Black Swan

Black Swan

Black Swan

22. duben 2018 Mia EVIL neděle 0

Do třetice všeho zlého! Pokud Thanosovi něco nelze upřít, pak je to snaha o rovnoprávnost v jeho partě ďábelských nohsledů. Další dáma v pořadí – Black Swan!

Do třetice všeho zlého! Pokud Thanosovi něco nelze upřít, pak je to snaha o rovnoprávnost v jeho partě ďábelských nohsledů. Další dáma v pořadí – Black Swan!

Tato fascinující madam se narodila do královské rodiny Hidden City jako Yabbat Ummon Turru (ne, to vás neproklínám do konce věků, tak se Black Swan skutečně jmenuje). Její příběh je velmi zvláštní až psychedelický, pokud máte rádi komiksy s nádechem mystiky a trochy toho náboženského spolkování, neváhejte a pusťte se do něj. Poprvé svět měl tu čest v New Avengers Vol 3 # 1 z března 2013.

Příběh se váže i k samotnému přízvisku „Black Swan“. Tentokrát není svázaný s realitou, která postrádá hvězdy, ale s Doctorem Doomem. Black Swans byli totiž učedníci (přesněji řečeno učednice) právě Dooma (a jeho náboženství, které vytvořil pro svou novou podstatu, Rabum Alal), jejichž povinností a posláním bylo plnit jeho příkazy. Pracovali z tzv. Knihovny světů (Library of Worlds), stvořené Ivory Kings (Beyonders). Yabbat Ummon Turru vstoupila mezi Black Swans po útoku Černých kněží (Black Priests) a dlouho sloužila jejich záměru, než se vydala svou vlastní cestou, která ji zavedla až k Thanosovi.

Black Swan má, podobně jako její „kolegyně“ Supergiant, telepatické schopnosti. Sice ne zdaleka tak silné, ale i tak je schopna proniknout do cizí mysli a komunikovat pomocí telepatie. Jako ostatně většina členů Black Orderu je nadlidsky silná a v jediném úderu je schopna koncentrovat takovou sílu, že její míru ani nelze určit. Dokáže tak prorazit neprorazitelné. Také dokáže létat či levitovat na místě, metat energetické výboje z očí, či vytvářet silová pole kolem sebe a dalších jedinců (kdyby se Iron Fist a Invisible Woman měli hodně moc rádi…no dobře, nejspíš by nevznikla Black Swan, ale ta podoba tam je!). V jejích očích se také nachází zvláštní zařízení, které jí umožňuje rozeznat nebezpečí předtím, než vůbec nastane.

Pokud by se objevila v Infinity War, nejspíš by měl Doctor Strange (a potenciálně i Loki) závažný problém, od útoku Black Priests na její domovinu chová silné antipatie ke všem uživatelům magie a odsuzuje je jako nekromanty.

S Black Swan jsme zakončili naši evil-minisérii na téma Black Order a nezbývá, než vyčkat, které z nich nakonec uvidíme v nadcházejícím megafilmu. Za svou osobu připouštím, že bych se nebránila ani kompletní sestavě, ale známe přece Marvel. Očekávejte neočekávatelné, neočekávejte očekávatelné a nechme se překvapit, komu z nich nakonec Avengers budou nuceni čelit.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Mia
Mia
Mia
Administrátor

„Fanatická fanynka Kapitána Ameriky a Buckyho Barnese, s příležitostnou obsesí pro padouchy a zastánkyně práv komiksových parťáků.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.