Scorpion

Scorpion

Scorpion

5. srpen 2018 Ninjer EVIL neděle 0

Mnozí diváci Spider-Man: Homecoming si správně vydedukovali, že se ve filmu v malé roli objevil Mac Gargan alias Scorpion. Navleče si i ve filmu svůj kostým a stane se lidským škorpiónem?

Pokud ano, mohli by tvůrci čerpat z komiksů, takže se pojďme podívat, co v nich tato postava provádí zajímavého.

Přirozený Spider-Manův nepřítel

Scorpion je jedním z prvních Spider-Manových nadliských nepřátel. Škorpión je přirozený predátor pavouka, a tak vydavatele Daily Bugle, cholerického J. Jonaha Jamesona, napadlo, že by s pomocí jednoho doktora bez skrupulí mohli dát jakémusi Macu Garganovi kostým se schopnostmi škorpióna. To se trochu zvrtlo a zrodil se Scorpion, naštvaný a pološílený superpadouch, který přísahá pomstu J.J.J.ovi i Spider-Manovi.

Následující Scorpionova zločinecká kariéra je bohatá, ale také plná selhání a hořkých proher se Spider-Manem.

Když to nejde zeleně, půjde to černě

V novějších komiksech se Scorpion střetne s venomovským symbiontem a na nějakou dobu se stává Venom-Scorpionem (nebo prostě Venomem). Sice ho Spider-Man i tak porazí, ale Scorpion se tímto stává padouchem, se kterým si není radno zahrávat.

Scorpion se také stal členem Thunderbolts, netypického vládního týmu, v němž se padouchové vydávají za superhrdiny. Vláda USA se snaží Scorpionova symbionta držet v šachu pomocí implantátů, ale hádejte, jak něco takového může být úspěšné.

Gargan začne být na svém Venomovi závislý a během boje se z něho stává zuřivé monstrum, co odkusuje lidem končetiny. To se docela líbí ďábelskému Normanu Osbornovi (taktéž známému jako Green Goblin) a později Scorpiona rekrutuje do svých Temných Avengers, kde si Gargan hraje na temného Spider-Mana.

Po nějaké době je ale Scorpion uvězněn a vědcům se i podaří mu symbionta vzít. Jakoby to nebyla dost velká ztráta, během souboje se Spider-Manem s mozkem Doctora Octopuse (před několika lety Peter Parker zemřel a jeho tělo ovládl Doctor Octopus v překvapivě kvalitní komiksové sérii Superior Spider-Man) mu Spidey/Octopus rozdrtil dolní čelist, čímž se stal Scorpion definitivně opět monstrem – nyní své nepřátele straší mechanickou čelistí.

Ultimátní vesmír

Na závěr bych ještě rád zmínil Scorpionovu podobu v tzv. „ultimátním vesmíru“, paralelní realitě, která představuje známé marvelovské postavy v modernějším hávu a z níž filmy často čerpají. „Ultimátní“ Scorpion je obrovský potetovaný Mexičan, který využije momentálního mocenského vakua v New Yorku a postupně díky svým brutálním metodám a zálibě v ohánění se řetězem s masivním „žihadlem“ na konci, začne ovládat podsvětí. Hodí se mu i to, že má téměř nezničitelnou kůži.

Co o Scorpionovi možná (ne)víte:

  • Existuje ženská verze jménem Scorpia. Jedná se o narušenou dívku, kterou naverbuje tvůrce Scorpionova obleku v době, kdy původní Škorpión opustil svou zločineckou kariéru.
  • Scorpion se zúčastnil (nedobrovolně) vesmírné nadlidské soutěže, v níž zabil Spider-Mana. Bohužel pro Scorpiona se později ukázalo, že to nebyl pravý Spidey.
  • Ačkoliv Scorpionův Venom je pravděpodobně nejkrvežíznivější, oproti ostatním nositelům symbionta nemá tendenci mluvit o sobě v množném čísle. Asi je na to příliš velký egomaniak.
Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.