Oblivion

Oblivion

Kosmické entity
Oblivion

To, co žije, jednou zemře. To, co se rozpíná, se zase musí smrsknout. Základní čtveřici kosmických entit samostatných vesmírů uzavřeme opakem k Infinity, tím, jenž reprezentuje neexistenci.

674 0
31. červenec 2019, napsal Zechy

Jak už jsme si jednou naznačili, každý vesmír definují čtyři základní entity, které se vzájemně vnímají jakou sourozenci a existují od samotného počátku až do konce. Eternity jako život, jehož opakem je Death představující vyhynutí. A jeho sestra Infinity, ztělesňující celistvost prostoru, jejíž opakem je Oblivion, kdy reprezentuje neexistenci a je opačnou silou k rozpínání vesmíru.

Svou opozicí k Infinity zaujímá Oblivion velmi blízký vztah s Death, kdy by oba mohli býti pouze jiným aspektem stejné bytosti – stejně jako Eternity je k Infinity její brother-self a ona naopak jeho sister-self.

I přes to, co tato entita reprezentuje, tedy pro nás vlastně nic dobrého, nelze ji v kosmických poměrech chápat nikterak špatně. Povaha této entity představuje veškerou nicotu, která existuje před stvořením. Prázdnota, kterou reprezentuje je dech mezi životem a smrtí. Nicota, ze které všechno vzniká. Pokud byste chtěli za Oblivionem zajít, našli byste jej nejčastěji v dimenzi, která se nazývá Outer Void (Vnější nicota).

Na rovině samotné existence tak neustále existuje boj mezi těmito čtyřmi entitami, představujíc stvoření a destrukci. Zatímco rivalita mezi Eternitym a Death je hlavně na rovině života a smrtelnosti, Infinity svádí s Oblivionem boj pomocí Avatarů – vybraných šampionů, kteří se bijou v jejich jméně za pomocí darovaných schopností. Avataři Obliviona jsou tak pověřeni jediným hlavním úkolem – Zničit vesmír.

Potomci

Mirage

Oblivion má dceru jménem Mirage, se kterou ale zjevně moc přátelské vztahy nevedou. Ta se totiž ve své lidské podobě, kdy byla známá jako Marge Smith, pokusila obrátit Icemana proti svému otci.

Entita tak do protiútoku povolala tři mimozemštany známé jako White Light, the Idiot a Kali, kteří měli zaútočit na jeho dceru. Pokusil se také obrátit proti ní samotného Icemana. Ten ale nakonec zařídil, aby si Mirage a Oblivion vše vyřídili v míru.

Annihilus

O něco zajímavější je ale přece jenom Pán negativní zóny, neboli prvorozený syn Obliviona – Annihilus.

Tento insektoid vznikl v dávných dobách, kdy Tyannané v Negativní zóně vypouštěli spory se životem na opuštěných planetách. Během těchto misí ovšem jedna loď ztroskotala, když byla zasažena meteorem. Ještě předtím než posádka zemřela, dokončila svou misi a vypustili spory. Jedna z nich se po pak spoustě let vyvinula v bytost s vysokou inteligencí, v údajně prvorozeného syna Obliviona.

Annihilus se po svém vzniku dostal k ztroskotané lodi Tyannanů, odkud přebral veškeré informace o jejich vyspělé technologii a díky čemuž se dostal k zařízení známé jako Cosmic Control Rod, které využívá ke zpomalení svého stárnutí.

Tato bytost má strach jen z jedné věci – ze smrti. Jeho cílem je tak zničit vše, co by mohlo potencionálně ohrožovat jeho život nebo zařízení, které nosí. Ať už se jedná o reálnou nebo imaginární hrozbu.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz