Profesor Hulk

Profesor Hulk

Středa, hrdina je třeba
5 / 5 138 1
17. duben 2019, napsal Hamka

O existenci Dr. Bannera, který si zahrává s gamma zářením všichni víme, známe i jak se jeho práce stala osudnou. Co však někteří z vás možná neví, je fakt, že Bannerův Hulk má mnoho podob a osobností. Dnes se na některé z nich podíváme!

Profesor Hulk

O existenci brýlatého doktora Bannera víme všichni. Že to je geniální vědec s obrovským intelektem, co si zahrává s gamma zářením, víme taky všichni. A to, že se mu jeho práce stala osudnou a začal se měnit v zelené monstrum nazývané Hulk, taky jen tak někomu neuniklo. Co však někteří z vás možná neví, je fakt, že Bannerův Hulk má mnoho podob a osobností. Dnes se na některé z nich podíváme!

Než se pustíme přímo do jedné z Hulkových tzv. inkarnací, přiblížíme si, jak zhruba funguje osobní vztah mezi Brucem a Hulkem. Hulk je charakterizován jako úplně odlišná a samostatná bytost. Je to vlastně oddělená část Bruceova lidského vzteku a zloby, která se přetvořila na samostatnou jednotku se vzpomínkami odlišnými od těch Bannerových. Bruce, jako od mala zneužívaný člověk, trpí disociativní poruchou identity, což má za následek mnoho verzí Hulka, každý s odlišným aspektem Bannerovy psychiky. Pojďme si nejdřív probrat všechny osobnosti, ze kterých nám potom vznikne Profesor Hulk.

Bruce Banner

Jedním ze základních kamenů, na kterých stojí mysl Profesora Hulka, je geniální intelekt Bruce Bannera. Zajímavé je, že Banner je schopen se změnit do mnoha a mnoha podob Hulka, ale Hulk se dokáže změnit pouze zpět do Bruce. Nikdy nepřeskakuje z jedné verze Hulka do jiné.

Savage Hulk

Do této verze tzv. Zuřícího Hulka se Banner mění nejčastěji. Hovoří o sobě z pohledu třetí osoby, ve velmi krátké době se projeví jeho dětské vnímání světa a jeho síla a vztek pramení právě z dětských let, kdy byl utiskován. V tomto stavu jeho síla může dosahovat enormních hodnot.

Grey Hulk/Joe Fixit

Hulkova šedá inkarnace pracující ve své době jako vymahač v Las Vegas, také nazývaná Joe Fixit, má průměrnou inteligenci, i když z něj občas vypadne něco víc “Bannerovského“. Umí být lstivý, mazaný, ale i arogantní či odměřený, vše se známkou svědomí. Tato verze by se dala přirovnat k náladovému teenagerovi, kterým si Banner nikdy nedovolil se stát. Jedná se o nejslabšího Hulka v porovnání s ostatními.

Merged Hulk

A konečně je tu. Merged Hulk není vyloženě Profesor Hulk, ale jsou bráni jako tatáž verze. Merged Hulk má vlastnosti všech tří bytostí zmíněných výše, které spolu navzájem fungují. Profesor Hulk a jeho myšlení se odvodilo od Merged Hulka a vytvořil se unikátní celek, který by se dal interpretovat jako ideální Bannerova verze. Obličej Profesora Hulka je nejvíce lidský ze všech Hulkových variací, ale zároveň je jeden z největších (minimálně je větší než všechny primární verze). Nejsilnější je ve stavu klidu. S přibývajícím vztekem Profesor Hulk slábne, na rozdíl od všech ostatních verzí, a když dosáhne kritického naštvání, změní se zpátky v Bannera, pouze ale do jeho těla, myšlenkové pochody zůstávají Hulkovy. Profesor Hulk se také stal velitelem týmu superhrdinských filantropů, nesoucí název Pantheon.

Určitá verze Profesora Hulka se pravděpodobně objeví už za pár dní na plátnech kin. Jste zvědaví, jak bude jeho filmová verze pojata? Bude mít v Avengers: Endgame klíčovou roli právě to, že už se nikdy nestane všeničícím Hulkem, nýbrž inteligentní a vyrovnanější bytostí? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích. :)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

a co Maestro

Ten se počítá jak?:)

Nahlásit komentář

Autor článku

Hamka
Uživatel

Kde nás najdeš


PILSCO