Kang the Conqueror

Kang the Conqueror

EVIL neděle
0 0
15. červenec 2018, napsal Mia

Dnešní EVIL neděle budiž malým zrcadlem budoucnosti. Jak už nás komiksový kánon poučil, ze vzdálené budoucnosti si to k nám, zpět proudem času, neštrádují jen hrdinové. Podobný výlet absolvoval i Nathaniel Richards alias Kang the Conqueror.

Kang the Conqueror

Abychom správně pochopili, kdo Kang je, je třeba pochopit, kým byl. To nám ovšem kánon nijak neusnadňuje a historie této osobnosti je přinejmenším nepřehledná. Nathaniel Richards coby Khan the Conqueror se poprvé objevil v komiksu Avengers #8 v září 1964 a je často srovnávám s Doctorem Doomem. Minimálně z hlediska zajímavosti postavy dle mého skromného názoru právem.

Nathaniel Richards si prošel celou řadou inkarnací – známe ho jako Iron Lada, Kid Immortuse, Scarlet Centuriona, faraona Rama-Tuta i Immortuse a abychom zorientování se v jednotlivých „fázích“ života Nathaniela Richardse neměli příliš snadné, ani Kang nemá v komiksovém kánonu pouze jednu podobu. Jedná se o sled „různých Kangů“, přičemž v rámci řekněme malého zjednodušení je každý nový Kang vnímán jako klon toho původního –*„Prime“ Kanga*. Nelekejte se tedy, pokud narazíte na několik Kangů-juniorů, více verzí Kangů-seniorů nebo třeba úplně jiného chlapíka úplně jiného jména, který o sobě ovšem přesto hovoří jako o Kangovi the Conquerorovi.

Nathaniel se narodil ve 30. století a je vzdáleným potomkem Reeda Richardse, Mistera Fantastica, a aby jeho osobnost získala ještě mocnější punc tajemství, spekuluje se i o tom, že je potomkem Dr. Dooma. Sám Nathaniel byl znám jako hrdina a dobrodinec. V jeho zhruba 16 letech do jeho života začal zasahovat Nathaniel II, jeho budoucí já, vystupující už jako Kang. Mladý Nathaniel se pokusil zabránit svému přerodu v Kanga tím, že začal zuřivě páchat dobro jako Iron Lad. Jeho budoucí život je sledem zajímavých událostí, které snad podrobněji a srozumitelněji rozvinou další komiksy. Ve svých ostatních inkarnacích už figuruje prakticky výhradně jako padouch.

Pomocí stroje času cestoval do starého Egypta, kde se dočasně chopil vlády jako Pharaon Rama-Tut (dokud mu zábavu nepřekazila Fantastic Four), napodoboval Dr. Dooma jako Scarlet Centurion (dokud mu Avengers nezatli tipec) a nakonec ne úplně dobrovolně zavítal do 40. století, kdy byla společnost v rozpadu a tamní barbaři jen stěží ovládali původní technologie. V rámci procesu ovládnutí nové doby tak vznikl Kang, kterému „nástup k moci“ velmi usnadnil fakt, že on, na rozdíl od „soudobých“ obyvatel Země, technologie velmi dobře znal a uměl s nimi pracovat. Po dobytí Země plynule pokračoval dalšími říšemi a choutky si dělal rovnou na celou galaxii.

Během svého působení v komiksu se opakovaně střetával zejména s Avengers a Fantastickou čtyřkou, přičemž pokaždé byl pro ně velmi mocným soupeřem, kterého spíše odráželi, než poráželi, samozřejmě až na výjimky (viz příběh s nebeskou Madonnou, který pro Kanga právě nedopadl). Jeho potřeba expanze zasáhla i rozměr zvaný Kosmos, svými principy propojený s Pymovými částicemi. V průběhu svého života se Kang také stihl zamilovat – jeho vyvolenou byla pozemská princezna Ravonna, která…ho „překvapivě“ nechtěla a drobnou změnu v jejím přístupu ke ctiteli přinesl až okamžik, kdy zjistila, že je ochoten a schopen se pro ni obětovat a jeho láska k ní tak není jen vedlejším produktem potřeby ovládnout její zemi. Ono obětování se mu nakonec splatila stejnou mincí a následkem toho zemřela Kangovi v náručí.

Kangův život je roztříštěn do mnoha realit nejen v kánonu, ale v Marvelu jako takovém. Za svůj život navštívil prakticky všechny dimenze, které marvelovské universum nabízí, a jejich chod ohýbal ve svém vlastním záměru. Na ty, kteří by chtěli jeho život a působení v komiksu sledovat podrobněji, čeká velmi dlouhá cesta.

Kangovy schopnosti jsou z části určovány jeho futuristickým původem, stárne mnohem pomaleji než muži 21. století, jeho intelekt je na úrovni génia. Je jediným známým cestovatelem v čase, který má schopnost překročit proud času bez vytváření paradoxů. Má rovněž znalosti a zkušenosti „všech Kangů“ z celého Multiverse. Vlastní časovou loď, kterou používá k proniknutí do sféry Limba, z níž jsou přístupné všechny éry všeho bytí. Zde má také svou „základnu“. Je schopnen držet a používat artefakty takové moci, jako jsou cosmic cube (Tesseract) nebo Forever Crystal (schopný vymazat celou realitu z existence). Kang je rovněž vynikajícím taktikem a vůdcem, v čemž mu pomáhá jak brilantní intelekt, tak jeho charisma. Je vynikajícím bojovníkem v boji se zbraní i bez ní a má mimořádně silnou vůli. Nezná strach a ve snaze dosáhnout svých cílů se nezastaví před ničím.

Zbroj, kterou nosí, je vyrobena ze vzácné syntetické slitiny s neurokinetickými vlastnostmi, která přímo reaguje na Kangovo podvědomí. Tato zbroj mu dává nadlidské schopnosti, jako jsou síla (uzvedne až 5 tun), odolnost, v rukavicích se nachází antigravitační zařízení a v pravém zápěstí i videokomunikátor, který mu umožňuje zůstat v kontaktu se základnami v jakémkoli časovém proudu. Kangova zbroj také vytváří dočasné divergentní pole, které mu umožňuje cestovat a manipulovat s časem. Dokáže z prstů rukavic vypálit výbuch o síle dynamitu, přemístit si jakoukoli zbraň z libovolného časového období a v libovolém počtu, ovládá elektrický proud a jeho zbroj rovněž produkuje vlastní atmosféru s měsíční zásobou potravin a systémem likvidace odpadu.

Co o Kangovi možná (ne)víte:

1. Má svou vlastní síň slávy. Tu by mu možná záviděl i Collector! Tato trofejní místnost na okraji vesmírného času obsahuje kousky jako různé štíty Kapitána Ameriky, chapadla Dr. Octopuse, Iron Manův oblek Model 1, kostru Wolverina nebo Ant-Manovu a Magnetovu přilbu a jiné cenné artefakty. Inu, každý máme svůj způsob, jak vzpomínat na absolvované bitvy.

2. Zabil sám sebe. Tedy, přesněji řečeno jako Iron Lad zabil sebe jako Kanga…no, je to trochu zamotané, ale při množství jeho já je statisticky nemožné, aby k podobné události nedošlo.

3. Jeho „hodné já“ založilo Young Avengers. A to zlé zase Council of Kangs, Anachronauts a Council of Cross-Time Kangs, aneb když si s vámi nechtějí hrát, musíte si vystačit sami.

Zpracování Kanga the Conquerora do filmové podoby by mohlo být pořádně tvrdým hypergalaktickým megaoříškem, ale přesto by mě osobně velmi zajímalo, kterak by s ním v budoucnu Marvel naložil, pokud by se Kangovi dostalo prostoru. Co myslíte vy? A pokud by na něj došlo, je záhodno se těšit, nebo spíš bát?Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Mia
Mia
Administrátor

Kde nás najdeš