Thanos je zde!

Recenze
Thanos je zde!

Stejně jako těžko člověk hledal slova na konci, těžko se hledají i do téhle recenze. Thanos, po šesti dlouhých letech od svého prvního camea, přikráčel do akce a přinesl s sebou osud, před kterým zkrátka nelze utéct.

5 / 5 828 0
16. květen 2018, napsal Zechy
Celkové hodnocení: 95%

Film si před svým uvedením prošel velkou vlnou hypu, očekávání rostla každý den a trailery též svou roli splnily. Až by se jeden rozumný člověk mohl začít bát, zda film obstojí… A on to zvládl fakticky na výbornou.

Původně jsem s postavou Thanose při jeho uvedení obeznámen nebyl. Nezahálel jsem však a pověstnou sérii Infinity Gauntlet nastudoval. A očekávání bylo jediné – že nám film zjevně přinese opravdu pořádnou řežbu.

Infinity War prakticky v ničem nezahálí a pořádné akce se dočká člověk od začátku do konce, stále se zde totiž něco děje. A fakticky si projdete přes celou škálu emocí. Jsou místa, kde jako správná tradiční marvelovka, vám film představí humor, ale jsou tu i vážná místa… Můžete si prožít smutek, soucit, lítost, hněv… Až vám nakonec film vezme dech… Tímto se všem Sheldonům omlouvám, že na film už půjdou bez něj.

Na Thanose jsme se připravovali od prvních Avengers dlouhých šest let. A jeho nástup do akce? Fenomenální! Za tu dlouhou dobu, co jsme na něj čekali… Za tu dlouhou dobu, kdy záporáci v MCU kolikrát za moc nestáli… Jsme dostali opravdu ultimátního padoucha, který dle svých slov má vůli učinit ohromnou věc. Strašlivou, ale velkou.

A i když my na něj můžeme nahlížet jako na padoucha, on se tak nevidí. On se vidí jako hrdina, jako nejspíš každý padouch ve své vlastní mysli. Má jedinečný plán, jak přinést vesmíru blahobyt. Ve svém pojetí věci je hrdinou, co se vydal na záchranu vesmíru a je ochoten za oběť položit cokoli, aby svůj cíl naplnil. Nemusíte s jeho plánem souhlasit, ale rozhodně je to zlosyn, ke kterému si můžete najít vztah, možná i překvapivě celkem snadno.

Jak už bylo zmíněno, film vás opravdu moc v klidu nenechá a vy se oprávněně začnete bát o všechny své oblíbené hrdiny. A i přes to ohromné množství to vše funguje, každý dostane nějaký svůj prostor, jelikož se okolo něj vždy bude něco dít.

Z pohledu postav si vás ale dostanou i ostatní padouši. Máme tu totiž Thanosův Black Order: zbrusu nový výběr padouchů, na které je z tohoto hlediska radost pohledět. Někteří nemuseli ve filmu dostat to správné vykreslení, přesto jsou scény s nimi opravdu zajímavé. Mně osobně velice učaroval Ebony Maw… Tenhle geniální chlapík je zkrátka úžasný!

Jsem docela nenáročný divák a oddaný fanda Marvelu… Postavte přede mě Marvel film a já vám řeknu, že je skvělý. Ale Infinity War… Tenhle snímek posouvá laťku naprosto jiným směrem. Je to film, na který se tak hrozně těšíte a přitom ho vidět vlastně nechcete… Film, který vás nejprve naláká na cukr tím, že vás i místy pobaví, a pak dostanete pořádnou ránu bičem ve formě armagedonu.

Thanos si jde pro všechny Kameny nekonečna, aby mohl naplnit obávané lusknutí prsty. I když film občas skáče z místa na místo, vše to do sebe zapadá. Nenechá vás v klidu a vy se budete do posledního okamžiku obávat, co přijde dál. Zakončení jedné části příběhu je zde! A i tak vás to nenechá klidnými, budete totiž horlivě čekat, co přijde v dalším pokračování.

Shrnutí recenze

Shrnutí

Nejradši bych dal filmu jasných 100%, ale uvidíme, co nám za rok přinesou čtvrtí Avengers, kteří kompletně tuto dlouhou desetiletou cestu uzavřou. Infinity War si ale přes 90% určitě zaslouží.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama