Orb/Power Stone

Orb/Power Stone

Orb/Power Stone

Jako čtvrtý z Kamenů nekonečna si představíme Power stone. Kámen, jehož schránkou je Orb, jsme mohli poprvé (a také zatím naposled) spatřit v prvních Strážcích Galaxie.

Orb/Power Stone

Jako čtvrtý z Kamenů nekonečna si představíme Power stone. Kámen, jehož schránkou je Orb, jsme mohli poprvé (a také zatím naposled) spatřit v prvních Strážcích Galaxie.

Jako první se ke kameni dostává Peter Quill alias Star Lord. Nachází ho na mrtvé planetě Morag – mrtvá však tak úplně není, protože se po ní prohánějí mrtví, mimozemští hlodavci (do kterých mimo jiné Quill kope pěkně do rytmu).

Vše se ale trochu zvrtne, když se ho pokusí prodat Sběrateli. Jedna ze Sběratelových služek se totiž pokusí využít moci kamene pro své osvobození. Jak už víme ze článku o Aetheru, moc je vysoce nestabilní a služka ji tak nezvládne. Všechno exploduje a v krátkém sledu událostí se Orb dostává do Ronanovy moci. V tuto chvíli už by si mohl Thanos pískat, že má další část své rukavice, ale Ronan se rozhodne, že si moc raději ponechá pro sebe. Má s ní totiž v plánu zničit Xandar a podmanit si postupně vše živé.

Když už se zdá, že je všechno ztraceno, dokáží Strážci kámen získat a jeho sílu si podmanit v epickém finále bitvy o Xandar. V tuto chvíli už většina diváků ztrácí pojem o tom, kam se Orb i s kamenem vlastně poděl.

Odpověď je jednoduchá. Power Stone putuje do rukou intergalaktické společnosti Nova Corps, se kterou jsme se ještě téměř nesetkali. Hlavou této „společnosti“ je Nova Prime. James Gunn údajně počítá s hlavou Nova Corps do třetích Strážců, ale je pravděpodobné, že se objeví již v průběhu Avengers. Postava však ještě nemá ani oficiální casting (nebo přesné určení, o koho by se v rámci různých vůdců mělo jednat), takže vše je zatím ve hvězdách.

Hlavní přednost Kamene síly je pak jasná přímo z jeho názvu – síla. Ač jsou všechny kameny neuvěřitelnými zdroji energie, v Orbu je ukryta moc, která dokáže zničit celou planetu. O to se ostatně pokusil i Ronan.

S kameny se tedy pomalu blížíme do cíle. Zbývají nám už jen Kámen času a Kámen duší…

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.