Cable

Cable

Cable

Pokud bychom vám řekli jméno Nathan Christopher Charles Summers, nejspíš by vám nic moc neřeklo. A co takhle Cable? Už jsme doma? Thanos Vol. II si v novém Deadpoolovi rychle získal fanoušky a my bychom si neodpustili, kdybychom se na něj vybodli.

Cable

Pokud bychom vám řekli jméno Nathan Christopher Charles Summers, nejspíš by vám nic moc neřeklo. A co takhle Cable? Už jsme doma? Thanos Vol. II si v novém Deadpoolovi rychle získal fanoušky a my bychom si neodpustili, kdybychom se na něj vybodli.

Už Cableovo narození bylo všechno, jen ne nekomplikované. Je synem Scotta Summerse a jeho matkou je a není Jean Grey. Se Cyclopsem totiž synka, jehož svým podmračeným kukučem aktuálně prezentuje Josh Brolin, zplodil klon pravé Jean Grey, jménem Madelyne Pryor. Za vznikem této dámy stál Mister Sinister, který v „zajištění si“ tak mocného potomka spatřoval vhodnou zbraň proti Apocalypseovi.

Ani po narození to Cable neměl snadné, jelikož se měl stát obětí, která otevře portál mezi Zemí a dimenzí zamořenou démony, jménem Limbo. Taťka Cyclopse spolu s kolegy z bývalého týmu X-Men a X-Factor tomu včas učinili přítrž, nepodařilo se jim ovšem zabránit tomu, aby se o existenci Cablea dozvěděl Apocalypse. Ten ho infikoval smrtícím techno-organickým virem, který je zodpovědný za aktuální Cableovy bionické části (takže ne, nebylo to jako u Winter Soldiera :)). Postup viru se mu podařilo pozastavit jeho vlastními schopnostmi a zůstává pozastaven, dokud používá telekinetické síly, s nimiž se narodil. Jeho bionická paže má přirozeně větší sílu než organická a techno-oko vidí i infračervené části spektra, ve výsledku ho tedy možná virus tak moc tragicky nepoznamenal, alespoň co do fyzických dispozic.

Lék na tento techno-organický virus byl později skutečně vyvinut, konkrétně ve 40. století, kam si Cable udělal výlet poté, co se jistému členovi klanu Askani podařilo na své cestě zpět do 20. století přesvědčit Cyclopse, aby mu synka na chvíli půjčil. Působení v klanu Askani mu posléze otevřelo dveře k cestování časem (i k naklepání šunek Apocalypsovi nakonec došlo). Cable se stal mimořádně vytrvalým válečníkem a brilantním taktikem, s širokou škálou ovládaných bojových technik. Své cesty napříč linií času využívá k jisté formě sebevzdělávání, neboť se z nich dokáže poučit.

Cable je mutant a má vrozené silné telepatické a telekinetické schopnosti. Dokáže nechat levitovat objekty a zejména vytvářet silná ochranná pole (která jsme ostatně ve velmi efektivní podobě mohli vidět v Deadpoolovi 2).

Poprvé se – jako Nathan Summers – objevil v Uncanny X-Men # 201 z roku 1986 a jako Cable v New Mutants #87 roku 1990, Origin najdeme v X-Factor #67 (1991), Cable #7 a #8 (1994), Adventures of Cyclopse & Phoenix #1–4 (1994) a Askani'Son #1–4 (1996).

Cable se stal výraznou osobností nejedné, spíše mutantské, než superhrdinské party – například už dobře známé X-Force (kterou fakticky sám založil na základě několika jedinců z New Mutants), Six Pack, The Twelve, Secret Avengers a X-Men. Je vynikajícím vojákem a schopným, v harmonii logiky s taktikou uvažujícím, vůdcem.

Pokud vás zajímá, kterak z roztomilého špunta vyrostl polorobotický Josh Brolin, cableovské počteníčko není záhodno vynechat.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Mia
Mia
Mia
Administrátor

„Fanatická fanynka Kapitána Ameriky a Buckyho Barnese, s příležitostnou obsesí pro padouchy a zastánkyně práv komiksových parťáků.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.