Kamala rozhodně neznamená dokonalost ani zázrak

Recenze
Kamala rozhodně neznamená dokonalost ani zázrak

Těžko byste někde v komiksech hledali otravnější postavu, než jakou je Kamala Khan. Není tak divu, že její projekt v MCU budil četné rozpaky…

490 0
4. srpen 2022, napsal Johnny
Celkové hodnocení: 60%

Nutno ale dodat, že její samotné ztvárnění zdaleka nevyvolává takové pocity odporu a nechutenství jako komiksová předloha. Iman Vellani je vlastně docela fajn a lze říct, že její občasné výstřelky jsou pouze důsledkem toho, že hraje teenagerku.

Bezesporu nejslabším článkem seriálu je jeho začátek. První epizoda představuje tak mdlou kaši nudy a zoufalství, až člověk žasne. Jako by jedinou cílovkou byl výlučně právě ten zlomek populace, který přišel na svět až teprve poté, co už propojený vesmír MCU pár let existoval.

Dát dokupy origin superhrdiny středoškoláka přitom není zase tak těžké – a stačí k tomu pár minut. Podívejte se na Raimiho Spider-Mana. Ten má vše podstatné, co Kamala Khan postrádá, a nezaobírá se zbytečně nesmysly, jimiž mladá obdivovatelka Avengerů překypuje.

Naštěstí má smysl hodnotit seriál jen jako celek, jak byl koncipován, a nikoliv po jednotlivých epizodách. Dobrou zprávou tak je, že nic horšího než úvodní díl již na diváky nečeká. Špatná zpráva zní, že i tak je nadále kvalita poměrně dost kolísavá.

Jednou ze základních výhod seriálů oproti filmům je, že pro delší stopáž je možné se více tvůrcovsky roztáhnout. To ale musíte mít jasnou vizi a dobré schopnosti k jejímu naplnění, aby nešlo pouze o plané plácání do vzduchu.

Nemám nejmenší problém s muslimským prostředím nebo dívkou v hlavní roli ani s ničím podobným. Vlastně se domnívám, že tentokrát se v tomto ohledu povedlo uhodit hřebík na hlavičku, atmosféra je celkem přirozená a nejlepší dojem zanechá Pákistán (Indie) ze čtyřicátých let. Celkově vzato příjemné zpestření MCU.

Jenže během celého vyprávění skáčeme jakoby nahodile z jednoho místa na druhé, jen aby mohla být následně pro kamery rozehraná menší světelná show s pár speciálními efekty. Najde se zde spousta hezkých momentů, ale také řada těch nemastných, neslaných.

V rámci kinematografie obecně jde možná o slabý nadprůměr, MCU má však pořád ještě laťku posazenou o něco výše. Možná nakonec nejlepším dopadem Ms. Marvel budou dvířka k představení mutantů, narážela-li právě na tyto lidičky jedna z posledních scén.

Shrnutí recenze

Pro

Hlavní hrdinka se známkou "nad očekávání"

Proti

Nestálá kvalita jednotlivých dílů, neforemná akce

Shrnutí

Vizuálně pěkný, scénáristicky však pokulhávající dítko zahalené do kabátku zatím neokoukané kultury širšího blízkého východu.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.



Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz