Velkolepý konec jedné éry

Recenze
Velkolepý konec jedné éry

(Bez spoilerů) Nevyhnutelný konec je zde. Do kin dorazil bezpochyby nejočekávanější film jedné éry, který za sebou zanechává hodně emocí v každém, kdo Marvelovky jen trochu zbožňuje…

4.75 / 5 362 0
25. duben 2019, napsal Zechy
Celkové hodnocení: 100%

Když před jedenácti lety přivedl Marvel Studios v čele s Kevinem Feigem na obrazovky první Iron Manův film, nastavilo studio bezpochyby novou laťku pro superhrdinské filmy. Koho by tehdy napadlo, jak moc pravdivá byla slova Nicka Furyho v potitulkové scéně, kde Tonymu tvrdil, že se stal součástí mnohem většího universa, kterému zatím nerozumí. A tehdy jsme to nechápali ani my… Do jakých rozměrů, a přitom s jakou precizností se Marvel Studios podaří vybudovat dosud nevídaný filmový vesmír.

Po konci Infinity War je situace bez pochyby vážná, Thanos ultimátně zvítězil a smazal polovinu veškeré existence ve vesmíru. Není tak čas ztrácet čas a v takovém tempu taky začíná i film. V tempu, ve kterém pokračuje po celé zbylé tři hodiny. Emoční vypětí zde můžete najít na mnoha místech a je skoro jisté, že i nejsilnější povahy nebudou mít na konci jedno oko suché.

Přeživším hrdinům je jasné, co vše je v sázce, a za všechny padlé jsou odhodlaní zkusit cokoliv. To samozřejmě přináší velmi odvážný plán, který se nakonec ve výsledku obchází bez jakýchkoli výrazných problémů či trhlin. A pokud by vám náhodou to vše nestačilo, věřte, že hudební doprovod tomu nakonec dodává tu správnou šťávu.

Dokonalou práci už tehdy odvedla Infinity War, která nás místy dokázala taktéž solidně potrápit. Pokud jste si ale mysleli, že tohle jen tak překonat nepůjde, jste na velkém omylu. Russo Brothers film povznesli dost možná i o několik řádů nad Infinity War a zanechávají za sebou skvělý „masterpiece“.

Takový, který je bez pochyby hoden tomu, aby zakončil jednu éru dlouhé cesty, která začala před jedenácti lety, a která nám na filmová plátna přivedla dosud nevídané pojetí filmů.

Shrnutí recenze

Pro

Vše co byste si od takového filmu přáli.

Shrnutí

Vezměte rodinu, vezměte přátelé... Není koho? Nevadí, klidně běžte sami! Tenhle kousek si nelze nechat ujít.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama