Kamala Khan aka Ms. Marvel

Kamala Khan aka Ms. Marvel

Středa, hrdina je třeba
0 0
19. prosinec 2018, napsal Just Er

Mladá dívka, která je posedlá Avengers a Captain Marvel, jako mnozí z nás. Avšak tato dívka měla nevídané štěstí a my se o ní dnes dozvíme něco víc.

Kamala Khan aka Ms. Marvel

Origin

Kamala Khan je nejmladší ze dvou dětí tradiční pákistánské rodiny. I navzdory svým kořenům byla Kamala typickým americkým teenagerem. Chtěla být svá, ale zároveň taková, aby na ní mohli být rodiče hrdí. Už odmalička byla Kamala velkým fanouškem superhrdinů, obzvláště Avengers, nejvíce ale obdivovala Carol Danvers. Hrdiny byla tak posedlá, jako většina dívek, že o nich začala psát internetové fan-fikce.

Hlavní dějová linka

Stalo se to, když se pořádala párty její střední školy. Kamala chtěla zkusit zapadnout mezi normální lidi, ale záhy zjistila, že to není nic pro ni, proto se vzdálila a nakonec se vydala domů. Po cestě domů se jí stalo však něco nevysvětlitelného. Kamala ten den odhalila to, že není jen obyčejným člověkem, ale že patří mezi Inhumans. Její moc se rozvinula až v kokonu, kde se jí ve snu zjevila Captain Marvel a zeptala se jí, čím chce být. Kamala odpověděla, že chce být jako ona, v ten moment byla z kokonu osvobozena v podobě samotné Captain Marvel v jejím původním černém obleku. Po nějaké době plné paniky, zjistila Kamala, že silou vůle může měnit nejen svůj celkový vzhled ale i různé končetiny těla. Vzala na sebe zpět svou původní podobu a od tohodle incidentu začala působit pod jménem Ms. Marvel a zařekla se, že bude hrdinka jako Captain Marvel.

Setkání se Spider-Manem

Kamala se dostala do křížku s Doktorkou Minervou, když se snažila unést nového člena Inhumans. Při této příležitosti se setkala i se Spider-Manem. Dvojice spojila své síly proti Minervě a přišlo na boj, při kterém Kamala zjistila, že může svou velikost vyhnat do neskutečných rozměrů. I když to byl pro Kamalu její první pořádný souboj, se Spider-Manovo pomocí byla schopná Minervu přemoci. Nejen, že objevila opět novou část svých schopností, ale také se dočkala čestné pochvaly od Spider-Mana, kterého dříve tak moc obdivovala.

Celkový součet schopností a slabiny

Přesto, že Kamala používá stejné jméno jako Carol Danvers, její schopnosti jsou zcela odlišné od blonďaté hrdinky. Kamala je, takzvaně, polymorfní, což jí umožňuje měnit tvar jejího těla, jak se jí zachce. Může ho různě formovat, natahovat, zkrátka si s ním dělat co chce. Mimo tohle vše ale dokáže i změnit svou velikost, dokáže se zvětšit, ale i drasticky zmenšit na velikost švába. Mezi její oblíbené schopnosti patří formování jednotlivých částí těla, protože může zvětšit jen pěsti, zmenšit jen hlavu nebo prodloužit nohy, aby byla schopná překonávat dlouhé vzdálenosti za krátký čas. Mezi její schopnosti mimo jiné patří i měnění podoby, tedy, podle určitých teorií, protože v komiksu se změnila, zatím, jen na Carol Danvers a svou matku. Mezi další užitečné schopnosti patří i léčení. Vyléčit sama sebe dokáže Kamala od té doby, co byla postřelená v oblasti břicha. Přesto, že mladá hrdinka oplývá takovýmto množstvím schopností, má i své slabiny, spíše jednu velkou slabinu a tou jsou elektromagnetické pulsy.

Zajímavosti

  • Mladou hrdinku jsme mohli vidět v hromadě animovaných filmů a seriálů, například v Avengers: Ultron Revolution a Marvel Rising: Secret Warriors.
  • Ms Marvel se nám objevila i v řadě her, a to konkrétně v Marvel Puzzle Quest, Lego Marvel's The Avengers, Marvel: Avengers Alliance, Avengers Academy a v dalších a dalších hrách.
  • Koho tato postava zaujala a je vášnivým sběratelem Pop figurek, i tato hrdinka vlastní svou figurku a může zdobit vaší poličku.

Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Just Er
Uživatel

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!