Minn-Erva

Minn-Erva

EVIL neděle
Minn-Erva

V současnosti probíhají přípravy druhého dílu Captain Marvel. První díl, který jsme mohli v kinech vidět vloni, přišel na svět hned s celou řadou záporáků. Jednou z nich byla i Minn-Erva, zástupkyně galaktické rasy Kree.

5 / 5 442 0
7. červen 2020, napsal Johnny

Komiksová historie

Minn-Erva (někdy také k nalezení jako Doctor Minerva) se poprvé objevila v květnu 1977 v komiksu Captain Marvel #50, když přišla na Zemi vyhledat Kapitána Marvela – toho původního Kapitána Marvela, muže, vlastním jménem Mar-Vell – aby se s ním spojila a společnými silami vytvořili nové plemeno Kree.

Následně se po ní na nějakou dobu slehla zem, až se po bezmála dvaceti letech vrátila na stránkách komiksu Quasar, kde například došlo ke zjištění, že se svým milencem Att-Lassem (Captain Atlas) nabyli superschopností. Společně se zde pokoušeli nalézt zdroj Quasarovy moci – Quantum Bands (náramky umožňující svému nositeli ovládat elektromagnetické spektrum).

Mimo jiné tato dvojice vystupovala také v příběhové lince Avengerů nazvané Operation: Galactic Storm, kde tvořili součást týmu Starforce. Nejvyšší inteligence, vládce Kreeského impéria, tehdy přišla s plánem za použití takzvané Nega-Bomby doslova zdecimovat populaci impéria, aby došlo k urychlení evolučního vývoje. Att-Lass, rozrušený a zděšený touto zprávou, pak spustil sebedestrukční mechanismus svého obleku. Zdálo se, že výbuch pohltil jeho i Minn-Ervu. Ve skutečnosti se však jednalo pouze o krycí manévr, pod jehož rouškou se oba teleportovali pryč do bezpečí. Podobnou lest poté znovu použili ke zmatení Silver Surfera, kterého se chtěli zbavit.

Později Minn-Erva ještě několikrát stanula jako padouch proti Spider-Manovi a Captain Marvel. Relativně čerstvou novinkou je její účast v jednom z loňských komiksů Captain Marvel. Zde vyšlo najevo, že ve snaze vytvořit supervojáky pro Kreeské impérium zkombinovala Minn-Erva lidské a Kree DNA, výsledkem čehož byl vznik superpadoucha Star.

Schopnosti

Minn-Erva je v první řadě zkušenou biogenetičkou. Své vědomosti z oblasti genetického inženýrství, zejména prostřednictvím vyspělé Kreeské technologie, ráda využívá k četným experimentům. Vzhledem k příslušnosti své rasy má oproti lidem zvýšenou regeneraci, díky které se poměrně rychle zotavuje z utržených zranění.

Absolvováním mutagenního procesu získala supersílu, která jí v podmínkách gravitace na Zemi umožňuje zvednout těleso o hmotnosti až 10 tun, nadlidskou fyzickou vytrvalost a schopnost ovládat gravitony, díky čemuž dokáže létat subsonickou rychlostí. Umí se také proměnit v jakési gigantické okřídlené monstrum, jež nápadně připomíná Sukubu.

Je velmi dobrou pilotkou, bez problému ovládá řízení Kreeských kosmických lodí, stejně jako jiných Kreeských technologií. Ve filmu byla mimo jiné vyobrazena také jako výborná ostřelovačka, která jednou ranou dokázala zasáhnout i několik cílů naráz.

Filmy, seriály a hry

Na televizních obrazovkách se objevila již v roce 2018 v jedné epizodě animovaného seriálu Guardians of the Galaxy. Stěžejní je ovšem její výskyt ve filmu Captain Marvel o rok později, kde tuto postavu ztvárnila Gemma Chan.

Již během jejího prvního setkání s Carol Danversovou sloužila Minn-Erva jako sniper ve Starforce, když i s celou jednotkou přiletěla na Zemi zmocnit se energetického jádra, které sestrojila Mar-Vell. Poté, co Carol moc jádra absorbovala, žádala Minn-Erva o povolení ji zabít, ale velitel Yon-Rogg se rozhodl ji kvůli jejímu potenciálu vzít s sebou a proměnit ji ve zbraň.

V roce 1995 pak byla Starforce včetně Minn-Ervy vyslána na misi na Torfu, aby osvobodili Kreeského špeha Soh-Larra ze Skrullského zajetí. Zde s Att-Lassem zaujali ostřelovačské pozice, zatímco zbytek týmu měl provést útočnou akci. Během boje pozabíjela řadu Skrullů, včetně jednoho vydávajícího se za Att-Lasse, než byla Vers (jak ostatní Carol Danversovou označovali) sama Skrully zajata.

Později se podařilo Carol uprchnout, přistát na Zemi a kontaktovat Starforce. Mezitím začala Carol pochybovat o tom, za koho bojuje a rozhodla se pomoci generálovi Talosovi, veliteli Skrullských sil, osvobodit jeho rodinu a další Skrully. V laboratoři Mar-Vell pak došlo k jejich konfrontaci ze strany Starforce. Strhla se bitva, v níž se spolu střetly spolu Minn-Erva s Carol.

Yon-Rogg nařídil Minn-Ervě sestřelit Quadjet řízený Marií Rambeau, ve kterém se dále nacházeli také Skrullové a Nick Fury. Maria nicméně po provedení klamného manévru zasáhla Minn-Ervinu loď, jež následně explodovala.

Za Minn-Ervu si také můžete zahrát v herních titulech Avengers in Galactic Storm, Marvel Future Fight a Marvel Strike Force.

Zajímavosti

• Vzhledem k chronologickému zasazení filmu Captain Marvel je Minn-Erva jednou z prvních hlavních záporných postav, které v MCU zemřely

(Zdroj obrázků – comicbook.com, screenrant.com, Youtube/Best Mode Gaming)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama