Cloak a Dagger

Cloak a Dagger

Cloak a Dagger

6. červen 2018 Ninjer Středa, hrdina je třeba 0

Již brzy se tato superhrdinská dvojka poprvé objeví v hrané podobě (v seriálu pojmenovaném podle nich), a tak je vhodná doba si tyto postavy, které se neřadí mezi nejznámější výtvory Marvelu, stručně představit.

Již brzy se tato superhrdinská dvojka poprvé objeví v hrané podobě (v seriálu pojmenovaném podle nich), a tak je vhodná doba si tyto postavy, které se neřadí mezi nejznámější výtvory Marvelu, stručně představit.

Hrdinové Cloak a Dagger (neboli Plášť a Dýka) vznikli v osmdesátých letech, kdy komiksové vody v Marvelu trochu potemněly a zdrsněly. Dalo by se říct, že Cloak a Dagger byli na svou dobu odvážní ze tří důvodů:

  • V romantickém vztahu jsou zde běloška a černoch (nesmějte se, ještě dnes je to v USA pro mnohé tabu)
  • Komiksy Cloak a Dagger jsou velmi úzce spjaté s drogami (jak si ještě probereme za chvíli)
  • Dagger měla velice odvážný kostým (podívejte dolů do galerie)

Tyron „Ty“ Johnson je 17letý chlapec, který trpí koktáním. Vyčítá si, že kvůli své vadě nedokázal zastavit policistu, jenž nespravedlivě zastřelil jeho kamaráda. Tandy Bowenová je 16letá dívka z bohaté rodiny, na niž její maminka supermodelka nemá čas. Oba utečou z domova, spřátelí se a na útěku se nechají napálit zločinci, kteří je unesou a dodají krutému vědci, testujícímu nové drogy.

Tento vědátor pak vpíchne oběma puberťákům drogu, což vyústí v to, že dvojice získá superschopnosti. Z Tye je nyní jakási kráčející temnota, schovávající se pod černým pláštěm (tudíž si začne říkat Cloak) a Tandy je nyní zářící bílá paní, co dokáže tvořit světelné dýky (a tak je z ní Dagger).

Utečou a vytvoří pár koexistující v jakési symbióze. Cloak cítí věčný hlad, který dokáže utišit Daggeřina přítomnost, Dagger se zase hodí Cloakova ochrana a schopnost teleportace.

Cloak a Dagger obvykle nebojují proti barevným padouchům v kostýmu, ale vyhlásili válku drogám a jejich distributorům. Komiks byl temný a představoval čtenářům vážná témata. Cloak a Dagger nejen, že bojují proti drogám v ulicích, ale sami bojují proti určité závislosti. Jejich vztah je velmi napjatý, protože Cloak představuje temno a Dagger světlo. Cloak se snaží Dagger chránit, ale bojí se, že na ni bude mít špatný vliv. Opět další metafora, kterou asi není třeba rozpitvávat.

Co o Cloak a Dagger asi (ne)víte:

1) Poprvé se Cloak a Dagger objevili jako vedlejší postavy v komiksu Peter Parker: The Spectacular Spider-Man č. 64 (1982)

2) V devadesátých letech se kvůli popularitě X-Menů rozhodlo, že Cloak a Dagger budou mutanti (už nejsou). Podtrhlo se to tím, že se jejich série přejmenovala na The Mutant Misadventures of Cloak and Dagger

3) Když si Norman Osborn (Green Goblin) hrál před světem na hrdinu, přemluvil Cloak a Dagger, aby se stali členem jeho X-Menů. Naštěstí ho brzy prokoukli.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.