Katherine Bishop aka Hawkeye

Katherine Bishop aka Hawkeye

Katherine Bishop aka Hawkeye

Dámská verze Hawkeye? Proč ne! Přichází Katherine Bishop, aby se stala hrdinkou dnešní středy.

Katherine Bishop aka Hawkeye

Dětství a dospívání

Kate Bishop vyrostla jako nejmladší dcera bohaté podnikatelské rodiny na Manhattanu. Ačkoliv měl její otec, Derek, velice odměřený přístup ke svým dcerám, Kate k němu vzhlížela a snažila se získat jeho pozornost. Její matka a otec si od sebe drželi odstup a příliš se nestýkali, než nakonec zemřela při cestě v Boulderu v Coloradu, když byla Kate ještě malá. Kate má také starší sestru Susan, jejich vztah byl přátelský, ale poněkud napjatý, kvůli tomu, že Susan nikdy nepochopila, proč má její mladší sestra pomáhat všem kolem sebe. Od raného věku byla Kate velice samostatná, celkově se spoléhala sama na sebe a vybudovala si řádnou tvrdohlavost. Když byla ještě malá, byla unesena El Matadorem kvůli svému otci. El Matador za ni požadoval výkupné, ale jí se podařilo utéci. Netrvalo to dlouho a na scénu přišli Avengers, kteří Matadora dlouho sledovali, a konečně ho dopadli. Malá Kate byla Avengers neskutečně uchvácena, ale nejvíce ji zaujal Hawkeye, protože to byl obyčejný člověk bez schopností. Kate se plně odvrátila od svého otce a začala vnímat Hawkeye jako svůj vzor. Krátce před svatbou Susan byla Kate napadena a sexuálně zneužita v Central Parku. Tahle událost ji zanechala traumatizovanou, a ještě více se izolovala od ostatních. Zanedlouho se ale opět postavila na nohy, a právě tahle událost ji dohnala k tomu, aby se začala učit nějaký druh sebeobrany. Naučila se lukostřelbu a různé bojové techniky.

Young Avengers

Kate se s Young Avengers poprvé potkala, když ji a dalších 200 hostů zachránili na svatbě její starší sestry. Naneštěstí se Young Avengers nedařilo tak, jak chtěli, a oheň je všechny uvěznil v kostele. Byla to právě Kate, která všechny zachránila pomocí vrhací hvězdice od Patriota. Young Avengers z kostela však unikli ještě předtím, než dorazila policie a ostatní záchranné složky. Kate v nemocnici krátce po této nehodě vyhledala Cassie Lang, dcera Ant-Mana. Dívky se spolu spojily a sledovaly Young Avengers až do zříceniny staré základny Avengers. Dívky byly jmenovány členkami Young Avengers. Chvilku na to napadl zříceninu Kang the Conqueror. Aby se Kate mohla zapojit do boje, musela si sestavit zbroj, z té zbylé po Avengers. Skládala se ze zbrojí Mockingbird, Swordsmana a Black Widow, ale nejdůležitější byl Hawkeyův luk. Týmu se s pomocí dívek podařilo nepřítele prorazit a Kate byla přijata jako oficiální členka Young Avengers. Týmu se moc nedařilo a jeden problém vystřídal nový. Kapitán Amerika a Iron Man se rozhodli, že už dále nebudou Young Avengers trénovat a řekli jim, ať tým rozpustí. Nicméně Kate se nechtěla za žádnou cenu vzdát, a použila peníze své rodiny na to, aby měl tým základnu, zbroje a zbraně. Právě Kate a Patriot se stali novými leadery Young Avengers, což vedlo k vybudování úzkého přátelství. Jejich přátelství však bylo vystaveno vysokému tlaku ihned poté, co se zjistilo, že si Patriot píchá mutantní růstový hormon, aby stimuloval sérum super vojáka. Když byl Patriot zraněn, Kate obvinila Kapitána Ameriku z toho, že je to jeho vina, protože je dostatečně nevytrénoval. Později se za Kate vrátila Jessica Jones, aby předala Kate originální luk od Clinta, který jí poslal Kapitán Amerika se vzkazem, že je to pro Hawkeye. Jessica Jones jí to vysvětlila tak, že s Kapitánem takhle nikdy nikdo nemluvil, kromě Clinta a v tento moment oficiálně přebrala jeho krycí jméno.

Civil War a setkání s Clintem Bartonem

Společně se zbytkem jejího týmu se Hawkeye přidala po bok Kapitána Ameriky a Secret Avengers proti „Superhuman Registration Act“, což vedlo k superhrdinské občanské válce. Kate poté odsoudila oživeného Clinta za to, že nosí uniformu Kapitána Ameriky a jeho štít. Důvodem jejího přístupu měl být fakt, že krycí jméno „Hawkeye“ si zvolila, aby uctila památku původního Hawkeye, ne aby jej nějak napodobovala, či zostudila jeho vzpomínku. Její slova přesvědčila Hawkeye, aby odsoudil Starka za jeho chování a vydal se po své vlastní cestě. Kate se po Občanské válce setkává s Clintem ještě několikrát a vše vyvrcholí tím, že jí Clint předá svůj luk a plášť.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.