Mind stone

Mind stone

Mind stone

Druhým kamenem, se kterým jsme se setkali již ve filmu Avengers, je Kámen mysli. Paradoxem je, že tento dílek rukavice měl Thanos přímo u sebe. Obsahovala ho totiž hůl Chitauri, kterou Thanos daroval Lokimu jako pomůcku k podmanění Země.

Mind stone

Druhým kamenem, se kterým jsme se setkali již ve filmu Avengers, je Kámen mysli. Paradoxem je, že tento dílek rukavice měl Thanos přímo u sebe. Obsahovala ho totiž hůl Chitauri, kterou Thanos daroval Lokimu jako pomůcku k podmanění Země. Jak však všichni víme, plán se zrovna nevydařil a artefakt padl do rukou S.H.I.E.L.D.u.

Tam si ale nepobyl moc dlouho. Poté, co Hydra provedla převrat (CA – Winter Soldier), putoval kámen do rukou barona Wolfganga von Struckera, který ho využil k vytvoření lidí se speciálními schopnostmi.

Zde je nutno podotknout, že se tvůrci výrazně odklonili od komiksové předlohy. Wanda a Pietro Maximoffovi mají v klasickém marvelovském universu schopnosti díky genu X. Vysvětlení tohoto kroku je ale jednoduché. Disney, který vlastní Marvel, prozatím práva na mutanty nemá – ty jsou zatím u Century Fox.

Kámen se tedy logicky objevil v dalším díle Avengers – Age of Ultron. Tady byl spojen hlavně se vznikem dalšího ikonického hrdiny – Visiona. Ten má kámen nyní vsazený přímo ve svém čele.

Jaké má ale kámen vlastnosti? Hlavní je právě ona síla mysli. Vlastník díky kameni dokáže ovlivňovat živé tvory a zcela si je podmanit. Mezi vedlejší schopnosti pak patří měnění hustoty, či vlastností látek – tedy Visionova základní výbava.

Když teď víme, že Wanda „vznikla“ díky tomuto kameni a Vision čerpá moc právě z něho, může nás napadnout jistá spojitost nebo vysvětlení toho, proč mají ti dva k sobě tak blízko. Má ale jejich vztah nějakou budoucnost, když je Thanos nedaleko?

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.