Anatomie lusknutí

Anatomie lusknutí

Anatomie lusknutí

14. květen 2018 Zechy Infinity Stones 0

Kdyby Thor na konci filmu nevyjadřoval svou lásku Thanosovi, přišli bychom o jeden z největších momentů v MCU. Naštěstí/naneštěstí se ale stalo, Thanos lusknul prsty a polovina vesmíru zmizela… Jak vlastně Kameny v tomto aktu zafungovaly?

Kdyby Thor na konci filmu nevyjadřoval svou lásku Thanosovi, přišli bychom o jeden z největších momentů v MCU. Naštěstí/naneštěstí se ale stalo, Thanos lusknul prsty a polovina vesmíru zmizela… Jak vlastně Kameny v tomto aktu zafungovaly?

Okamžik, kdy se každému určitě doslova zatajil dech, jsme sledovali, jak si Thorův Stormbreaker dokázal poradit s výstřelem plné moci Infinity Gauntlet, jeho záměr se ale nesetkal s výsledkem, jelikož nešel po hlavě, jak mu Thanos radí na konci. Ten si tak v klidu nakonec mohl lusknout prsty a my sledovali, jak postupně mizí naši oblíbení hrdinové a zůstávají pouze původní Avengers.

Každého, kdo rád teoretizuje, určitě zaujalo, jak tohle vlastně zafungovalo… Thanos totiž na to potřeboval zařízení, které využije moc kamenů v jednotě, ovšem některé kameny jsme ho využívat při jeho hrátkách neviděli. Vysvětlení, jak vlastně moc kamenů v jednotě zafungovala, nám teď nabízí jeden z Reddit uživatelů:

Power Stone
Kámen funguje jako zesilovač moci všech ostatní, aby Thanos byl schopen dosáhnout tak ohromného ovlivnění existence.
Space Stone
Dává uživateli kontrolu nad prostorem, díky němu je Thanos schopen smazat polovinu existence.
Reality Stone
Klíčový kámen, ten totiž fyzicky umožní pozměnit realitu a polovinu života ve vesmíru promění v prach. Stvoření tak přestávají existovat.
Soul Stone
Tento kámen by měl být důležitý v hledání duší, které budou odstraněny. Thanos ho také mohl použít k tomu, aby neovlivnil civilizace jako Whoberiany, Xandariany, Asgardiany, kde už jejich polovinu odstranil. Tento kámen po vesmíru tak náhodně vyhledá v civilizacích poloviny, které se ocitnou na špatné straně mince.
Time Stone
Tento kámen by ve spojení se Space Stonem měl Thanosovi pomoci v ovlivnění existence celého vesmíru.
Mind Stone
Mysl je klíčová v tom, že Thanos chce všech šest kamenů využít v jednotě. Mind stone mu totiž umožňuje větší kontrolu nad nimi a společně se Soul stonem mu umožní definovat své přání, jak vlastně chce existenci ve vesmíru zredukovat.

Shrnutí
Thanos luskne prsty (Power) …Použije všechny naráz (Time) …Jeho mysl je s kameny propojena (Mind) … Duše jsou vybrány náhodně (Soul) … Polovina existence je smazána (Reality) … v celém vesmíru (Space).

Rozbor je určitě zajímavý, ale zjevně se nějakého oficiálního přiblížení fungování rukavice od Marvelu nedočkáme. Každopádně tohle zní jako krásně logické vysvětlení toho, jak Thanos dokázal nemožné.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.