Kraven the Hunter

Kraven the Hunter

EVIL neděle
0 0
3. červen 2018, napsal Mia

Porce padoušství pro noční sovy. Když jsme si tu Sinister Six tak pěkně načali, pojďme v ní pokračovat. Co takhle s chlapíkem, kterého nám hrané filmy zatím nepředstavily – Kravenem the Hunterem.

Kraven the Hunter

Když jsme si tu Sinister Six tak pěkně načali, pojďme v ní pokračovat. Co takhle s chlapíkem, kterého nám hrané filmy zatím nepředstavily – Kravenem the Hunterem.

Tento v kůži oděný superlovec se nám poprvé představil v komiksu The Amazing Spider-Man #15 z roku 1964 a jeho origin přinesl Web of Spider-Man #31 (1987). Kraven, vlastním jménem Sergei Kravinoff, je rodákem z Volgogradu (Stalingrad) a je tedy dalším fešným přírůstkem marvelovské party (polo)ruských bitkařů. Je třeba podotknout, že není padouchem v klasickém slova smyslu (porazit klaďase, ovládnout svět) – je lovcem, ničím víc a ničím méně. Lovcem, pro něhož je osobní čest nade vše.

Kravenův příběh není spojený pouze se Spider-Manem, jak by se mohlo zdát. Je jedním z těch padouchů, jejichž komiksový život byl bohatý na zajímavá setkání a události. Spolupracoval s Nickem Furym na „lovu“ Red Skulla (odkud si Kraven odnesl malé traumátko, jelikož se mu rudého ksichta podařilo minout ostřelovací puškou), setkal se s Namorem, Deadpoolem, Hulkem a Spideymu čelil sám i po boku již zmiňované Sinister Six. Jeho chybou bylo, že opakovaně podceňoval vynalézavost lovené „kořisti“.

Sergei si prožil nehezké dětství, během kterého jeho otec zemřel a matka po psychickém teroru v azylovém domě, kam byla přinucena se uchýlit, spáchala sebevraždu. Budoucí Kraven the Hunter z počátku žije se svým nevlastním bratrem Dimitrim, později se rozdělí a každý pokračuje sám. Žil střídavě v nejrůznějších částech světa, až se, jako již dospělý muž, uchýlil do Afriky. Tamější prostředí mu umožnilo odkrýt přirozený talent pro lov a jeho představa, že smyslem života je prostě přežít, získala novou perspektivu. Právě zde své pravé jméno vyměnil za přízvisko Kraven.

Pobyt v Africe ze Sergeie vykoval vynikajícího lovce s jedinečnými instinkty. Na rozdíl od jiných lovců neměl potřebu zastrašovat zbrojním arzenálem, jeho „specialitou“ byl boj s velkými zvířaty holýma rukama. Zkušenosti z tohoto typu lovu pak přenesl i do honů na lidskou zvěř. Jeho přirozené schopnosti značně vzrostly po setkání s voodoo léčitelkou Calypso, která mu poskytla bylinný lektvar, který zlepšil jeho fyzické vlastnosti a poskytl mu nadlidskou sílu, rychlost a smysly. Prodloužil také jeho život a udržoval zdraví a vitalitu po dlouhé roky a zpomalil přirozený proces stárnutí. Za optimálních podmínek tak Kraven dokáže uzvednout až dvě tuny. Tento „kouzelný lektvar“ je třeba užívat průběžně, nicméně i bez něho disponuje silou a obratností na úrovni olympijského sportovce. Sám o sobě je Kraven vynikajícím taktikem a stopařem. Je mistrem v mnoha formách bojů se zbraní, ale upřednostňuje boj beze zbraně. Má mimořádné znalosti exotických jedů a tišících prostředků. Po vylepšení oním lektvarem se jeho fyzické schopnosti vyrovnají i Spider-Manovým. Dokáže zkrotit a podřídit si jakékoli zvíře, toto nadání hraničí až s telepatií.

Co o Kravenovi možná (ne)víte:

1. Jeden čas vystupoval jako Spider-Man, jen aby dokázal, že je lepší Spidey než Spidey sám. Oblékl i kostým Scarlet Spidera.

2. Žiješ jenom dvakrát (nebo spíš dva a půlkrát). Ano, i on byl po své „první smrti“ vzkříšen a „zrecyklován“ pro opětovné použití. Jako Chuck Norris – zemřel jsem, ale už jsem v pohodě.

3. Jezdí dodávkou. Čert vem teleportační zařízení a soukromé tryskáče. Ti největší tvrďáci mají pořádné auto s dostatečně velkým skladovacím prostorem. Nejlépe Kra-Van!

Jistě netřeba zdůrazňovat, že Kraven je postavou poněkud nedoceněnou a filmovými tvůrci vytrvale ignorovanou. Co myslíte, je to mrhání dobrým materiálem, nebo máte v pestrém padoušském spektru jiného favorita? A koho byste rádi viděli v roli Kravena the Huntera, pokud by na něj (například v nějakém dalším Spideyho filmu) došlo?


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Mia
Mia
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!