Proxima Midnight

Proxima Midnight

Proxima Midnight

Infinity War se blíží a je tak nejvyšší čas po bok Corvuse Glaivea postavit i zbytek Black Orderu. Pokračujeme jeho drahou polovičkou – Proximou Midnight!

Proxima Midnight

Proxima Midnight je (bohužel pro Avengers) právem titulována nejlepší bojovnicí Black Orderu. Je velmi silná a jen málokterý šílenec by chtěl dobrovolně čelit jejímu ostří. Poprvé jsme s touto modrou dámou měli tu čest v New Avengers #8 – What Maximus Made; Prelude to Infinity a cestování po galaxii přestala být sranda.

Black Order je svého druhu zájmový kroužek – pokud vás těší ničení, utrpení ostatních, nebo chcete jen sbalit Lady Death, stačí podepsat přihlášku. Proxima si se svým chotěm v krutosti nijak nezadá.

Na Zemi už jednou vyslána byla – konkrétně do Atlantis, jako součást Thanosovy invaze. Při této návštěvě měla tu čest s Namorem, kterému předložila nabídku, která se neodmítá – přežití Atlanťanů výměnou za pomoc s najitím Kamenů nekonečna. Naklonit ho své věci nebyl ve výsledku takový problém, jen škoda, že to nakonec nedopadlo.

Spolu s ostatními členy Black Orderu a některými dalšími – Maximem, Namorem, Terraxem či The Makerem (Reed Richards) – je členem tzv. Cabalu, obdoby Iluminátů. Tento spolek fandů destrukce je aktuálně ve stavu nečinnosti.

Po vzájemné pošťuchovačce s Avengers to byla právě Proxima Midnight, kdo včas shromáždil všechny části Corvusovy zbraně, aby mu dala možnost se plně zregenerovat.

Pomineme-li fakt, že dostat se s Proximou do přímého boje není dobrý nápad už jen kvůli tomu, že je nadlidsky silná, rychlá, odolná a prakticky nezranitelná, rozhodně není žádoucí ocitnout se v blízkosti jejího kopí. Tuto hračku obdržela od Thanose a byla vytvořena v jiném časoprostoru, kde fungovala jako hvězda, supernova a černá díra najednou. Je-li kopí vrženo, pronikne čímkoli, co mu stojí v cestě. Funkce tohoto „nástroje“ je spjata s kovovým ramenem Proximy Midnight, společně tvoří smrtící projektil. Čepel navíc obsahuje extrémně smrtící toxin, jenž při pouhém kontaktu do několika okamžiků ničí maso i živoucí energii. Toxin je navíc tak silný, že dokáže eliminovat i téměř neomezenou sílu Hulka a proměnit ho zpět v Bruce Bannera.

Sympoška, co říkáte? Tuším, tuším, že po jejím nástupu v Infinity War prudce vzroste poptávka po náhrobních kamenech…

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Mia
Mia
Mia
Administrátor

„Fanatická fanynka Kapitána Ameriky a Buckyho Barnese, s příležitostnou obsesí pro padouchy a zastánkyně práv komiksových parťáků.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.