Předčasná vánoční nadílka Strážců Galaxie

Recenze
Předčasná vánoční nadílka Strážců Galaxie

Letos Vánoce dorazily o měsíc dříve. Alespoň ty marvelácké.

823 0
25. listopad 2022, napsal Johnny
Celkové hodnocení: 85%

James Gunn je jednoduše génius. Strážci Galaxie už od svého debutu v MCU tvořili poněkud atypické uskupení a těžili z originality, jakou jsme do té doby nepoznali. Není divu, galaktická dobrodružství přece jen nabízejí o něco výživnější půdu než „obyčejná“ matička Země.

Letošní vánoční speciál je jen dalším důkazem toho, že tvůrčí tým s Gunnem v čele má v případě Strážců jedinečný cit uhodit hřebík na hlavičku. Ať už se bavíme takřka o jakékoliv stránce. Dílo tak jednak dělá skvělou reklamu dalšímu regulérnímu filmovému pokračování, ale zároveň zcela pevně stojí na vlastních nohách.

Bavit se bude prakticky zaručeně od začátku až do konce. 40 vyměřených minut je v tomto ohledu tak akorát. Systematické dávkování fórů všeho druhu ze speciálu činí po delší době opravdu vtipnou marvelovku, která je přitom svým humorným projevem přirozená.

V cílové rovince se pak veškerá komika plynule přelije do sentimentální noty, což by snad někomu za jiných okolností mohlo přijít rušivé, ale v případě vánoční tématiky sem tohle ladění náramně zapadá. Sváteční atmosféra je navíc všudypřítomná.

Přestože nejvíce zásluh tentokrát scénáristé přenechali dvojici Drax a Mantis, svou trochou do mlýna přispěje každý. Ať už je tak váš oblíbenec kdokoliv, svou sbírku ikonických replik si rozšíříte v každém případě.

Extra zmínku si poté zaslouží Yondu, respektive Michael Rooker. Během pouhých pár desítek sekund, kdy jej ani nevidíme, ale v rámci krátkého kresleného flashbacku jen slyšíme jeho hlas, dovede brilantním způsobem strhnout pozornost a jasně nastavit laťku.

I z hlediska příběhu jsme se ovšem dočkali několika zásadních událostí. Kromě angažmá Kevina Bacona jde především o veřejné odhalení vztahu mezi Star-Lordem a Mantis, o čemž… raději zatím více prozrazovat nebudeme, abychom nešířili spoilery.

Shrnutí recenze

Pro

Harmonie mezi vážným a nadlehčeným tónem, zapojení všech postav

Proti

Jiné duo než právě Drax s Mantis by možná učinilo ještě lepší dojem, ale třeba jde o součást dlouhodobější vize, jejíž význam pochopíme a náležitě doceníme až časem.

Shrnutí

Vidíte, že to jde. Nepotřebujeme nutně tuny nových filmů a seriálů – klidně se spokojíme se zbožím tohoto typu. Kvalita nad kvantitou.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz