Silk

Silk

Středa, hrdina je třeba
5 / 5 315 0
7. říjen 2020, napsal Johnny

Relativně nový přírůstek do dnes již značně rozsáhlé pavoučí rodinky, který si během pouhých pár let stihl mezi komiksovými fanoušky vydobýt slušnou popularitu.

Silk

Komiksová historie

Silk, vlastním jménem Cindy Moon, se v komiksu poprvé objevila teprve nedávno, konkrétně v sešitu The Amazing Spider-Man #1, který vyšel v dubnu 2014. Tehdy šlo ovšem víceméně pouze o cameo.

Plnohodnotný debut zažila zanedlouho poté, v červenci téhož roku v komiksu The Amazing Spider-Man #4, stala se zde součástí linky Original Sin. O rok později se dočkala také vlastního komiksu. První série skončila během událostí Secret Wars, poté na ni plynule navázala další.

Její původ je úzce spjat s původem Spider-Mana. Během jednoho vědeckého experimentu došlo k vystavení jistého druhu pavouka určité dávce radiace. Tomuto členovci se následně povedlo utéct a pokousat mladého studenta Petera Parkera.

Krátce poté ovšem ten samý pavouk pokousal ještě další oběť. Nestal se jí nikdo jiný, než právě Cindy. Zanedlouho se pak projevily její schopnosti, v zásadě velmi podobné těm Peterovým, odlišné spíše v detailech.

Zpočátku nedokázala Cindy své schopnosti řádně ovládat. Vyhledal ji však Ezekiel Sims, který ji nabídl pomoc a výcvik. Po letech tréninku ji Ezekiel za účelem ochrany před Morlunem uzamkl do uzavřeného objektu.

Tou dobou by Spider-Man vystaven energiím Watcherova oka, což u něj vyvolalo vizi, ve které spatřil, že není jediným, koho pokousal radioaktivní pavouk. Vydal se tak Cindy vysvobodit.

Již během jejich prvního setkání oba zjistili, že jsou navzájem silně přitáhováni díky sdílenému pavoučímu smyslu. Tehdy se také Cindy Peterovi představila jako Silk. Kromě účasti v takzvané skupině Spider-Army/Web Warriors, která souvisí se Spider-Verse, byla v minulosti také členkou týmu Protectors, nebo Agents of Atlas, když bránila zemi proti Malekithově invazi. Jako členka uskupení New Agents of Atlas pak vystupovala například v lince Atlantis Attacks.

Schopnosti

Po pokousání radioaktivním pavoukem získala Cindy řadu nadlidských „pavoučích“ schopností. Dokáže se například udržet a lézt po stěnách a tvořit organickou pavučinu (na rozdíl od komiksové verze Petera Parkera).

Stejně jako Peter získala také jakýsi šestý, nebo lépe řečeno, pavoučí smysl. V jejím případě je ovšem mnohem silnější, ačkoliv se stává, že někdy tak trochu „blbne“.

Pavoučí smysl ji varuje před potenciálním nebezpečím, díky čemuž může včas reagovat na jakýkoliv podnět. Dále dokáže na určitou vzdálenost vycítit dokonce i útočníkovu totožnost. Kromě toho má Cindy také eidetickou paměť.

Dále disponuje nadlidskou silou, která ve srovnání s Peterem sice není tak veliká, ale i tak unese až několik tun. Oproti Spider-Manovi je nicméně rychlejší a hbitější. Dále má také extrémní výdrž a odolnost.

V jakékoliv pozici dovede perfektně udržet rovnováhu. Její reflexy fungují ve srovnání s normálními lidmi přibližně čtyřicetkrát lépe. V kombinaci s pavoučím smyslem tak svede uniknout i střelné ráně.

Filmy, seriály a hry

Postavu Cindy Moon jsme již mohli vidět v projektu MCU (Marvel Cinematic Universe) ve filmech Spider-Man: Homecoming a Avengers: Infinity War. Ztvárnila ji zde herečka Tiffany Espensen.

Studio Sony Pictures v současnosti chystá se Silk televizní sérii. Ta by měla spadat do projektu Sony Pictures Universe of Marvel Characters, kam již mimo jiné patří například film Venom z roku 2018.

Dále se má Cindy objevit také ve spin-offu úspěšného animovaného filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse.

Jako hratelný charakter se Silk vyskytuje v několika videohrách, jakými jsou Spider-Man Unlimited, Marvel: Avengers Alliance, Marvel Avengers Academy, Marvel Future Fight, nebo Lego Marvel Super Heroes 2.

Zajímavosti

• Postava Cindy se měla objevit již ve filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse, ale nakonec se tvůrci místo ní rozhodli použít Peni Parkerovou

• V crossoveru nazvaném Spider-Women vystupuje Silk jako vůdce zločinecké organizace S.I.L.K. a hlavní antagonista

• Dokáže vycítit a najít Petera v jakékoliv dimenzi v celém Multiverzu, a to díky tomu, že byli pokousáni stejným pavoukem.

(Zdroje obrázků – hdqwalls.com, syfy.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Johnny
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO