Mystique - part 2

Mystique - part 2

EVIL neděle
Mystique - part 2

O padoušské mutantce Mystique jsme si povídali už minulou EVIL neděli. Stejně jako její život padoucha je ale zajímavý její život “soukromý”. Jak je na tom Mystique se vztahy s ostatními charaktery?

475 0
9. září 2018, napsal Svět Marvel

Mystique poprvé potkává Logana

Píše se rok 1921 a Raven Darkholme a.k.a. Mystique se nachází v Sonorské pouši. Kvůli své modré kůži byla unesena popravčí četou, věřili totiž, že je čarodějka. Byla přivázána k tyči, zdánlivě bez možnosti útéct, viděla ale, že se nad ní nachází nějaký muž. Raven se nějakým zázrakem odpoutala sekundy před tím, než zazněly výstřely – akorát tak na to, aby viděla, jak je ten neznámý muž nad ní provrtán kulkami. Zázrakem ale dokázal přežít a zabít své bývalé věznitele. Mystique to samozřejmě překvapilo a s mužem se dala do řeči – představil se jí jako Logan.

Raven mu pak vyprávěla o své skupině zlodějíčků, za kterou se následně vypravili. Loganovi řekla Mystique o jejich plánu na velkou bankovní loupež. On jí ale vysvětlil, že lidem nevěří. Na to mu Raven řekla, že ví, že věřit lidem je těžké – tento rozhovor zakončili polibkem. Logan jim nakonec pomohl, Mystique je ale Mystique a není tedy divu, že své přátele spolu s Loganem zradila a nechala svoji skupinu nést vinu za loupež, i když peníze si odnesla sama.

Mystique matkou

Pro někoho, kdo toho o Mystique moc neví, to je možná překvapivé, ale ano, Mystique má opravdu děti. V době, kdy se vydávala za německou tajnou agentku Leni Zaubra, potkala Mystique Victora Creeda. Oba dva byli zapojeni do jedné vraždy. Schovávali se tedy spolu a brzo se stali párem, Raven ale záhy nahrála svoji smrt a Victora opustila. Výsledek? Těhotná Mystique. Její první (alespoň co je nám známo) dítě dostalo jméno Graydon Creed. Raven na něj dávala pozor až do jeho dospělosti – vzhledem k tomu, že byl Graydon synem dvou mutantů, bylo skoro jisté, že jím bude také. Ale tak tomu nebylo. To Mystique zklamalo a brzy ho opustila. Není tedy divu, že Graydon své rodiče nenáviděl, jeho nenávist se rozrostla proti všem mutantům. Stal se brzy lídrem anti-mutantské organizace Friends of Humanity a poté politikem. V nejvyšším bodě své politické kariéry byl zavražděn. Vrah? Jak se později ukázalo, byla jím sama Mystique z budoucnosti.

Mystique je také dle všeho matkou Nightcrawlera, toho zplodila spolu s Azazelem, mutantem démonské podstaty. Raven se později také stala manželkou Barona Christiana Wagnera. Ten byl milujícím manželem, ale milencem otřesným. Jeho neplodnost nakonec vyústila v to, že Mystique začala využívat své schopnosti ke vztahu s jinými. Povedlo se jí najít muže, jenž nějakým způsobem připomínal Victora Creeda. Jejím cílem bylo evidentně sexuální uspokojení, chtěla ale také další dítě. Brzy Mystique otěhotněla a to samozřejmě vzbudilo pochyby v jejím manželovi. Její tchán zařídil testy, pomocí kterých vyšlo na povrch, že Baronovo dítě určitě není. Mystique Barona zabila, její problémy při tomto těhotenství zde ale neskončily. Když rodila, ztratila kontrolu nad svojí schopností a její kůže získala svoji klasickou modrou barvu. Tu mělo i její dítě, oba tedy byli označeni za démony a museli útect – Mystique to sice zvládla, opustila ale i své další dítě. Jak už víte, Mystique později adoptovala Rogue, především proto, že v ní viděla potenciál.

Mystique a Destiny

O Raveniněm členství v různých organizací pojednávál již článek minulý, na závěr tohoto se ale ještě sluší podrobněji rozebrat její vztah s Destiny. Se svoji přítelkyní se potkala poprvé na začátku dvacátého století. Destiny byla dobrá v prorokování blízké budoucnosti, během dvanácti měsíců svého dospívání vynesla tři proroctví týkající se konce 20. a začátku 21. století. Raven a Destiny si slíbily dva cíle: že dokáží zjistit, co tato proroctví znamenají a především, zabránit tomu nejhoršímu z nich v naplnění. Destiny s Mystique sice byly skvělými kamarádkami a také přítelkyněmi, věděly ale, že splnit ty cíle není tak lehké – jejich schopnosti jim sice dávaly sílu dosáhnout úspěchu, přetvořit budoucnost k obrazu svému pro ně ale bylo i tak skoro nemožné.

Jejich dlouhodobý úkol po nich vyžadoval hodně cestování, logicky tedy potkávaly spoustu osob. Nakonec ale Raven ztratila s Irene Adler aneb Destiny kontakt. Zjistila sice, že pracuje jako archivistka v jaderném výzkumu – nevěděla sice proč, evidentně jí ale hodně věřila. Netlačila totiž na ni, aby jí důvody řekla.

Vztahy Mystique s ostatními mutanty i nemutanty, jejími přáteli a dokonce i jejími dětmi jednoduché nejsou a nebyly. Jsou ale rozhodně zajímavé a co jiného čtenář čeká od Mystique, než trochu toho mystična?

Munne1


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz