Aether/Reality stone

Aether/Reality stone

Infinity Stones
0 0
17. listopad 2017, napsal Nevka

Jedná se o další kámen, se kterým jsme se mohli prvně setkat v Thorovi. Aether se totiž objevil již ve snímku Thor: Temný svět.

Aether/Reality stone

Jedná se o další kámen, se kterým jsme se mohli prvně setkat v Thorovi. Aether se totiž objevil již ve snímku Thor: Temný svět.

Pokud bychom se podívali hluboko do dob minulých, zjistili bychom, že kámen prvně vlastnil Malekith. Ten ho využíval, jak jinak, než jako zbraň. Odhaduje se, že tomu tak bylo po několik tisíc let. V rámci bezpečnosti vesmíru mu byl násilím odebrán. Temný elf se následně stáhl do ústraní, kde vyčkával na svou příležitost.

Několik dní před singularitou světů ho shodou okolností nalezla Jane Foster. Při prvním kontaktu ji jeho moc posedla a málem i zabila. Bylo to proto, že jako běžný člověk nezvládala udržet jeho sílu pod kontrolou.

V průběhu těchto událostí proběhl útok Temných elfů na Asgard a následná bitva v Londýně, nedaleko Greenwiche. Malekith na okamžik dostal moc pod kontrolu, ale zásluhou Thora (a Lokiho) byl poražen.

Aether posléze putoval ke Sběrateli. Kde je nyní, však není úplně jasné. Celá sbírka totiž vzala za své již ve Strážcích galaxie, kde v místnosti vybouchl Orb (aneb kámen síly, který rozebereme v příštím článku).

Co je vlastně Aether zač? Je to zdánlivě rubínově červená kapalina, která pluje vzduchem. Ve chvíli, kdy dojde ke kontaktu s živým tvorem, spojí se v jednu bytost s mnohem větší silou a schopnostmi. Pokud je hostitel slabý, většinou dochází k jeho smrti.

To, jak kámen přechází mezi pevným a kapalným stádiem, ještě v MCU není úplně jasné. Vyřešit se to ale musí. Jak jinak by rukavice mohla fungovat?


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!