Shang-Chi: Mistr Kung Fu

Shang-Chi: Mistr Kung Fu

Středa, hrdina je třeba
5 / 5 0 0
10. duben 2019, napsal Michal Černý

Když nedávno studio Marvel zveřejnilo část hrdinů, kteří se ukáží ve 4. fázi, bylo mezi nimi pro velkou část lidí zcela neznámé jméno.

Shang-Chi: Mistr Kung Fu

Stručná historie Mistra

Shang-Chi je synem mocného zločince a kouzelníka jménem Fu Manchu. Matka je neznámá, neboť šlo o náhodnou ženu z Ameriky, která nejvíce vyhovovala požadavkům pro jeho zrození. Shang přišel na svět pouze pro jeden účel. Stát se dokonalým smrtícím nástrojem pro Fu Manchua, který se nespočetněkrát snažil dobýt svět. Odmalička procházel tvrdým fyzickým i duševním výcvikem. Musel se učit veškerá bojová umění a taktéž bojovat se zbraní v ruce. S jakoukoliv zbraní. Aby toho nebylo málo, jeho výcvik probíhal díky speciálním technikám i během spánku.

Po celou dobu je taktéž vychováván v iluzi, že jeho otec se snaží svět zachránit a pomoct lidem v nouzi. Zlom ale nastává ve chvíli, když je vyslán do Anglie zneškodnit cíl. Setkává se s agentem Denisem Naylandem Smithem a přitom se dozvídá pravdu o svém otci a jeho skutečných úmyslech. Shang se obrátí proti svému otci a snaží se rozbít jeho Impérium. Nakonec předstírá svou smrt, aby mohl v utajení dál pokračovat v boji proti zločincům.

Život v komiksu

Tento velmistr bojových umění se poprvé objevil ve speciální Marvel edici číslo 15 v roce 1973. Jeho tvůrci jsou Steve Englehart, Al Milgrom a Jim Starlin.

Za svoji dlouholetou kariéru hrdiny si zatím prošel mnoha týmy a aliancemi, přičemž těmi nejčastějšími spoluhráči byli Avengers (taktéž ve verzích Young, New a Secret). Hodně času trávil se společnosti Tonyho Starka, který po něm zatoužil po události, kdy bojovali proti X-Menům a dával dohromady nové uskupení. Taktéž se ale setkal s Kapitánem Amerikou, Hulkem, Black Widow, Wolverinem, Daredevilem, Punisherem a dalšími známějšími postavami z komiksového Universa. Dá se tedy říct, že bojoval po boku tvrdého jádra, jednou dokonce i proti samotnému Thanosovi.

Ale jako platný hráč se ukázal i v osamělejší roli, kdy pracoval buď sám, anebo jen s několika málo spojenci, a to ještě nepravidelně. Dostal se do britské tajné služby, pobyl v týmu Heroes for Hire se dvěma hrdinkami, anebo se ve spolupráci s Iron Fistem snažil zničit Korporaci, politickou organizaci, zneužívající nové technologie proti lidem.

Pokud pátráte po zajímavém spojení v současnosti, pak je to bezpochyby setkání s Black Pantherem, který je taktéž velmi zdatným bojovníkem nablízko.

Schopnosti

I přesto, že Shang nedisponuje žádnými superschopnostmi, dokáže se díky svému absolutnímu výcviku postavit skutečně mocným protivníkům a ustát jejich moc. Jak je to možné? Tvrdý výcvik těla ho učinil špičkovým gymnastou, a tedy dokáže svým tělem manipulovat nejen velmi rychle, ale také přesně a s plnou kontrolou každého pohybu. Taktéž má vynikající postřeh a míření a dokáže zasáhnout cíl, kamkoliv si určí.

Taktéž dokáže kontrolovat svůj nervový systém, díky čemuž umí snížit práh bolesti na nulu, zastavit extrémně rychle krvácení a je odolný vůči toxinům a drogám. Taktéž dokáže na jakékoliv osobě okamžitě zjistit místo, které ji dokáže paralyzovat, oslabit, anebo dokonce zabít. Shang je taktéž výsostným znalcem Východní filosofie.

A v neposlední řadě, je také velmi zkušený a trpělivý rybář.

Poprvé ve filmu

Ačkoliv je tento hrdina častým účastníkem bojů nejslavnějších hrdinů, svoji hranou verzi dostane teprve až v příštích letech, pod štítkem MCU. Studio chce do svého filmového vesmíru přivést klasický bojový asijský film ve stylu Bruce Leeho. Nechme se tedy překvapit, jak tento projekt dopadne.

Zajímavosti

Shang se měl v MCU objevit už mnohem dříve a byl v plánu pro původní sestavu Avengers. Docela nedávno dostal v komiksech novou schopnost, čímž je replikace. Shang dokáže vytvořit svůj klon, který má naprosto stejnou mysl a schopnosti.

Tony Stark mu věnoval kovové nunchaky, které dokáží zneškodnit elektrické zbraně a taktéž jsou schopny koncentrovat Shangovu vnitřní sílu.

Pokud se dokáže správně koncentrovat, dokáže dočasně zvýšit svoji sílu. Zatím nikdo neví, jak moc.Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Redaktor

Kde nás najdeš