MARVEL: Kniha plná faktů – Vyznáš se ve světě Marvel?

Recenze
5 / 5 371 0
27. červen 2020, napsal Nevka
Celkové hodnocení: 80%

Minule jsme se podívali na to, jaký je ve skutečnosti Obrazový průvodce světem Marvel. A dnes budeme v netradičních recenzích pokračovat. Co na svých stránkách skrývá MARVEL: Kniha plná faktů? Dozvíte se v článku!

MARVEL: Kniha plná faktů – Vyznáš se ve světě Marvel?

Jak už název napovídá, tato poměrně útlá knížečka se zaměřuje na zajímavosti, o kterých jste dost možná ještě neslyšeli. Na rozdíl od Obrazového průvodce se zaměřuje hlavně na informace známé z komiksů, čemuž ve finále odpovídá i forma jakou je kniha prezentována. Výtisky jsou brožované a všechny informace jsou doplněny obrázky právě z komiksů.

Obsah se dělí na tři hlavní kapitoly: Superhrdiny, padouchy a světy Marvel. V těch se postupně dozvíte všechna různá fakta, která by vás mohla zajímat. Nečekejte žádné sáhodlouhé texty. Autoři ke každé postavě nebo informaci napsali jeden odstavec textu, a tak se čtenář plynule posouvá knihou dál. Tyto odstavečky vás většinou seznámí se základním popisem postav a jejich schopnostmi. Díky nim tak máte možnost prozkoumat například všechny členy Spider-Verse a zjistit, který Spider-Man by se tak mohl ukázat v některém z dalších snímků od studia Sony.

Existují však postavy, o který se toho dozvíte mnohem více. Například Ant-Manovi je věnována celá dvoustránka, která se zaměřuje na „10 věcí, které o tomto hrdinovi musíte vědět“. Ta osoby neznalé informuje například o tom, že existuje ještě třetí Ant-Man, kterým je Eric O´Grady. O několik stránek dále zase narazíte na „5 věcí, které byste měli vědět o Asgardu“. Ale jelikož nechceme nic vyzrazovat, zbytek zajímavosti si budete muset přečíst sami.

Kniha však není jen o nich. Je totiž zároveň plná kvízů, které dají zabrat i tomu největšímu z marvelovských fanoušků. Pokud bychom měli nějak určit, jaký je poměr kvízů a samotných informací, bylo by to asi 40 % kvízů na 60 % informací (ano – opravdu jsem to počítal). Pokud máte rádi výzvy, pak věřte, že tento soubor otázek vám je zaručeně poskytne. A jak se říká… Chybami se člověk učí. Pokud neuhádnete správně, příště už si třeba odpověď zapamatujete lépe. Díky tomu můžete kamarády překvapit informacemi, o kterých možná ještě nikdy neslyšeli.

A to je právě účelem této knihy. Pobavit a rozšířit znalosti, které o Marvelu máte. Díky praktické velikosti navíc nebudete mít problém knihu přibalit do batohu a vozit ji všude s sebou.

„Marvel: Kniha plná faktů“ nám pro recenzi daroval nakladatelský dům Albatros Media.
Knihu i se slevou 20% najdete na stránkách: https://www.albatrosmedia.cz/…-plna-faktu/
Albatros Media najdete i na sociálních sítích pod tímto odkazem: Facebook

Specifikace knihy

Žánr: Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno: 2020, CPress
Orig. název: Marvel Ultimate Fact Book: Become a Marvel Expert!, 2019
Počet stran: 128
Jazyk vydání: český
Překlad: Jakub Goner
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978–80–264–3123–7

Specifikace z: Databázeknih.cz

Shrnutí recenze

Pro

Poměr informací a kvízů je adekvátní rozsahu. Obrázky jsou ostré a celkově kniha působí dobře. Formát vazby je navíc praktický a hodí se na cesty.

Proti

Kniha by mohla být klidně delší - nikdo by se asi nezlobil.

Shrnutí

Autoři opět cílí na mladší čtenáře, ale vzhledem k tomu, že komiksová mládež u nás ještě donedávna prakticky neexistovala, jsou podobné knihy dobrou cestou k nalákání nových komiksových čtenářů. V kombinaci s Obrazovým průvodcem tak tvoří povedenou „startovní dvojici“, které nováčky uvede do tajů Marvelu.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO