Emma Frost

Emma Frost

Emma Frost

8. srpen 2018 Mia Středa, hrdina je třeba 0

Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina! Občas určení karmické příslušnosti není tak snadné, jak by se mohlo zdát, a charakter si volně poletuje mezi klaďasem a padouchem, podle toho, co se zrovna hodí do krámu. Emma Frost by mohla vyprávět!

Tato milovnice sama sebe, bílé barvy a telepatických hrátek se poprvé objevila v komiksu X-Men #129 z ledna 1980, tedy ve stejném čísle, v jakém si svou premiéru odbyli například také Kitty Pryde nebo Sebastian Shaw, s nimiž oběma je její život silně spjat.

Emma Grace Frost se narodila do bohaté bostonské rodiny jako jedna ze čtyř dětí, přičemž mutantní geny podědila pouze trojice sester, čtvrtý Frost se z lidského rodinného průměru vymykal pouze svou závislostí na drogách a homosexualitou. Sestry Frostovy sdílely stejnou schopnost telepatie a u všech tří se projevila po dovršení puberty. Před projevením schopností se Emma zdála slabou a nedostačující rodinným požadavkům a počáteční projevy mutace jí způsobovaly silné migrény, poté, co se její dar naplno projevil, velmi rychle šplhala ve společenském (i studijním) žebříčku a rostly i její nároky na budoucí život. Její první láska – profesor Ian Kendall – její kroky směřoval do akademické oblasti, což rodina Frostových velmi těžce nesla, Emmin otec si svou dcerušku představoval jako svou nástupkyni v rodinné firmě. Po menší výměně názorů se jejich cesty rozdělily a Emma vyrazila vlastním životním směrem.

Zpočátku se živila běžnými, nudnými pracemi, než se jí naskytla příležitost připojit se ke skupině radikálních mutantů, známé jako Hellfire Club. Zde se vypracovala až na pozici White Queen, tedy královny celé party v Inner Circle. Jejím protějškem byl Black King, toho času Sebastian Shaw. Do Hellfire Clubu se Emma také snažila ne právě demokratickou cestou přibrat i Kitty Pryde. Emmin první střet s X-Meny na sebe nenechal dlouho čekat, ale nikdy nebyli jejím skutečným nepřítelem, spíše konkurencí. Tu vnímala nejvíce v osobě profesora Charlese Xaviera, o němž byla přesvědčená, že se ve svých výukových metodách mýlí a že sama by mladé mutanty dokázala vychovávat a vést lépe. K tomuto účelu si založila vlastní baby-mutantní skupinu Hellions, která sdružovala právě její vlastní studenty. Po jejich tragickém skonu, který si Emma hluboce vyčítala, se nakonec připojila k X-Menům a stala se součástí jejich „učitelského sboru“. Tvrdý střet s Trevorem Fitzroyem, lehce pošahaným cestovatelem v čase, ji nestál jen většinu Hellions, ale také vlastní tělo. Po střetu skončila v kómatu, během něhož si udělala malý výlet napříč hostitelskými těly (například tím Icemanovým). Jistě netřeba říkat, že tuhle „nemilou komplikaci“ nakonec, mimo jiné i za podpory X-Menů, zdárně přestála.

Emma Frost za sebou nechává stopy napříč originem nejedné z postav, příkladem za všechny budiž Cyclopse a Emmino soupeření o něj s památkou Jean Grey, nebo její vztah s Namorem. White Queen je známá zejména svou krásou a šarmem, stejně jako arogancí a ledově chladným přístupem k těm, které považuje za podřadné (což bývá tak 95 % jejího okolí). Na svůj vzhled je velice hrdá a více než jiné ženské (skoro)hrdinky ji proslavily odhalené a téměř nic neskrývající kostýmy, které (až na jednu černou výjimku) byly typické bílou barvou. Svého těla ve slušivých bílých oblečcích se nestydí využívat k rozptýlení pozornosti mužských protivníků. Na rozdíl od profesora Xaviera neváhá své schopnosti využívat ve svůj prospěch a ještě se tím chlubí, ví, co od života chce a bere si to, se souhlasem světa nebo bez něj.

Emma je velmi mocná telepatka a jedna z mála mutantů, kteří mohou bez následků pro sebe či jiné používat Cerebro. Její telepatické schopnosti zahrnují kupříkladu hypnózu, iluze, ovládání jedinců i většího počtu lidí, telepatickou komunikaci na velké vzdálenosti, omni-lingvistické dovednosti, či je schopna v mysli svých protivníků působit psionickými výbuchy silnou bolest nebo i smrt a tím je eliminovat. Je rovněž schopna bolest tišit, mazat vzpomínky nebo vkládat své vlastní myšlenky. Ovládá rovněž astrální projekci a vysoký stupeň empatie. Je mutantkou třídy omega a telepatii učila například studenty v Genoshe nebo Rachel Summers (dcera Scotta Summerse a Jean Grey z alternativní reality). Dovede sebe i jiné osoby v okolí překrýt „mentálním štítem“ a učinit je tak neviditelné pro ostatní telepaty, tato schopnost jde ještě dál a umožňuje Emmě uspořádat mentální engramy mutantů takovým způsobem, že je nenajde ani Cerebro. Má rovněž zatím blíže neprozkoumanou schopnost telekineze. Její druhotnou mutací je schopnost proměnit celé své tělo na pružnou a extrémně odolnou diamantovou verzi. V této podobě je takřka nezničitelná, nemůže však využívat své telepatické schopnosti; je ovšem i tak velmi odolná vůči telepatickým a psionickým útokům. Diamantová Emma také nevnímá teplo ani chlad, nepotřebuje jíst, pít ani spát a je schopná bez jakýchkoli škod přestát i férovku s Hulkem či Bishopem. Na nadlidskou úroveň roste i její síla, vytrvalost a odolnost. Emma je přirozeně velmi inteligentní, zejména pokud jde o elektroniku a elektrotechniku, následkem čehož se jí podařilo řádně zbohatnout, když založila vlastní úspěšnou firmu na výrobu technologií. Sestrojila rovněž zařízení, které dokáže násobit psionické schopnosti a zesilovat je. Vzhledem ke své povaze královny na hradě mívá tendence podceňovat své spolubojovníky i protivníky, což je její největší slabinou.

Co o Emmě Frost možná (ne)víte?

1. Na diamant diamantovou kulkou. Pro případ, že byste někdy chtěli zastřelit Emmu Frost v její nezničitelné podobě, doporučujeme diamantovou kulku. Prý to funguje. ;)

2. Není přírodní blondýna. Je to tak, Emma Frost, známá svou plavou kšticí, je ve skutečnosti hnědovlasý špion v táboře blonďatého nepřítele! Přiznejte se, že jste tuhle informaci potřebovali ke štěstí!

3. Je alkoholička. Není první a nejspíš nebude poslední (že jo, Tony Starku). Po smrti své sestry začala Emma hledat útěchu na dně sklenky.

S Emmou Frost už jsme ve hrané i kreslené podobě měli nejednou tu čest. Která z těchto inkarnací je vám nejbližší? Máte svou oblíbenou slečnu Frost? A co její budoucnost v MCU?

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Mia
Mia
Mia
Administrátor

„Fanatická fanynka Kapitána Ameriky a Buckyho Barnese, s příležitostnou obsesí pro padouchy a zastánkyně práv komiksových parťáků.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.