Jubilee

Jubilee

Středa, hrdina je třeba
0 0
5. září 2018, napsal Just Er

Dnes se podíváme na zoubek mutantce jménem Jubilation Lee, známé jako Jubilee.

Jubilee

Poprvé se nám objevila v komiksu Uncanny X-Men #244, roku 1989. Za její vznik můžeme poděkovat Chrisi Claremontovi a Marcu Silvestrimu.

Původ

Jubilee je dcera dvou bohatých čínských imigrantů, která se narodila a byla vychovaná v Beverly Hills v Kalifornii. Chodila do prestižní školy, kde její zálibou byla gymnastika, ve které vynikala a měla vysoké předpoklady k tomu, aby byla úspěšnou na Olympijských Hrách. Jednoho dne však její rodiče ztratili peníze na akciovém trhu a následně byli zavražděni odstřelovači, kteří si je spletli s jejich sousedy. Jubilee byla po této tragické události umístěna do sirotčince, kde však dlouho nevydržela a utekla. Jako své útočiště si vybrala obchodní centrum v Hollywoodu, kde se schovávala a kradla jídlo. Její schopnosti o sobě daly vědět v pravou chvíli, a to v tu, kdy utíkala před ochrankou. Veškerým tím stresem vyprodukovala silnou světelnou záři, která dezorientovala ochranku natolik, aby mohla utéci. Brzy začala své schopnosti poznávat a došlo jí, že by se daly použít k pobavení lidí a tím pádem i k vydělání peněz. Ochranka byla však mladou dívkou a jejími „ohňostroji“ tak frustrovaná, že zavolala lovce mutantů, známé jako M-Squad. Jubilee byla poražena. Naštěstí pro ni byli v obchodním centru X-Meni – Dazzler, Psylocke, Rogue a Storm a ti ji zachránili. Jubilee byla zvědavá a sledovala je až do portálu, kterým se z místa přesunuli.

Australská základna a první sblížení s X-Meny

Jubilee byla dost zmatená, když se díky portálu dostala na základnu X-Menů v australském vnitrozemí. Její ukrývání pokračovalo a tady si vybrala jako „schovku“ podzemí základny. Jediný, kdo si uvědomoval, že tam Jubilee vůbec je, byl mutant Gateway. Stejně jako její schovávání, pokračovalo i kradení jídla a dokonce i oblečení, aby si vytvořila nějaký svůj autentický kostým. V den, kdy Nanny a Orphan-Maker napadli základnu, byla Jubilee opět schovaná a odhodlala se vyjít ven až po tom, co Reavers chytili Wolverina a obsadili základnu. Při dalším útěku jí ale cestu zkřížil Wolverine, a to doslova. Našla ho viset polomrtvého na kříži. Nemohla ho tam nechat, a proto se rozhodla, že ho z kříže sundá a pomůže mu. Díky jejím schopnostem ho byla schopna i uzdravit a tato drobnost je spojila. Začali spolu cestovat na mise po celém světě a netrvalo dlouho, než mezi nimi vznikl vztah otce a dcery. Jubilee potřebovala nějaký vzor a Wolverin potřeboval někoho milovat. Díky tomuto vztahu byla Jubilee označována jako neoficiální sidekick Wolverina. Duo spolu bojovalo proti Sentinels, Omega Red, Sabretoothovi, Sauronovi a dokonce se pokoušeli pomstít její rodiče.

Jubilee a X-Men's

Jubilee se stala členkou X-Menů a prožila s nimi lecos. Například, když byl Profesor X málem zavražděn záporákem jménem Stryfe. Během toho, co se Profesor X uzdravuje a na krátkou dobu se postaví na nohy, ho Jubilee vezme na kolečkové brusle, aby jej trochu povzbudila, a začne s ním trávit víc času. Jubilee přichází na to, že Profesor X není žádný stařík, za kterého ho měla, a začnou si spolu budovat pouto. Nohy Profesora však začnou zase slábnout a ona mu pomáhá zpět na vozíček. Wolverin se rozhodne vrátit se na starou základnu v Austrálii a Jubilee se tam vydá s ním. Naneštěstí jaksi přitahuje portály a dostane se do dalšího, který ji přenese časem zpět do domu jejích rodičů, krátce předtím, než byli zabiti. Jubilee bude chtít zabránit jejich autonehodě, ale dříve, než stačí něco udělat, zazvoní zvonek na dveřích, ve kterých stojí dva ozbrojení muži – Reno a Molokai, kteří drží její rodiče. Až tady Jubilee dojde, že jejich autonehoda byla falešná a její rodiče byli zavražděni. Předtím, než se vrátí do přítomnosti, stihne přislíbit pouze pomstu. Jakmile je opět přítomna v normálním čase, je pevně rozhodnutá své rodiče pomstít, proto po dvou mužích s Loganem intenzivně pátrala. Když už je však Jubilee najde, není schopna je zabít, za což je Logan opravdu rád.

Generace X

Jubilee se rozhodne, že potřebuje oddech od veškerého stresu v sídle, a proto přechází do nové skupiny teenagerů, známé pod jménem Generation X. Tento tým je pod vedením Banshee a Emmy Frost. Dalšími členy týmu jsou poté Jubilee, Husk, M, Synch, Chamber, Skin, a Penance. Banshee a Emma Frost vyučují teenagery jak normálním předmětům ze školy, tak boji a využívání jejich schopností. V čase, kdy je Jubilee na Massachusetts Academy, byla unesena a držena jako rukojmí Bastionem, během Operace: Nulová Tolerance. Jubilee musela vydržet a vzdorovat různému zkoumání její mysli, aby si v sobě udržela veškeré informace ohledně X-Menů. Naštěstí se jí povedlo vydržet nezbytně dlouhou dobu a utekla krátce na to, co byla unesena. Téměř všechny ozbrojené vojáky zneškodnila pomocí velké plasmové vlny, avšak, její nevinnost a mentální pochody ji donutily k tomu, aby poskytla první pomoc jednomu z vojáků, kterého zranila. Nakonec se jí podařilo utéct s pomocí Darii, která byla Bastinova pomocnice. Při putování pouští byla Jubilee napadena Prime Sentinelem, ale na poslední chvíli ji zachránil Wolverine, který ji vzal zpět k X-Menům, dokud nebyla schopna se vrátit ke Generaci X. Nejpodstatnější ale je, že díky Generaci X našla Jubilee pravého vraha jejích rodičům. Byl jím Hunter Brawn. Naplánovala sólo akci, ale nakonec ho dopadla s pomocí svých přátel. Místo toho, aby ho Jubilee zabila, ze sebe nechala vyjít veškerou svou agresi a frustraci, čímž způsobila výbuch, díky kterému se na Huntera Browna zřítil opuštěný dům, a ona ho nechala na pospas osudu. Poté, co se Generace X rozpadla, se Jubilee přestěhovala do LA s její bývalou kolegyní Skin a začala hereckou kariéru. Bohužel byla obsazována jen do stereotypních asijských rolí a poté, co se ji její agent pokusil svést, ho zasáhla plazmovým výbuchem.

Tetička Hope

Jubilee se ozvala její dlouho ztracená příbuzná, tetička Hope. Rozhodla se Jubilee adoptovat a poskytnout jí útočiště u sebe v Los Angeles, což pro Jubilee znamenalo konečný a zasloužený odpočinek. Nastoupila na školu Payton Noble High School a stala se z ní poradkyně. Ve škole se dostala do pár sporů, ale našla si kamaráda, mutanta Shana Shootera, kterému pomohla zlikvidovat vůdce gangu. Bohužel se ukázalo, že tetička Hope je zapletena do zločinu a je vrah. Když jde Wolverine navštívit Jubilee, dostanou se oba dva i s tetičkou do sporu s jejím bývalým šéfem. Tetička Hope umírá při masivní explozi, po čemž se Jubilee opět vrací k Wolverinovi.

Jubilee jako upír

V tomto paralelním vesmíru byla Jubilee infikovaná vampýrskou krví, protože kousek od ní explodoval sebevražedný atentátník. Všechno to mělo poměrně rychlý spád a z Jubilee se stala upírka až poté, co ji kousl Xarus, syn Drákuly. Wolverine se snaží po Jubilee pátrat, ale Xarus byl chytrý. Použil proti němu Jubilee a ta ho převedla na jejich stranu a Wolverina kousla. Wolverine vedl armádu upírů, kteří napadli Utopii. Brzy se však, díky bohu, ukázalo, že vše bylo plánované a poté, co Drákula zabil Xaruse, byla X-Meny poražena i armáda upírů. Jubilee byla odvedena k X-Menům a umístěna do karantény, dokud se pro ni nenašel lék.

Avengers vs. X-Men's

Svou chvilku slávy si Jubilee užila i při střetu těchto dvou legendárních stran a mohla se při boji podívat do očí samotné Black Widow.

Abych to shrnula, za svou osobu jsem ráda tuto postavu poznala, přijde mi zajímavá a určitě si zaslouží více pozornosti, než kolik dostává. Bohužel je pravdou, že je přehlížena drtivá většina postav Marvelu. Jubilee ušla dlouhou cestu a věřím, že se bude objevovat v komiksech i nadále.

Just Er


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Just Er
Uživatel

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!