Grandmaster (Film)

Grandmaster (Film)

EVIL neděle
0 0
3. březen 2019, napsal Just Er

On je ten pravý, první ztracený a nalezený. Stvořitel Sakaaru a otec soutěže šampionů. Ano, správně, řeč je o Grandmasterovi a přesně toho si dnes probereme při evil neděli.

Grandmaster (Film)

Zrození

Muž, jménem En Dwi Gast, později známý jako Grandmaster se narodil krátce po stvoření vesmíru společně s jeho bratrem Tanleerem Tivanem. Zatímco jeho bratr si našel oblibu ve sbírání věcí všeho druhu, Grandmaster si oblíbil manipulaci nižších forem života a nutil je proti sobě bojovat na život a na smrt.

Sakaar

Jednoho dne ovládl planetu Sakaar a stal se tyranem. Lid ho ale miloval kvůli gladiátorským zápasům, které pořádal v aréně. Jakožto vládce měl pod sebou hromadu lidí, ale jen pár z nich si držel u sebe, například jako Valkýru, Scrappera 142 a Topase.

Mezi jeho vězně patřil mimo jiné i Hulk, kterého odchytila Valkýra po událostech v Sokovii. Hulk doufal, že na této planetě najde lásku, kterou na zemi nenašel. Stal se zde šampionem a opravdu byl všemi milován i navzdory tomu, že byl vězněn. Mezi šampióny také patřil Thor, jak jsme mohli vidět ve třetím díle Thora. Když Hela srazila Lokiho a Thora z duhového mostu, oba dva se dostali na Sakaar avšak kvůli rozdílnému plynutí času získal Loki prostor k tomu, aby se dostal ke Grandmasterovi blíž a Thor byl následně též uvězněn a postaven do boje proti Hulkovi.

Poté, co vyšlo najevo, že Thor je nejen Bohem blesků ale také, že se zná s Hulkem, se Grandmaster cítil v ohrožení. Thor se spojil s Hulkem, Lokim a Valkýrou, načež unikl. Grandmaster vyhlásil pátrání. Na Sakaaru tímto vznikne vzpoura, revoluce a po úniku Thora je Grandmaster poražen svým lidem.

Osobnost

Grandmaster je velice excentrický, hledá nové zážitky a užívá si života, což můžeme vidět na jedné jeho lodi, která slouží k orgiím. Také miluje tanec a je velmi zkušený tanečník. Je popisován jako velice okouzlující a zvládá jednat v krizových situacích s naprosto klidnou hlavou. I přesto, jakým tyranem je, slibuje všem, kteří mu věrně slouží náležité odměny. Přesný opak se ale nastával, když ho někdo odmítal respektovat, nebo se pokusil o útěk. Jeho krutost byla vidět, když popravil svého bratrance za velezradu, což silně kontrastuje s jeho vyrovnanou povahou.

Schopnosti

Rozsah Grandmasterovo schopností je neznámý, ale vzhledem k tomu, že na Sakaaru vládne již několik století a Loki z něj měl strach, tak víme, že je velmi silný. Mezi jeho známé schopnosti patří telepatie a dlouhý život. Mezi jeho další silné stránky patří i jeho zbraň Melt stick, kterou používá jen k nejkrutějším trestům. Touto zbraní je schopen člověka doslova rozpustit.


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Just Er
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!