Kaecilius

Kaecilius

EVIL neděle
Kaecilius

Mocný kouzelník, jenž byl díky bolesti ze ztráty uchvácen Temnou dimenzí.

4 / 5 634 0
23. srpen 2020, napsal Johnny

Komiksová historie

Poprvé se Kaecilius objevil v komiksu Strange Tales Vol. 1 #130 v březnu 1965 jako žák Barona Morda. Svému mistrovi sloužil především jako poslíček, v několika situacích však také sám stanul v boji proti Doctoru Strangeovi.

Při jedné ze svých prvních misí doprovázel Barona Morda do chrámu Kamar-Taj, kde plánovali unést Prastarého. Do záležitosti se však vložil Doctor Strange, díky němuž i s Prastarým oba unikli.

Kaecilius poté najal skupinu pašeráků z Hong Kongu, aby Strange našli. Jeho výskyt byl nakonec zachycen v Anglii, v sídle Sira Anthonyho Baskervilla. Mordo poslal Kaecilia za Strangem, převzal ovšem kontrolu nad jeho myslí, aby mohl proti Strangeovi použít moc, kterou mu poskytl Dormammu.

Kaeciliovi se také podařilo ukrást Strangeovi jeho Plášť levitace, ale během potyčky mu Doctor Strange kouzlem vymazal z paměti schopnost používat magii. Následně Kaecilius informoval svého mistra, že zachytil Strangeovo kouzlo v chrámu Aged Genghise.

Společně s dalšími kumpány, Adriou a Demonicem, se maskovaní jako reportéři pokusili dostat dovnitř Strangeovy vily, Sanctum Sanctorum. Poté, co byli odhaleni, došlo k dalšímu souboji, během něhož Adria použila magický artefakt proti Strangeovi, místo nepovedeného kouzla ale akorát vyhnala sama sebe, Kaecilia a Demonica do takzvané Fialové dimenze.

Schopnosti

Jakožto učedník Barona Morda byl Kaecilius vytrénován v používání magie. Zdatným způsobem dokáže magii vytvářet, formovat a obratně s ní manipulovat. Ovládá také temnou magii.

S pomocí Sling Ringu, magického prstenu, který je navlékán na dva prsty, dokáže otevírat portály mezi různými lokacemi a cestovat dokonce i mezi dimenzemi.

Je také mistrem bojových umění, jak v ozbrojeném, tak i neozbrojeném boji. Jako osobní zbraň u sebe nosí speciální dýky, takzvané Scythe Daggers.

Filmy, seriály a hry

Ve filmu Doctor Strange z roku 2016 Kaecilia ztvárnil Mads Mikkelsen. Kaecilius žil poklidně se svou ženou Adriou a dítětem v Dánsku. Nejprve však došlo ke smrti jejich syna a následně díky závažné nemoci zemřela i jeho žena.

Po této ztrátě cestoval a snažil se najít pochopení pro osud, který ho zastihl. Zatímco truchlil, potkal Kaecilius Karla Morda, jenž jej dovedl k Prastaré. Ta mu slíbila, že mu dokáže pomoci s hledáním odpovědí na jeho otázky.

Kaecilius se připojil k Mistrům mystických umění a trénoval pod vedením Prastaré. Ale ani po dvaceti letech, kdy se stal již uznávaným členem řádu a sám trénoval některé studenty, zcela nezmizelo jeho zahořknutí ze ztráty rodiny.

Když pak zjistil, že Prastará ukrývala tajemství nesmrtelnosti, rozhodl se řád opustit. Dozvěděl se totiž o Temné dimenzi, ze které Prastará čerpala sílu, ale zároveň to samé všem ostatním zakazovala. Ze svých následovníků zformoval skupinu Zealotů a povstal proti řádu.

Se Zealoty se vloupali do Kamar-Taj, kde ukradli dvě stránky z Knihy Cagliostra a popravili knihovníka. Posléze se začali připravovat na rituál pro příchod Dormammua, vládce Temné dimenze.

Za pomoci svých žáků se Kaeciliovi podařilo dobýt dvě ze tří svatyní chránících svět před vnějšími hrozbami. Během jednoho střetu také Kaecilius zvládl porazit Prastarou, která utržila smrtelné zranění.

Nakonec byl Kaecilius poražen Doctorem Strangem, který za použití Agamottova oka, v němž byl zabudovaný Kámen času, přinutil Dormammua opustit Zemi. Spolu se zbylými Zealoty byl Kaecilius pohlcen Temnou dimenzí, kdy se ještě během přesunu transformovali na částice.

Jako hratelná postava se Kaecilius vyskytuje ve hrách Marvel: Future Fight a Marvel Avengers Academy. Jako boss se pak nachází ve hře Marvel Puzzle Quest.

Zajímavosti

• Jedná se o jednu z postav, jejíž život je v komiksu a ve filmu poměrně dost odlišný – podle Madse Mikkelsena se ve filmu víceméně jedná o kombinaci různých Strangeových antagonistů z komiksu

• Události Kaeciliova života, které předcházely filmu Doctor Strange, jsou vykresleny v krátké komiksové sérii Marvel’s Doctor Strange Prelude z roku 2016

(Zdroje obrázků – pinterest.com/Jeff, inverse.com, syfy.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama