Mephisto

Mephisto

EVIL neděle
0 0
29. duben 2018, napsal Mia

Sedánek s Black Orderem máme ve zdraví za sebou (tedy, víceméně) a je na čase se přesunout do společnosti v pravdě ďábelské. Skloňte se před Mephistem a možná budete ušetřeni!

Mephisto

Sedánek s Black Orderem máme ve zdraví za sebou (tedy, víceméně) a je na čase se přesunout do společnosti v pravdě ďábelské. Skloňte se před Mephistem a možná budete ušetřeni!

Jistě se shodneme na tom, že každé náboženství má nějakého svého řádně vychytralého ďáblíka a v případě „marvelismu“ tomu není jinak. Náš satanáš není dokonalým obrazem toho biblického a ani se nebere tolik vážně, ale užijete si s ním neméně srandy. Stačí podepsat na tečkované čáře.

Tento pán zla je králem ve své vlastní podsvětní dimenzi, kterou nazývá Hell či Hades, ačkoli s těmi mytickými nemá nic společného. Zde je rozmarným bohem, těšícím se z drobných radostí, jako je například sbírání dušiček. K tomuto svému koníčku využívá klamné a náležitě dvojsečné smlouvy, které mu zaručují pravidelný přísun zatracených. Pokud jde o duše mimořádně silných či výjimečných bytostí, Mephistův zájem o ně roste. Součástí jeho říše je tzv. Arena of Tainted Souls, kde jsou některé z jeho polapených kousků sbírky odsouzeni věčně se bít mezi sebou. Zábava pro dlouhé večery je zajištěna!

Mephistův osobní quest je udržovat prosté lidské dušičky ve víře v ďábla a nijak se nebrání tomu, aby jím byl sám nazýván. Je to chlapík velmi hravý a svůj ansábl nižších démonů a ukořistěných duší mrtvých, či magicky pozměněných, by rád obohatil o zajímavější kousky. Zkusil to například na Silver Surfera, který jeho vábení a úplatkům ovšem odolal, Thora, který se toho času nacházel v Lokiho těle (legrační to příběh), Doctora Dooma (skrze jistou kapitolu s jeho matkou Cynthiou von Doom), či Scarlet Witch (i když tady je poněkud spekulativní, kdo „to“ vybalil na koho). Zřejmě aktuálně nejznámější je Mephistova smlouva s Johnnym Blazem, budoucím Ghost Riderem, a neopomenutelné je také jeho krátké období ve funkci Thanosova našeptávače v době, kdy měl v držení Infinity Gauntlet. Za svou osobu musím říci, že by mě velmi zajímalo, jestli se nám tenhle prohnaný ďáblík ukáže i v jiném filmovém počinu než v tandemu s Ghost Riderem. Ve „druhém díle“ aktuálních Avengers by mu to dle mého soudu moc, moc slušelo. A těch podlostí, co by se s ním dalo vyvádět!

Poprvé se nám přestavil v Silver Surferovi # 3 z prosince 1968 a vzhledem k jeho dlouholetému působení v komiksu není žádným divem, že měl svou malou kapitolu téměř s každou z postav, které důvěrně známe (například s většinou členů Fantastic Four, případně s jejich potomky). Ne vždy se tyto postavy dostaly do jeho moci „skočením na lep“ v podobě smlouvy, občas se jednalo o poměrně čisté férovky, tedy, v lehce zaobaleném smyslu chápání slova férovka (např. Black Panther či Nightcrawler).

Co o jeho pekelném veličenstvu možná (ne)víte:

1) Je démonem „druhé třídy“ a jakýmsi kondenzátorem zla v lidském světě. Dle očekávání je extrémně odolný, silný, rychlý – zkrátka to, co byste od démona jeho kalibru čekali. A také nesmrtelný. Zranit ho natrvalo je prakticky nemožné a jeho vysoký stupeň regenerace mu umožňuje znovu obnovit i zcela amputované končetiny. Je také imunní vůči působení času, jakékoli nemoci či jedu a nepotřebuje jíst, pít ani dýchat.

2) Dokáže magií zvýšit vlastní fyzickou sílu, levitovat, teleportovat se, nebo být například neviditelným, vytvářet iluze, celkově je jeho arzenál schopností mimořádně obsáhlý. Ačkoli jeho normální vzhled je červeno-hnědý humanoid mužského rodu s poněkud vampiroidním vzezřením a oděvem jak ze šatníku Oscara Wildea, může na sebe vzít jakoukoli podobu či formu, kterou chce. Může tak být ženou, zvířetem, příšerkou libovolné míry odpudivosti, nebo se prostě jen zvětšit natolik, aby lépe zastrašil potenciální protivníky.

3) Ačkoli dokáže zachytit a „skladovat“ duše nedávno zesnulých osob a ve své „pocket dimension“ příležitostně zadržovat i živou bytost a to i za předpokladu, že mu nezaprodala svou duši, nemá nárok bezvýhradně na všechny; to, podle čeho je určováno, jako duši může uzmout a jakou ne, zatím nebylo nijak vysvětleno. Mephisto je také úzce spjat se svou domovskou dimenzí a čím déle je mimo ni, tím více klesá jeho síla. K tomu, aby si podřídil vůli někoho jiného, ji musí zlomit (nejlépe smlouvou či úplatkem). Vzhledem ke své podstatě je mimořádně obratným lhářem a vynikajícím taktikem. Jeho obrovská znalost okultních praktik a mytických předmětů z něj činí mimořádně schopného čaroděje.

Nuže, co myslíte? Prospělo by avengerovskému menu pár kapek ďábelské omáčky?


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Mia
Mia
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!