Aaron Davis a.k.a. Prowler

Aaron Davis a.k.a. Prowler

EVIL neděle
0 0
20. leden 2019, napsal Mia

Into the Spider-Verse trhá rekordy a dokazuje, že téma Spidey ještě není zdaleka vyčerpáno. Pojďme se do tohoto průřezu Spideyho vesmíry ponořit hlouběji a ke středečnímu Milesovi přidejme strejdu Prowlera!

Aaron Davis a.k.a. Prowler

Na rovinu, Prowler není právě prototypem zločinného boha a jeho jméno, byť v různých marvelovských světech přehazované z osoby na osobu, nejspíš nikdy nebude v top desítce nejepičtějších padouchů (jeho zlodějské zásluhy mu samozřejmě nebereme), ale budiž mu ke cti, že jen díky němu máme Milese Moralese takového, jakého ho známe. Kdyby si neudělal čorkařský výlet do Osborn Industries, jeho malého synovce by nikdy nekousl geneticky upravený pavouk, který byt budoucího Prowlera infiltroval ukrytý v jeho batohu. Takže, díky, strejdo!

Aaron Davis se jako Prowler poprvé objevil v Ultimate Comics Spider-Man Vol 2 #1 v listopadu 2011. Davisův život byl od začátku spojený se zločinem, byť ne vždy v míře, která by ho kvalifikovala do sestavy marveláckých superpadouchů. Spolu se svým bratrem Jeffersonem v mládí nijak nezaháleli, a aby se nějak uživili, krádeže byly na denním pořádku. Jefferson se však oženil a „polepšil“, Aaron nikoli. Zločin mu byl jednodušše bližší než osmihodinové šichty. Ani jako padouch to nemá snadné, jeho rivalem se záhy stává Scorpion a jeho rukou rovněž zemře Tinkerer, jehož technologii využívá v boji.

Prowler si svou obratnou technikou, s jakou se dokázal nepozorovaně dostat na prakticky libovolně zabezpečená místa, poměrně rychle získal mezi zloději značnou reputaci a jeho činy ho předcházely i mimo území Ameriky. K tomu, aby byl ve své činnosti úspěšným, nepotřeboval superschopnosti, vystačil si s vynikajícím výcvikem v boji muže proti muži a šikovnými technickými vylepšeními, čímž se velmi blíží námi už vzpomínanému Vulturovi. Aaron je vynikajícím akrobatem s reflexy a agilitou na úrovni olympijského sportovce, v boji je velmi kreativní a svého synovce tak schopný poměrně snadno porazit. Je také odborníkem na střelbu všeho druhu, jinak však není ničím víc, než běžným člověkem, náchylným ke zranění či nemoci jako každý jiný. Zemřel poté, co mu jedna ze součástí jeho zbroje doslova vybuchla do obličeje v průběhu souboje s Milesem (a ne, ten za to nemohl).

Na trochu zajímavější pozici v marvelovském universu si musel Prowler počkat do svého vzkříšení, které (v době po Secret Wars) anulovalo jeho smrt následkem selhání mechanické zbroje a posadilo ho do čela nové Sinister Six (v sestavě: Lori Baumgartner a.k.a. Bombshell, Francine Freye a.k.a. Electro, Hobgoblin, Sandman a Spot). Zde Aaron Davis přijal novou identitu a v lednu loňského roku se stal Iron Spiderem, konkrétně pak v komiksu Spider-Man #234. Příběh zbrusu nového Prowlera zavedl mimo jiné na palubu vyřazeného Helicarrieru S.H.I.E.L.D.u a přiměl ho ke konfrontaci se synovcem, který se strejdu nepřestával snažit přesvědčit, že je víc než jen zločinec. Davis závěrem připouští, že by se teoreticky polepšit mohl…kdyby ovšem chtěl.

Co o Prowlerovi možná (ne)víte:

  1. Objevil se už v Homecomingu – měl tvář Donalda Glovera, pracoval pro Vultureho, stěžoval si na to, že zatímco ho Spidey přilepil pavučinou k autu, rozteče se mu nakoupená zmrzlina, a poučoval superhrdinského nováčka, že by měl zapracovat na své výslechové technice.
  2. Jeho (komiksová) padoušká maska je stejná jako Deadpoolova. Obě mají téměř shodný střih a kresbu, liší se jen v barvách.
  3. Sotva se objevil v komiksu, už byl ve videohře. Konkrétně v Marvel Puzzle Quest z roku 2013. Tato „epizoda“ je jednou z mála, kde se Davisův Prowler objevil předtím, než na něj došlo ve filmu.

A co vy a Prowler? Další postava navíc, nebo trestuhodně nerozpracovaný charakter s potenciálem do budoucna? Neváhejte svůj názor sdělit v komentářích!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Mia
Mia
Administrátor

Kde nás najdeš