Kraven the Hunter

Kraven the Hunter

EVIL neděle
0 0
3. červen 2018, napsal Mia

Porce padoušství pro noční sovy. Když jsme si tu Sinister Six tak pěkně načali, pojďme v ní pokračovat. Co takhle s chlapíkem, kterého nám hrané filmy zatím nepředstavily – Kravenem the Hunterem.

Kraven the Hunter

Když jsme si tu Sinister Six tak pěkně načali, pojďme v ní pokračovat. Co takhle s chlapíkem, kterého nám hrané filmy zatím nepředstavily – Kravenem the Hunterem.

Tento v kůži oděný superlovec se nám poprvé představil v komiksu The Amazing Spider-Man #15 z roku 1964 a jeho origin přinesl Web of Spider-Man #31 (1987). Kraven, vlastním jménem Sergei Kravinoff, je rodákem z Volgogradu (Stalingrad) a je tedy dalším fešným přírůstkem marvelovské party (polo)ruských bitkařů. Je třeba podotknout, že není padouchem v klasickém slova smyslu (porazit klaďase, ovládnout svět) – je lovcem, ničím víc a ničím méně. Lovcem, pro něhož je osobní čest nade vše.

Kravenův příběh není spojený pouze se Spider-Manem, jak by se mohlo zdát. Je jedním z těch padouchů, jejichž komiksový život byl bohatý na zajímavá setkání a události. Spolupracoval s Nickem Furym na „lovu“ Red Skulla (odkud si Kraven odnesl malé traumátko, jelikož se mu rudého ksichta podařilo minout ostřelovací puškou), setkal se s Namorem, Deadpoolem, Hulkem a Spideymu čelil sám i po boku již zmiňované Sinister Six. Jeho chybou bylo, že opakovaně podceňoval vynalézavost lovené „kořisti“.

Sergei si prožil nehezké dětství, během kterého jeho otec zemřel a matka po psychickém teroru v azylovém domě, kam byla přinucena se uchýlit, spáchala sebevraždu. Budoucí Kraven the Hunter z počátku žije se svým nevlastním bratrem Dimitrim, později se rozdělí a každý pokračuje sám. Žil střídavě v nejrůznějších částech světa, až se, jako již dospělý muž, uchýlil do Afriky. Tamější prostředí mu umožnilo odkrýt přirozený talent pro lov a jeho představa, že smyslem života je prostě přežít, získala novou perspektivu. Právě zde své pravé jméno vyměnil za přízvisko Kraven.

Pobyt v Africe ze Sergeie vykoval vynikajícího lovce s jedinečnými instinkty. Na rozdíl od jiných lovců neměl potřebu zastrašovat zbrojním arzenálem, jeho „specialitou“ byl boj s velkými zvířaty holýma rukama. Zkušenosti z tohoto typu lovu pak přenesl i do honů na lidskou zvěř. Jeho přirozené schopnosti značně vzrostly po setkání s voodoo léčitelkou Calypso, která mu poskytla bylinný lektvar, který zlepšil jeho fyzické vlastnosti a poskytl mu nadlidskou sílu, rychlost a smysly. Prodloužil také jeho život a udržoval zdraví a vitalitu po dlouhé roky a zpomalil přirozený proces stárnutí. Za optimálních podmínek tak Kraven dokáže uzvednout až dvě tuny. Tento „kouzelný lektvar“ je třeba užívat průběžně, nicméně i bez něho disponuje silou a obratností na úrovni olympijského sportovce. Sám o sobě je Kraven vynikajícím taktikem a stopařem. Je mistrem v mnoha formách bojů se zbraní, ale upřednostňuje boj beze zbraně. Má mimořádné znalosti exotických jedů a tišících prostředků. Po vylepšení oním lektvarem se jeho fyzické schopnosti vyrovnají i Spider-Manovým. Dokáže zkrotit a podřídit si jakékoli zvíře, toto nadání hraničí až s telepatií.

Co o Kravenovi možná (ne)víte:

1. Jeden čas vystupoval jako Spider-Man, jen aby dokázal, že je lepší Spidey než Spidey sám. Oblékl i kostým Scarlet Spidera.

2. Žiješ jenom dvakrát (nebo spíš dva a půlkrát). Ano, i on byl po své „první smrti“ vzkříšen a „zrecyklován“ pro opětovné použití. Jako Chuck Norris – zemřel jsem, ale už jsem v pohodě.

3. Jezdí dodávkou. Čert vem teleportační zařízení a soukromé tryskáče. Ti největší tvrďáci mají pořádné auto s dostatečně velkým skladovacím prostorem. Nejlépe Kra-Van!

Jistě netřeba zdůrazňovat, že Kraven je postavou poněkud nedoceněnou a filmovými tvůrci vytrvale ignorovanou. Co myslíte, je to mrhání dobrým materiálem, nebo máte v pestrém padoušském spektru jiného favorita? A koho byste rádi viděli v roli Kravena the Huntera, pokud by na něj (například v nějakém dalším Spideyho filmu) došlo?Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Mia
Mia
Administrátor

Kde nás najdeš