Ebony Maw

Ebony Maw

Ebony Maw

Dnešní dávka EVILnedělní zábavy bude dvojitá! Snažila jsem se Ebonymu vysvětlit, že v každé tematické neděli je místo jen pro jednoho padoucha, ale když tomu chlápkovi se vážně špatně odporuje! Navíc se za ním jako temný mrak táhne potenciální SPOILER!

Ebony Maw

Ebony Maw začal znepříjemňovat existenci všemu živému ve stejnou dobu jako jeho kolegyně Proxima, i on se poprvé objevil v New Avengers #8 – What Maximus Made; Prelude to Infinity a Black Orderu přispěl trochou toho ryzího manipulativního taktizování.

Ebony se vedle jiných strkaček účastnil boje Thanose proti Egovi, živoucí planetě (a taťkovi Star-Lorda), jež Šíleného titána urážela už jen svou existencí, kterou vnímal jako výsměch Smrti. Tato partie skončila patem.

Na Zemi si nejvíc legrace užil s Doctorem Strangem, kterého se mu podařilo dočasně ovládnout. Bohatou minulost má také s některými Inhumans, ale nejsilnější stopu po sobě zanechal obratným zpracováním Thanosova syna Thanea. Dotáhnout Ebony Maw svou práci do konce, Thane by úspěšně zaujal taťkovo místo a nastolil zcela jinou rovnováhu vesmíru. Pod vedením Mawa ovšem Thane přece jen učinil nemalé vítězství – uvěznil Thanose, Proximu Midnight a Corvuse Glaivea v jantaru, ve stavu živé smrti. Tak schválně, objeví se tenhle sympatický capart i v Infinity War? Nejspíš ne, ale co kdyby!

Ebony Maw je spíše než válečníkem brilantním taktikem. Jeho přesvědčovací schopnosti jsou vysoce nad přirozenou hranicí, je schopen proniknout do lidských myšlenkových procesů a přetavit je tak, aby sloužily jeho vlastním cílům. K tomu, aby eliminoval i tak mocného soupeře, jakým je Dr. Strange, mu postačí pouze vlastní hlas, titul Whisperer si tedy plně zaslouží.

Vyhýbá se fyzické konfrontaci a své bezpečí zajišťuje silovými poli a nejrůznějšími technologiemi. Velmi nerad si špiní ruce a raději si za tím účelem najde vhodného prostředníka. Dokáže doslova infikovat mysl a zanechat v ní svůj otisk. Mimo to má také schopnost teleportace.

Ebony Maw je svým způsobem boje bezpochyby jedním z nejnebezpeč­nějších členů Black Orderu, ne-li nejnebezpečnějším vůbec. Co myslíte, cítí se sám Thanos jistý vedle někoho, komu nelze lhát?

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Mia
Mia
Mia
Administrátor

„Fanatická fanynka Kapitána Ameriky a Buckyho Barnese, s příležitostnou obsesí pro padouchy a zastánkyně práv komiksových parťáků.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.