Deadpool 2 naplňuje své ambice a vyvrací pochybnosti

Recenze
16 0
15. květen 2018, napsal Nevka
Celkové hodnocení: 90%

Vzhledem k tomu, jaké zvěsti kolovaly ohledně natáčení je až s podivem, jak neuvěřitelně kompaktní snímek jsme nakonec dostali. Jednoduše řečeno, projekce ukázala, že se není čeho bát.

Deadpool 2 naplňuje své ambice a vyvrací pochybnosti

Příběh ze začátku využívá starého známého retrospektivního postupu, který známe už z originu. Celkem brzy se z něj ale dostane, což snímku dost pomáhá, protože děj těží hlavně z dynamiky příběhu, který se naprosto neočekávanými směry vyvíjí přímo před vašima očima.

Důležité je však říct, že druhý Deadpool opravdu pokračuje v poměrně funkčním rodinném „dramatu“, které netlačí na pilu. Postavy si k sobě hledají cestu, a když už se objeví nějaká ta scénaristická klička, sám Pool na to obratně zareaguje a situaci pošle „šmahem“ do outu.Když vynechám Reynoldse, o kterém všichni víme, že pro svoji roli žije, bezkonkurenčním překvapením byl pro mě Brolinův Cable. Pokud jste si ho do této chvíle spojovali jen s Thanosem, potažmo s některou z jeho jiných známějších rolí (namátkou třeba Sicario nebo Everest), můžete si být jistí, že tady se Josh taky neztratil. Jeho motivace sice není ničím neviděným, ale prakticky mu ji věříte a nemáte s ní problém. Sám Cable (a jeho CGI paže) navíc ve filmu vypadá opravdu fantasticky – DC se asi bude znovu stydět za gumového Cyborga z Ligy spravedlnosti.Ze zbytku ansámblu vyniká hlavně Domino, kterou si střihla Zazie Beetz. Její superschopnost vám nebudu prozrazovat, pokud ji neznáte z komiksu – každopádně potvrdím, že ve filmu byla využita s neuvěřitelnou galancí.

V neposlední řadě musím také vyzdvihnout Russella, jehož se zhostil patnáctiletý Julian Dennison (to je ten „klouček“ z trailerů, po kterém jde Cable). Na tuto postavu zahraniční recenze celkem zapomínaly, ale ve finále jde o charakter plně funkční, a svým způsobem divákovi sympatický.Co je ale hlavní, nesouhlasím s myšlenkou, že X-Force tady hraje hlavní roli. Prakticky se objevuje až v půlce filmu (konkrétněji v té druhé), a ve finále se s ní tvůrci vypořádají naprosto nečekaně. Jedná se o jeden z těch twistů, které mají rádi odpůrci předvídatelného děje – jako jsem třeba já.

Ostatně takřka celou dobu si nemůžete být jistí naprosto ničím. Deadpool opravdu udržel většinu překvapení pod pokličkou, takže buďte připraveni na naprosto šokující camea, která vás dostanou do kolen. Jedná se o překvapení ve stylu Matta Damona v Ragnaroku. Ano, dokonce je ta jedno konkrétní návštěva ještě hvězdnější. Nedostavil se nakonec snad jen Stan Lee, což je škoda. Možná se tam objevil, ale – hanba mi – já ho tam opravdu nikde neviděl. Nutno podotknout, že mám na něj slušně vytrénované oko.Pokud se vám jednička líbila, budete jednoduše nadšeni. Ve dvojce dostanete ještě větší dávku nekorektního humoru, popkulturních odkazů, parádní hudby i stylových akčních scén. Poslední zmíněná položka obsahuje asi stejné množství krve, jako první díl, ale na druhou stranu je z hlediska bojové choreografie a intenzity scén na mnohem vyšší úrovni. David Leitch natočil mnohem hutnější snímek, než by se mohlo zdát. Navíc to celé má lepší příběh, než John Wick a dává bez debat větší smysl než Atomic Blonde.

Shrnutí recenze

Pro

Je to Deadpool, jehož tvůrci neselhali v kreativitě. Co chtít více?

Proti

Budete upřímně smutní, že po závěrečných titulcích už není další potitulková scéna.

Shrnutí

Jedná se tak (prozatím) o jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Ani bych se nedivil, kdyby Deadpool 2 sedl některým lidem více, než třeba Avengers: Infinity War. To už je ale otázkou vkusu.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


PILSCO