Utkejte se o osud vesmíru nad dobrým drinkem

Recenze
5 / 5 352 0
31. srpen 2020, napsal Zechy
Celkové hodnocení: 80%

Pokud vám k posezení s přáteli chybí nějaká svižná marvelovská hra, máme pro vás jednu novinku, která k nám právě dorazila. Společně se totiž můžete utkat o osud vesmíru!

Utkejte se o osud vesmíru nad dobrým drinkem

Thanosovo pověstné luskání je ještě víceméně aktuální, a tak není divu, že tato událost přešla i do formy karetní hry. Rukavice nekonečna je kooperativní karetní hra založena na motivech Love Letter (stejný vydavatel), kdy cílem každého hráče je donést princezně dopis za pomocí spolupracovníků, které představují hrací karty. Cílem je mít na konci hry nejvyšší kartu v ruce či eliminovat všechny ostatní.

Zde se ovšem cíle a způsob hry lehce mění, stojí proti sobě Thanos (vybraný hráč) a proti němu zbytek hráčů jako tým hrdinů. Cílem je společně taktizovat a porazit Šíleného Titána dříve, než posbírá všech 6 Kamenů nekonečna a prohlásí “Prší!”… Pardon, to je jiná hra… Luskne prsty!

Thanos a hrdinové se postupně v této hře střídají o tahy, kdy můžou buď taktizovat pomocí nabízených karet, které umožňují promíchání balíčku či nahlédnutí do karet protihráče, a nebo útočit a případně tak Thanosovo vítězství oddálit poražením jeho karet s Kameny nekonečna.

A protože v roli padoucha se nachází ten, jenž luská prsty, je také dostatečně zvýhodněn, aby nebyl poražen okamžitě, ale zase ne natolik, aby vítězství hrdinů bylo nemožné. Thanos totiž začíná vždy s jednou kartou navíc či může v souboji volit, jakou kartu využije, hrdinům také dokáží zavařit karty se samotnými Kameny. Jeho životy jsou pak upraveny počtem hráčů.

Hra dokáže být celkem svižná (jedno herní kolo trvá zhruba 15 minut), takže se dokáže v partě lidí od 2 do 6 hráčů vystřídat na pozici Šíleného Titána opravdu každý. Ale než se člověk dokáže propracovat k svižnému hraní hry, dostatečně ho zbrzdí pravidla. Ta jsou bohužel popsaná příliš zkratkovitě, a i když můžou některé úseky působit jako chyby překladu, není to tak. Už v originálních anglických pravidlech je několik mechanik “vysvětleno” tak neurčitě a heslovitě, že zprvu budete hodně dlouho tápat, co vlastně vám pravidla říkají.

My jsme se například v našem hraní dostatečně potrápili s efekty karet, které mají uvedené číslo 1, neboť nám trvalo, než jsme pochopili, jak ten efekt reálně funguje.

Nakonec ale také zaplesá srdce všech, kteří mají rádi komiksové předlohy, protože grafické zpracování karet je jim velmi blízké a celkově opravdu zdařilé.

Hru k recenzi nám poskytla společnost Black Fire

Shrnutí recenze

Pro

Svižné, rychlé a zábavné zpestření zábavy.
Povedené grafické zpracování.

Proti

Moc zkratkovitá a občas i nejednoznačná pravidla.

Shrnutí

Rychlá hra, která dokáže náležitě zpestřit posezení s přáteli. Doporučujeme nabrat maximální počet hráčů!

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Zechy
Zechy
Uživatel

Kde nás najdeš


PILSCO