Oko Agamottovo/Time Stone

Oko Agamottovo/Time Stone

Infinity Stones
0 0
1. prosinec 2017, napsal Nevka

Každý správný fanoušek ví, že s tímto kamenem jsme se setkali ve filmu Doctor Strange, kde bylo Agamottovo oko uschováno na bájném místě jménem Kamar-Taj.

Oko Agamottovo/Time Stone

Každý správný fanoušek ví, že s tímto kamenem jsme se setkali ve filmu Doctor Strange, kde bylo Agamottovo oko uschováno na bájném místě jménem Kamar-Taj.

Kaelcius však kámen nechá kamenem a aspoň část pohromy je zažehnána. Stephen Strange tak brzo zjišťuje, že nejmocnější věcí, kterou na tomto místě může najít, není heslo k wifi (Shambala).

První vlastnosti kamene vidíme na jablku. Když pomineme myšlenku, že by se mohlo jednat o důmyslný product placement na Apple, zjistíme, že kámen dokáže manipulovat s časem.

Jeho držitel tak může manipulovat s časem různými směry. Jakými? Otočit jeho běh a vrátit se do minulosti (Strange tak zvrátil invazi, kterou za pomoci Kaelcia uskutečňoval Dormmamu), nebo naopak zrychlit tok času a posunout se do budoucnosti.

Jako speciální „parádičku“ nesmíme opomenout tvoření časových smyček. Tuto vlastnost Strange využil pro smlouvání s Dormmamuem. V praxi to funguje tak, že určíte bod, ve kterém se má čas vrátit zpátky do konkrétního okamžiku. Dokud kouzelník/mág smyčku nepřeruší, jsou v ní všichni uvězněni.

Na konci snímku je pak kámen uschován na bezpečné místo. Před Thanosem se však nic neukryje na moc dlouho. Ale jak by Time Stone mohl ovlivnit děj Avengers?

Následující část článku obsahuje konspirační teorie ohledně snímků Avengers: Infinity War a Untitled Avengers Movie.

Fanoušci nejčastěji sází na to, že ve filmu zemře mnoho z hlavních postav. Pro jejich návrat k životu by pak byl ideální právě tento kámen. Já však odhaduji, že ho v krizové situaci bude muset použít Doctor Strange, čehož využije Thanos, který se ho chopí.

Další možností je, že Thanos kámen získá dříve. Bude však nucen ze závažného důvodu vrátit čas (hrdinové ho nějakým způsobem zaženou do kouta), čímž oživí některou z postav, které mezitím padly.

Poslední konspirace je zřejmě nejúsměvnější. Kámen dokáže měnit i věk tvorů nebo předmětů (právě ono jablko). Co by asi Thanos dělal, kdyby se Strange rozhodl, že ho prostě nechá na místě umřít stářím? Nutno podotknout, že tohle by šlo pouze v případě, kdy by Marvel potvrdil, že Thanos může „na stáří“ normálně zemřít.

Je to zapeklité. Tento kámen má velkou moc, co se smrti týče. Myslíte, že bude takto i využit?Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš