámější patří Mary Jane, se kterou poté navázal milostný vztah. Můžeme sem řadit také Randyho Robertsona, Flashe Thompsona a v neposlední řadě Harryho Osborna, který tvoří nemalou část Peterova života, a dokonce jeden díl filmu z první trilogie.

O nepřátele Spider-Man nouzi rozhodně nemá. Nejenže jakožto ochránce předměstí bojuje s různými lupiči a neřády, kteří kradou auta a kola, ale také se dostal do křížku s mnohem větším nebezpečím. Mezi jeho největší a nejznámější nepřátele patří Green Goblin, Vulture, Sandman, Doctor Octopus, Venom, Mysterio a Electro. Mnoho z nich můžeme znát z filmového zpracování, i když setkání Venoma a Spider-Mana ve filmu se asi už nedočkáme.

Samozřejmě nesmíme vynechat jeho nejbližšího, což byl Ben Parker. Ben byl armádní policejní strážník a také hrál chvilku v kapele. Svou budoucí ženu May znal už od střední školy, ale ona byla slepě zamilovaná do jiného muže, který se věnoval kriminálním činnostem. Cestu si k sobě našli až když Ben odhalil, že muž, do kterého byla May zamilovaná, je vrah, on ho zatkl a poté se jí věnoval, když měla zlomené srdce. Jejich vztah se vyvinul do šťastného manželství a když Benův mladší bratr a jeho manželka zemřeli, vzali si do péče jejich syna, Petera. Ben se snažil Petera celý život chránit, chránil ho před lidmi, kteří ho šikanovali a před skutečností krutého světa. Bohužel byl Ben zastřelen, když se snažil zastavit lupiče, který jim vykradl byt. Strýčka Bena zastřelil Flint Marko, z něhož se později stal Sandman, jeden z nepřátel Spider-Mana.

Daily Bugle

Daily Bugle jsou noviny, kde Peter Parker nějakou dobu působil jako fotograf Spider-Mana. J. J. Jameson neváhal ani chvilku, když od Petera kupoval první fotky Spider-Mana. J. J. si všiml, jaký má Peter talent na focení onoho hrdiny v akci a mladému teenagerovi pomohl vybudovat v Daily Bugle kariéru, nikdy ale neodhalil jeho tajemství. Peter zde nejen razil karierní dráhu, ale také si zde našel svou první oficiální přítelkyni, jménem Betty Brant.

Team-ups

Jakmile Peter pronikl do světa hrdinství a Spider-Man získal nějaké to větší jméno, začal potkávat i své hrdinské kolegy. Stal se členem mnoha týmů a bojoval po boku nespočtu hrdinů. Například Spider-Man a Captain America jsou poměrně povedená dvojka, skoro jako Batman a Robin. Peter jednou dokonce i schytal kulku za svého patriotského kolegu. Nejednou se spojil i s Wolverinem, Deadpoolem a Human Torchem. Samozřejmě se stal i členem Avengers a dokonce i Fantastické Čtyřky.

Amazing Spider-Man

Asi nejznámější série komiksů, ve kterých figuruje náš přátelský soused Spider-Man, je Amazing Spider-Man. Komiks vycházel v letech 1963 až 2012. Původně vycházel jednou za měsíc v novinách, než se začaly dělat jednotlivé svazky, jak je známe dnes. Spider-Man zde měl tu čest s mnoha známými záporáky, jako jsou Rhino a Doctor Octopus. Podle těchto komiksů byla natočena** trilogie The Amazing Spider-Man.**

Zajímavosti

  • Mezi informace, které nejsou tolik proslýchané a psané, se dostaneme málokdy a člověk musí opravdu hledat, ale kdo hledá, ten najde.
  • Peter Parker měl krátký milostný vztah s Carol Danvers a.k.a. Captain Marvel.
  • Všichni známe moc dobře Stark Industries, ale co Parker Industries? Něco málo se o nich můžeme dočíst v komiksu „Deadpool a Spider-Man, Parťácká romance“.
  • Jednou se Peterovi povedlo zabít svou přítelkyni Mary Jane. Ptáte se jak? Vcelku jednoduše. Při pohlavním styku se zjistilo, že Peterovo sperma je radioaktivní a to MJ zabilo.

Just Er


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Just Er
Uživatel

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!