Mysterio

Mysterio

Mysterio

Nedávno se k nám doneslo, že marvelovské spektrum filmových padouchů by měl svou sličnou tvářičkou obohatit Jake Gyllenhaal. A kdože je to vlastně ten Mysterio, jehož by se měl (teoreticky) zhostit?

Mysterio

Nedávno se k nám doneslo, že marvelovské spektrum filmových padouchů by měl svou sličnou tvářičkou obohatit Jake Gyllenhaal. A kdože je to vlastně ten Mysterio, jehož by se měl (teoreticky) zhostit?

Jak mnozí jistě víte, Mysterio je jedním z početného zástupu Spider-Manových protivníků a jeho doposavadní opomíjení v hraném filmu lze klasifikovat jako trestuhodné, jako ostatně nevalná snaha studií představit nám kompletní Sinister Six. Tou nejznámější rybičkou v mystickém akvárku byl Quentin Beck, který se nám poprvé představil v komiksu Amazing Spider-Man # 13 z roku 1964. Kromě něj si Mysteriův plášť (tedy, z těch, u kterých známe jméno) oblékli ještě Daniel Berkhart (The Amazing Spider-Man # 141, 1975) a Francis Klum (Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do # 1, 2002).

Quentin Beck byl původní profesí kasadér, který snil o tom, že si jednou ve filmovém průmyslu vytvoří jméno. Projevil mimořádný talent v souvislosti se speciálními efekty a velmi rychle se uchytil mezi nejlepšími v oboru. Jak už to tak bývá, nedoceněná pozice mu ke štěstí nestačila a toužil se stát hercem – a jako mnozí jiní pohořel. Ačkoli myšlenka toho, že nejrychleji se jeden stane slavným, když skolí slavného superhrdinu, zrodila jako vtip, Beck se jí chytil. Za svůj cíl si zvolil Spider-Mana a jeho novou identitou se stal Mysterio – vytrvalý a nebezpečně nepolapitelný.

Mysterio si uvědomoval, že boj jeden na jednoho by v případě Spider-Mana nemusel pro něho osobně dopadnout vítězně a šance hodlal zvýšit úměrným počtem spolubojovníků. Spojil se s Doctorem Octopusem a společně založili zájmový kroužek pro odpůrce Spideyho a dobra obecně, známý jako Sinister Six. V té době jeho členy byli Doc. Octopus, Mysterio, Electro, Kraven the Hunter, Sandman a Vulture. Mimo jiné to byl právě Mysterio, kdo název „Sinister Six“ vymyslel.

Mysterio-Beck je vyškolený kaskadérskou prací a mistrem v práci s make-upem a líčením všeho druhu. Má obrovské znalosti mechaniky, elektroniky a tvorby vizuálních efektů, disponuje pokročilými znalostmi z oblasti robotiky. Dostalo se mu psychiatrického vzdělání a dokáže s vysokou mírou úspěšnosti používat hypnózu. Využití našel i pro své znalosti aplikované chemie a výroby halucinogenů. Jeho originální kostým zahrnoval boty opatřené chemickým zařízením, které bylo schopné vytvářet kouř a mlhu, a magnetickými deskovými pružinami, díky nimž byl více agilní. Žíravý sprej ukrytý v rukavicích mu umožňoval rozpustit Spider-Manova vlákna, byl-li do nich chycen. Je pro něho typická skleněná přilba s jednosměrným průhledem (vzduch v ní vydrží na 30 minut), která ho chrání před jeho vlastními chemikáliemi. Vytvořil plyn, který dokáže narušit Spider-Manův pavoučí smysl. Když je sám Mysterio vystaven mlze a plynům, používá zařízení na bázi sonaru k detekci objektů a bytostí v okolí. Později své vybavení zdokonalil o elektricky nabitý plášť, hypnotika vylučovaná v mlze, elektromagnetické rušivé paprsky a zejména sadu holografických projektorů. Jeho výbava celkově je mimořádně obsáhlá a každou její část umí využít v tu správnou chvíli. Možná se nejedná o nejsilnějšího Spideyho protivníka co do fyzických dispozic, ale rozhodně o jednoho z nejvynaléza­vějších.

Co o Mysteriovi možná (ne)víte:

1. Málem přiměl Spider-Mana, aby se odmaskoval. Jako psychiatr Ludwig Rinehart ho přesvědčil o tom, že ztrácí rozum a vyléčit se může pouze tehdy, pokud odhalí svou tajnou totožnost. Díky Jonahu Jamesonovi a Flashi Thompsonovi k tomu nakonec nedošlo.

2. Utkal se i s Deadpoolem. Tedy…pokud tomu, že vás sešmelcne něčí vozítko říkáte „utkat se“. Nicméně přežil.

3. V „roli“ Mysteria se postupně představilo několik osobností odlišných podstat a vlastností – obyčejný člověk (Quentin Beck, Daniel Berkhart), mutant (Francis Klum) a android.

Osobně jsem mimořádně zvědavá na filmové ztvárnění, a pokud se role Mysteria zhostí skutečně Gyllenhaal, jistě bude na co se dívat.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Mia
Mia
Mia
Administrátor

„Fanatická fanynka Kapitána Ameriky a Buckyho Barnese, s příležitostnou obsesí pro padouchy a zastánkyně práv komiksových parťáků.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.