Loki Laufeyson

Loki Laufeyson

EVIL neděle
0 0
9. prosinec 2018, napsal Just Er

Loki je syn ledového obra Laufeyho, bývalého krále Jötunheimu. Odin vyhlásil válku, Laufeyho zabil a poté, co viděl malého Lokiho, ho adoptoval. Tento malý příběh známe všichni, ale jak to bylo dál? To se dozvíme dnes.

Loki Laufeyson

Lokiho dětství

Loki byl od malička jiný, než jeho starší, nevlastní bratr Thor, ukázalo se, že jak je malý, tak je pěkně podlý a často také žárlil. Thor byl starší, lepší a hlavně byl Odinův vlastní, což způsobovalo to, že Loki neustále stál v jeho stínu. Brzy začal sudovat magii a vědu, v čemž vynikal. Povedlo se mu stát se jedním z nejlepších kouzelníků na Asgardu. Loki je také dobře známý tím, že právě on byl ten, kdo připravil Thórovu lásku, Sif, o její dlouhé zlaté vlasy. Thor nutil Lokiho k tomu, aby to spravil a tak Loki najal trpaslíky, kterým ale nezaplatil, to co měl. Trpaslíci proto místo zlatých vlasů udělali černé, z nicoty. Později v mládí se dále Loki snažil získat nějakou výhodu nad Thorem a používal k tomu veškerou svou magii a léčky, které mohl. Například jednoho dne, se Loki proměnil v hada, protože věděl, jak moc je má Thor rád. Když Thor hada zvedl, aby se na něj podíval, Loki se proměnil zpátky a svého bratra bodnul. Také jednou Thora proměnil v žábu. Když bylo Thorovi osm. Jeho otec, Odin, mu daroval mocné kladivo, Mjolnir. Tato událost způsobila u Lokiho silnou závist a zároveň nenávist k Thórovi. Nejednou se snažil Mjolnir ukrást, či získat jeho moc a díky němu je rukojeť příliš krátká. Všechny tyhle události se na Lokim podepsaly a z něj se stalo téměř čisté zlo. Dal si slib, a ten zněl tak, že bude nejmocnějším bohem na Asgardu, a že zabije svého bratra Thora.

Jak se vlastně objevil v Marvelu?

Lokiho si Marvel převzal z norské mytologie, stejně jako ostatní, ale poprvé se objevil v komiksu Venus #6 a jako dítě se poprvé objevil v Thor Issue #617.

Hlavní dějová linka

Loki je proslulý boji s Thorem a také s Avengers, i když už měl tu čest, s mnoha dalšími. Každopádně Loki byl nepřítel Thora ještě předtím, než si ho vzal do péče Marvel a stala se z něj celebrita. Když Thor a Loki vyrostli, Thor si převzal trůn a Loki se stal hlavním parouchem. Mnohokrát se snažil získat trůn a sužoval Asgard svými zločiny. Jeho činy byly nakonec tak závažné, že byl Odin nucen k drastickému řešení tohoto problému. Uvěznil Lokiho ve stromu, v marné naději, že ho zastaví. Avšak Loki, jakožto nejlepší kouzelník, bůh lží, překvapivě unikl. Po tomto úniku, Loki cestoval, dokud neobjevil kouzelníka jménem Eldred. Tento muž byl vynikající v černé magii a Loki se u něj začal učit. Loki zůstal u Eldreda do té doby, než ovládal černou magii stejně dobře, jako on, poté odešel. Jeho hledání však nebylo u konce a Loki hledal někoho dalšího a věděl přesně koho. Byl to Surtur, démon ohně. Všiml si jeho moci a také slabosti pro duše. Loki sám sebe proměnil v Eldreda a jeho duši prodal Surturovi, čímž získal další moc ale i vlastnictví Eldreda. Loki v těchto ohavných činech pokračoval dál, nic ho nemohlo zastavit a mezi asgadským lidem se mu začalo přezdívat „Bůh zla“. Uzavřel mnoho společenství s nejpřísnějšími zrůdami a také se oženil. Zlá bohyně Angerboda se stala jeho ženou a s ní zplodil tři děti. Byli jimi Midgard Serpent, Fenris, a Hela, později bohyně smrti a nepřítelkyně Thora. Jeden z nejdůležitějších bodů je ten, že se Loki dočetl ohledně proroctví Ragnaroku. Lokiho přímo fascinoval ten fakt, že v Ragnaroku by byl Asgard kompletně zničen. A tak si vytvořil plán, ve kterém by vedl nepřátele Asgardu, proti jeho koruně a tím by ho mohl zničit. Loki tohle převzal jako svou povinnost. Bohužel, byl to jen plán a tato jeho povinnost byla neustále přerušovaná Ódinem. Mezitím se z Thora stal pořádný arogantní bůh. Jeho moc mu doslova vlezla na mozek tak moc, že byl pyšný a bláhový. Jednoho dne, kdy bojoval s ledovým obrem neoprávněně vstoupil na jejich území, což téměř zapříčinilo válku. Ódina to rozzlobilo natolik, že se rozhodl Thóra potrestat tím, že pro něj vytvořil smrtelné tělo a identitu jako Donald Blake.

Loki a Avengers

Donald Blake si vedl na zemi poklidný život. Byl to milý doktor, který měl krásnou rodinu a nic mu nechybělo. Když zemi napadli mimozemšťané Konani, Blake utekl do jeskyně, kde se narodil Thor. Našel tam hůl, kterou když vzal do rukou, přeměnila se na Mjolnir, což ho proměnilo zpět v Thora, kdy se mu jeho vzpomínky vrátily zpět. Tohle vše samozřejmě neuniklo Lokimu. Pro něj tohle bylo jako zázrak, že se jeho největší nepřítel znovu objevil. Samozřejmě, že to nemohl nechat jen tak a okamžitě odcestoval na zemi, kde našel tu nejničivější zbraň. Hulka. Použil své schopnosti k tomu, aby Hulk uvěřil, že je na vlakové trati umístěn dynamit, který může ohrozit cestující. Samozřejmě, že Hulk trať poničil a přesně o to Lokimu šlo. K tomuto neštěstí se ihned začali sbíhat hrdinové, jako Fantastická čtyřka, Ant-Man, Iron Man a další. Loki doufal v objevení Thora, ale ten se neukázal, avšak z události si vyvodil, že se jedná o práci jeho bratra. Zjistil si, že se Loki nachází na asgardském ostrově a právě tam se vydal. I přes veškeré pasti, které mu Loki přichystal, se konečně, po několika stoletích potkali. Samozřejmě se nejednalo o jedno z těch krásných a dojemnýcb setkání. Strhl se boj, při kterém vyhrál Thor a Lokiho zajal. Odvedl ho na zemi, kde byl Iron Man s Hulkem. Thor donutil Lokiho přiznat, že se jednalo o jeho špinavé triky. Hulk na Lokiho zaútočil, ale Loki se stal radioaktivním a pokusil se zničit Thóra. Byl však opět neúspěšný pokus a skupina hrdinů mohla slavit vítězství. Právě tady poprvé zaznělo pojmenování Avengers. Takže bychom měli Lokimu vlastně poděkovat.

Zdroje: https://comicvine.gamespot.com/loki/4005-4324/


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Just Er
Uživatel

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!