Loki a jeho alternativní já

Loki a jeho alternativní já

EVIL neděle
0 0
16. prosinec 2018, napsal Just Er

O Lokim jsme si povídali už minulou evil neděli, ale Loki jako takový má víc tváří, než jste si mysleli. Pojďme se na ně společně podívat blíže!

Loki a jeho alternativní já

Loki v těle Lady Sif

Jedna z mnoha inkarnací, které se ve filmu nejspíš nedočkáme. Trochu škoda, ta sranda při konfrontaci s Thorem by jistě stála za to. Po Ragnaroku byl Loki, stejně jako všichni zemřelí Ásgarďané, znovuzrozen do lidské formy, a následně vězněn Balderem (chcete-li Baldurem), aby zabránil Thorovi v záchraně Ásgardu. Avšak pro Lokiho to bylo veliké překvapení, protože byl zrozen jako žena, v těle Sif, Thorovy jediné lásky. Loki se zdánlivě věnoval pomoci svému bratrovi a bývalému nepříteli, avšak, je to Loki, a tak bylo jasné, že je to jen další plán, jak Thora zničit. Loki nakonec zůstal jako jediný uvězněný v lidské formě. Mezitím zjistil Balder,  že není adoptovaný, ale že je právoplatný syn Odina, a tak byl korunovaný na prince Ásgardu. Loki byl donucen zajít za Helou a žádat ji o laskavost. Hela nakonec Lokiho proměnila zpět do jeho původní formy a ten se zhrozil nad tím, že obýval tělo Sif. Následně byl Loki poslán zpět časem do doby, kdy Asgard bojoval s Ledovými Obry. Loki tam byl napaden a musel s Ledovými obry bojovat sám. Jejich vůdce z Lokiho cítil, že jeho žilami koluje jejich krev. Bor (Odinův otec) byl spatřen, jak pronásleduje jednoho z obrů, a byl poražen mocným čarodějem, kterým nebyl nikdo jiný než Loki. Po tomhle všem se Loki proměnil do dítěte, aby se pomstil svému pravému otci, jeho otec byl ale zabit Ódinem, který následně Lokiho zastavil a adoptoval. Loki se vrátil zpátky za Helou a poprosil ji, jestli by nemohl být proměněn zpět do podoby Sif.

Serrue

Jedno z dalších převtělení (či znovuzrození) Lokiho je jeho dětská forma. Poté, co za určitých okolností Loki zemřel, jeho bratr Thór hodně truchlil. Rozhodl se pro oživení svého bratra a dal mu nový život. Lokiho nový život byl takový, že se z něj stal malý kluk, který žije v Paříži a jeho jméno je Serrue. Tento mladý klučina vůbec netušil, kým byl, neměl nejmenší ponětí o své minulosti, avšak se mu kousky jeho života, kdy byl Lokim, vracely v nočních můrách. Na ulicích Paříže předváděl karetní triky, zatímco jeho komplicové okrádali publikum, které bylo unešeno malým hochem. Thor potkal svého bratra v jeho nové formě, když jako civilista sledoval jeho vystoupení s kartami. Bohužel byl oloupen, avšak Thor mladé lupiče chytil. Nakonec Thor pronásledoval Serrueho tak dlouho, dokud mu nemohl říct, kdo skutečně je. Řekl mu vše o jeho minulosti a poté ho sebou vzal zpět na zničený a padlý Ásgard. Loki ale utekl, když se měl vrátit Ódin, protože věděl, že by ho na Ásgardu nenechal. Utekl k Iron Manovi, ale Thor ho zachránil a hájil si na Ásgardu jeho návrat.

Young Avengers

Když jsou Wiccan a Hulkling uneseni interdimenzionálním parazitem, známém pod jménem Mother, Loki jim pomáhá při úniku z vězení, kde je držel. Mladí hrdinové přiznávají, že potřebují pomoc, aby byli schopni toto stvoření porazit, ale jsou obezřetní, protože vědí, co je Loki zač. Odcestují na Ásgard, kde se setkávají s Lokiho otcem. S pomocí Ms America se tým dostává zpátky do New Yorku, ale je opět polapen parazitem. Jsou zachráněni Kate Bishop a Noh-Varem, ale záhy jsou napadeni občany New Yorku, které ovládá právě Mother. Celý tým utíká do Central Parku, aby minimalizoval šanci, že bude zraněn někdo z civilistů. Loki jim řekne, že mají jen dvě možnosti, buď zabít Wiccana, a nebo nechat Lokiho, aby si na deset minut půjčil jeho schopnosti, aby je zachránil. Když Wiccanovi dojde, že nemá jinou možnost, souhlasí. Loki se okamžitě teleportuje pryč, zdánlivě nechávajíc skupinu napospas jisté smrti. Loki se ale nakonec vrátí, ale ihned opouští New York a setkává se s Mother. Odhaluje, že vše, co se doteď stalo, bylo jeho plánem, aby se dostal k moci Wiccana a získal zpátky svoje schopnosti, které ztratil při reinkarnaci. Když se Loki vrátí za týmem, zjišťují, že ani on, ani Wiccan nejsou dostatečně silní na to, aby Mother porazili. Wiccan nakonec donutí Lokiho tělo opět zestárnout, Loki zabije své mladé já a parazit Mother je nakonec Young Avengers a Lokim poražen. Loki nakonec utíká s pocitem viny.

Zdá se, že se žádná Lokiho verze v žádném vesmíru nenudí. A něco nám říká, že ani nás nebaví naposledy…


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Just Er
Uživatel

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!