Hydro-Man: Mokrý bandita

Hydro-Man: Mokrý bandita

EVIL neděle
Hydro-Man: Mokrý bandita

Jednou z vedoucích postav 4. fáze MCU bude Spider-Man, s nímž se pojí mnoho klasických záporáků, kteří se v komiksovém světě s oblíbeným superhrdinou potýkají už desetiletí. Pojďme se na jednoho z nich podívat trochu blíže.

5 / 5 357 0
14. duben 2019, napsal Michal Černý

Stručná historie

Morris Bench byl už od malička velmi často na nesprávném místě v nevhodný čas. Narodil se v Bronxu v New Yorku, což neplatí za moc bezpečnou čtvrť. Podle toho také vypadalo jeho mládí, kdy se nezřídka dostával do pouličních rvaček. Ale ani ostříleným rváčům se tehdy nevyhla práce a Morris nastoupil jako člen posádky nákladní lodi. Ta se pro něj stala osudovou. K jeho smůle loď přepravovala mocný experimentální generátor, který vysílal blíže nespecifikované vlny. Taktéž se na palubě strhla bitva, jíž byl účasten i Spider-Man a taktéž nedaleko probíhala sopečná erupce. A tehdy to přišlo. Spider-Man omylem shodil Morrise do moře a v kombinaci s erupcí a radiací z generátoru se cosi stalo s jeho DNA. Nedlouho po nehodě zjistil, že má schopnost se proměnit silou myšlenky v substanci podobnou vodě a přitom i vodu ovládat. Se svými schopnostmi se rozhodl vypořádat po svém a vydal se na cestu za pomstou těm, kteří mu tohle způsobili.

Komiksový život

Poprvé se Hydro-Man objevuje v sérii The Amazing Spider-Man v r. 1981. Jeho tvůrci jsou Dennis O´Neill a John Romita Jr. Brzy po událostech na lodi se setkává s dalším známým padouchem, Sandmanem, a společně se snaží zastavit pavoučího hrdinu. Hydro-Man se dá označit spíše za kriminálníka, než mocného superpadoucha. Sám se pouští jen do krádeží a přepadení, účinnější bývá jeho zapojení do týmu. Jeho prvním se stal Sinister Syndicate, ale tento klan byl brzy poražen. Také byl součástí známého uskupení Sinister Six (o kterém se uvažuje i do MCU) a dále Sinister Twelve. Taktéž byl účasten týmového útoku proti malé skupině Avengers a na svojí pouti přišel do styku i s Fantastic Four. Sám Spidey ho jednou označil sice za mocného protivníka, který by ho dokázal porazit vcelku jednoduše, ale díky nízké inteligenci a nerozvážné povaze se to nikdy nestane. Tak by se možná dal označit celý jeho dosavadní život v komiksu. Díky své urputnosti a zatvrzelosti proti nepříteli dokáže velmi znepříjemnit život a ve spojení s dalšími padouchy je životu nebezpečný, ale v osamění je to pořád pouliční rváč, myslící na pomstu.

Televizní účast

Poprvé se objevil v animované sérii z devadesátých let Spider-Man: The Animated Series, kde byl představen i s nabytím svých schopností. Poté se objevoval v dalších kreslených seriálech a děje se tak dodnes. První filmová účast se předpokládá v MCU snímku Spider-Man: Far From Home.

Schopnosti a síla

Kromě toho, že se umí proměnit v neznámou substanci vypadající jako voda, dokáže i na krátký čas manipulovat se skutečnou vodou ve svém okolí. Dokáže ji kupříkladu nasměrovat a vystřelit v obrovské rychlosti, sám se s její pomocí umí proměnit v přílivovou vlnu. V extrémní soustředěnosti se dokáže proměnit i v páru. Díky své tekuté formě se dostane i na velmi nepřístupná místa, čehož samozřejmě využívá hlavně při krádežích a loupežných přepadeních.

Zajímavosti

Hydro-Man se dá velmi jednoduše zastavit zmrazením (což Spider-Man použil) a udržením ve správné teplotě, anebo zabetonováním. Taktéž ho lze oslabit i chlórem a elektřinou. Jedna jediná molekula tekuté substance, ve kterou se proměňuje, obsahuje celou jeho mysl. Tu když dokážete odstranit, celý zbytek se promění v obyčejnou vodu.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama