Scott Lang

Scott Lang

Scott Lang

Noční porce mravenčení! Měli jsme tu první Wasp i prvního Ant-Mana – dnešní středa patří Ant-Manovi s pořadovým číslem dvě, Scottu Langovi!

Scott Lang

Scott Edward Harris Lang se nám ve své civilní podobě poprvé představil v komiksu Avengers #181 z března 1979 a jako Ant-Man hned následující měsíc (duben 1979) v Marvel Premiere #47. K páchání dobra ho nedohnalo osobní přesvědčení, ani podstav stávajících hrdinských partiček, ale rodina. Přesněji řečeno rodinný rozpočet.

Než se Scott Lang začal scvrkávat, byl to chlapík jako každý jiný – měl ženu, dítě, práci, kterou je téměř neuživil… Útěk z této „pasti“ spatřoval v dráze zločinu. Jeho příjmy sice vzrostly, ne však na dlouho – byl chycen a vsazen do vězení, kde vzalo za své i jeho manželství. Po podmínečném propuštění za dobré chování mu zázemí nabídl Tony Stark, který si byl vědom jeho technických znalostí a schopností a promarněné příležitosti přece nejsou Starkův styl.

Lang by si jistě užíval nové, poklidné časy, kdyby jeho dcera vážně neonemocněla a jediná lékařka, schopná jí pomoci, zrovna nebyla unesena. Inu, okolnosti plodí činy a tak se Scott Lang vloupal do domu Hanka Pyma a ukradl mu kostým Ant-Mana a látku obsahující Pymovy částice a doktorku se vydal vysvobodit. Neměl tušení, že ho Hank celou dobu se zájmem sleduje ve svém kostýmu Yellowjacketa. Po zdárné záchraně doktorky i dcery se Hank Pym rozhodl Scottovi nechat kostým i identitu Ant-Mana, pod jednou podmínkou – bude stát na straně práva.

V průběhu svého působení v komiksu se Ant-Man II setkal s nejedním hrdinou zvučného jména, ale zejména se věnoval „práci ve skupině“. Byl členem Fantastic Four i Avengers, v obou případech jeden čas dokonce jako jejich vůdce, Heroes For Hire a dalších, vytvořil si i vlastní bezpečnostní firmu Ant-Man Security Solutions.

Scott Lang sám o sobě žádné zvláštní schopnosti nemá, disponuje průměrnou silou muže jeho věku a pochlubit se může jen zlodějským talentem, jistou dávkou šikovnosti a mazanosti. Superhrdinské schopnosti mu dal až Pymův oblek a částice, které nosil v opasku obleku a pomocí nichž se mohl zmenšovat i zvětšovat, po vzoru původního Ant-Mana. Totéž dokáže aplikovat na další předměty. Jako Ant-Man nosí kybernetickou přilbu, navrženou Hankem Pymem, která mu dovoluje základní komunikaci a kontrolu hmyzu, dosah „signálu“ je až 1,6 kilometru, v závislosti na okolních materiálech. Jeho helma rovněž funguje jako zesilovač, takže ho lidé normálních rozměrů v okamžiku, kdy je sám zmenšen, mohou bez problému slyšet a zároveň mu poskytuje zásobu kyslíku. Scottovým oblíbeným dopravním prostředkem jsou létající mravenci a součástí jeho obleku jsou také rukavice, které mají v zápěstní části zařízení, umožňující vystřelovat malé výbuchy s nastavitelnou­ silou.

Co o Scottu Langovi možná (ne)víte:

1. Polepšený Dr. Doom mu zachránil dceru. Byl to vlastně legrační příběh, na jehož počátku byla mise, trocha cestování v čase, jedna Scarlet Witch a pár zajímavých karmických převratů. Výsledkem byla jedna mrtvá a znovu oživená Cassie Lang.

2. Bránil Avengers Mansion před Masters of Evil. No, nebyl na to sice sám, ale to na jeho zásluhách neubírá!

3. Dává přednost rodině před superhrdinským životem. Pokud má Scott volit mezi dcerou nebo bytím hrdinou, dcera vítězí na celé čáře.

Tak, toto je Scott Lang, aktuálně prezentovaný sympaťákem Paulem Ruddem. Co na něj říkáte? Scott Lang, nebo Hank Pym?

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Mia
Mia
Mia
Administrátor

„Fanatická fanynka Kapitána Ameriky a Buckyho Barnese, s příležitostnou obsesí pro padouchy a zastánkyně práv komiksových parťáků.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.