Infinity Gauntlet - Druhá polovina

Infinity Gauntlet - Druhá polovina

Infinity Gauntlet - Druhá polovina

6. červenec 2018 Zechy Retro pátek 0

Když jsme naše hrdiny minulý pátek opustili, vydali se do jedné z největších bitev, které kdy čelili. Poraženi dřív, než se do boje vůbec vypravili… Osud vesmíru leží v rukou nejmocnějších hrdinů Země a nejsilnějších entit kosmu.

Kdo sleduje náš Instagram (@svetmarvel), mohl si po celý týden všímat úryvků z druhé poloviny komiksové série. Thanos se stal velmi nebezpečnou a mocnou silou, kterou je třeba zastavit. Adam Warlock tak dal dohromady největší údernou jednotku, kterou mohl. Zástup nejmocnějších hrdinů, stejně jako skupinu nejsilnějších entit vesmíru! Do bitevní vřavy jsou jako první vysláni pozemští bojovníci. Jejich útok je ovšem pouze na odvedení pozornosti…

První se proti Thanosovi staví Iron Man, Namor, Thor a Firelord… Jenomže Thanos zmrazí čas a… No a tady to končí, přece si nemyslíte, že to někam povede, když Šílený titán vlastní neomezenou moc…

Cože? Že se vám to nezdá? No dobře, naštěstí pro vás situaci zachraňuje Mephisto. Takové narušení jejich poklidného dýchánku se dá přece perfektně využít… Jen řádný boj by mohl získat i tak chladné srdce, jako má Mistress Death. A pro Thanose je to samozřejmě geniální nápad! Odprostí se od reality, prostoru, času, mysli a duše, zatímco si zachová svou moc. Nebude tak znát každý další krok, který nepřítel plánuje. Následující konflikt se tak přenese do skutečného testu bojových zkušeností.

Čas je rozmražen a souboj začíná. Nečekaně se zezadu k Titánovi přiblíží DraxHulkem, čímž si Destroyer vyslouží jednosměrnou letenku do kosmu. Vypořádání s Hulkem proběhne změnou rovnováhy sil, kdy se zelený obr ocitá v podstatně menší velikosti než Thanos. A i když aktuálně není další na řadě pro náruč smrti, Thanos je ohromen silou, se kterou se proti němu vytasí Vision.

Do přímého střetu se vydávají She-hulk a Namor, pro jejich smrt Thanos zvolil přírodní cestu, oba dva jsou prorostlí houbou. Pokud někdo, jako Iron Man, v předchozím komiksu nevěřil zapojení Dr. Dooma, měl pravdu. Jeho chtivost po moci má jenom jediný cíl: Rukavice! A Thorův K.O. Titána je ideální příležitost! Naneštěstí pro něj, Thanos se na nohy postaví až moc rychle. Doom může děkovat pouze obranným systémům své zbroje, že přežil. Tentokrát ovšem další hod mocného Mjolniru míří do prázdnoty a to doslova, svou mocí jej Thanos teleportuje neznámo kam do kosmu.

Wolverine je další, kdo se přímo postaví Titánovi, ale jeho snaha nemá dlouhé trvání, i když se jeho drápy zanoří do Thanose, X-Menova adamantiová kostra je přeměna na houbu. Z řad X-Menů jej následují Cyclops a Scarlet Witch. První je z existence odstraněna Wanda. Do boje se tak místo ní přidává Iron Man, jenže ten je přepaden ze zálohy Terraxií, dokonalou ženou, kterou s mocí kamenů Titán pro sebe stvořil. Ten tak může svou pozornost obrátit zpět na Cyclopse. Během mrknutí je mutantova hlava uvězněna v kostce čiré síly, kdy je ponechán na pospas udušení. Tentokrát šanci nemá ani Vision, robotické vnitřnosti jsou mu Thanosem vytrhnuty…

Šanci nemá ani Cloak, i když se mu podaří vtáhnout Thanose do temnoty jeho pláště, hrdina je zničen zevnitř. Po bok Firelorda se vrací Drax, se kterým jsou ale okamžitě přeneseni do prehistorického období Země. A zatím, co to vypadá na chvilku klidu, pavoučí hrdina se přihoupne do akce, kdy vytvoří prostor pro Thora… Pamatujete si na konec Infinity War? I tentokrát Bůh hromu nezapomene Thanosovi vyjádřit svou lásku… A opět je to špatný krok, proměněn na sklo se stane další obětí. Jako další poražený je Quasar, jehož mocné ruce jsou zničeny…

Jenomže dokud proti Thanosovi stojí i jediný muž, nikdy nezíská vítězství… Za noblesního sentimentu se do boje vrhá Kapitán Amerika. Jako první padne jeho štít. Nyní je vhodný okamžik! Do boje je vyslán Silver Surfer, a i když na okamžik Kapitána zachrání… Silver Surfer mizí v kosmu, zatímco Kapitán padá k zemi. Když Thanos obnoví svou pravou moc, je čas…

Do boje se vrhají nejmocnější entity kosmu, které Warlock shromáždil. Už pouze začátek této bitvy otřásá samotným vesmírem. V celé té vřavě se Thanosův bratr Eros připravuje na to nejhorší… Jenomže nestačí se divit, kdo se stal jeho zachráncem. Sama Mistress Death, už je též unavena z Thanosovy destrukce.

Dva z řad Celestials začínají boj proti Šilenému titánovi, nebohé planety, ať už obydlené, nebo ne, používají proti němu jako zbraně, jen aby záhy padnuli před jeho mocí. Kronos se pokusí Thanose uvěznit hluboko ve strukturách času, ale s mocí Time gemu se nemůže rovnat. Neúčinný je i útok Master Order a Lord Chaos. Okamžitě poraženými se stávají také Galactus a Stranger. Jak jen tuhle destrukci vesmíru zastavit? Láskou?

Rozpoltit jeho pocity se pokoušejí Love a Hate, i s těmi se ale nakonec snadno vypořádá. Během tohoto okamžiku se také stává Mephisto zrádcem, když se vydá pro rukavici. Před Thanosovým smrtelným sevřením jej ale něco zachrání… Už ani Mistress Death nestojí na jeho straně… Thanosův hněv z této zrady tak vytvoří mocnou sílu, která uvězní veškeré entity.

V boji ovšem zůstává ještě jeden… Eternity jde do boje za vše, co je jeho a jím samotným – Kontrola celé reality! Nebo to aspoň bylo jeho… S mocí všech Kamenů nekonečna se nemůže rovnat a jeho místo ve středu veškeré reality zaujímá Thanos. Jenomže jeho tělo teď i s rukavicí zůstává bezvládné a touha po pomstě pohání jeho znetvořenou vnučku… V nepozorovaném okamžiku Nebula ukořistí Infinity Gauntlet, kdy je vrácena do své původní podoby a Thanose vyhostí do hlubin kosmu.

Jestli je rukavice v rukách Šíleného titána nebezpečná věc, pak je-li v rukou někoho, jako Nebula, jejíž mysl nezvládá tíhu božské moci, je situace podstatně horší. Do nerovného boje je tak třeba se vydat ještě jednou.

Nový tým tvoří skupinka pěti hrdinů, které se Strangovi povedlo zachránit (Hulk, Drax, Firelord, Thor a Dr. Doom), stejně jako Warlock přidává nového spojence – Thanose.

Na slavný Thanosův monument Smrti se vydávají jako první Thanos, Dr. Strange, Silver Surfer a Adam Warlock. Na tomhle setkání je ovšem něco podivného… Nebula necítí přítomnost Warlocka. Neví o něm. Thanos se mezitím stává vězněm Nebuly, kdy se s ní hádá o její neuváženosti a nepochopení této síly.

Během toho Nebula zvrátí vše, co za posledních 24 hodin Titán napáchal… Jenomže přát si, ať je vše, jak bylo předtím… Nebula se opět ocitá ve svém starém těle na pomezí života a smrti… Vítězná slova ale nejsou na místě, i v tomto stavu dokáže Nebula využít moc rukavice. Zatímco vstane jako nová, Warlock se dotkne Soul gemu, aby se dostal opět do Soul realm. Zde je jeho totiž síla největší…

Warlock od začátku věděl, co se stane. Zná Thanosovu mysl, věděl, že hluboko uvnitř Titán cítí, že takové moci není hoden, a že všechny události povedou k nestřeženému okamžiku, kdy o svou mocnou Infinity Gauntlet přijde. Nyní se jí může ze Soul realm zmocnit Warlock, jelikož Nebula není schopna cítit jeho přítomnost…

Jenomže když má být vše jako před řáděním Titána s rukavicí, osvobodily se i kosmické entity. Tentokrát neponechávají nic náhodě a na Nebulu zaútočí společně celou svou mocí… Tentokrát už se souboj tolik nenatahuje, Thanosova vnučka stojí jako vítěz na novém monumentu, který si stvořila z těchto mocných entit.

Triumfální moment ovšem nemá dlouhého trvání, rukavice se najednou staví proti Nebule… Bez nositele se nyní bezmocně rukavice nachází na zemi. Čas povolat ostatní hrdiny, Thanos ji nesmí znova ukořistit! Hlava nehlava se všichni snaží dostat k rukavici, když v tom… Přede všemi se jako její nositel zformuje Adam Warlock.

Ale konec to pro všechny ještě není, co s Thanosem? Od něj by měli všichni utíkat, ten totiž aktivoval bombu na svém opasku. Raději smrt než uvěznění! Thorem je tak vystřelen do vesmíru a za obrovského výbuchu *končí život Šíleného titána*…

Nyní, vy ostatní běžte a hlásejte, že vesmír má nového boha, Adama Warlocka! Pro něj je nyní ještě jedna věc, co po svém vítězství musí udělat… Co ve smyčce času dělá vždy, když zvítězí… S Gamorou a Pipem se vydávají na neznámou planetu, kde potkávají Thanose. Warlock totiž zařídil jeho přežití, bez něj není obrázek jeho vesmíru kompletní.

Na konci filmu se Thanos na své farmě usadil jako vítěz. Zde se usazuje jako poražený. Tři pokusy o získání nekonečné moci jej přece jen poučily…

“Moc, jak těžké je ji získat, přesto jednoduché ztratit. Adam Warlock, stvoření, které si přálo žít v míru Soul realmu a nakonec je z něj nositel neomezené moci se vším, co obnáší. Zatímco já, jenž se celý život za touto mocí honil, nyní živořím z půdy. Ironie hodná dramatu. A jakkoli to může znít divně, nezávidím Warlockovi. Tak nějak cítím, že Thanos z Titanu se v tom všem posunul vpřed.”

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 5 / 5

O autorovi
Zechy
Zechy
Zechy
Administrátor

„Tony Stark Světa Marvel. Tvořím náš web a starám se o všechny technické záležitosti.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.