Iron Man VR: Ve zbroji Tonyho Starka

Recenze
299 0
7. červenec 2020, napsal Zechy
Celkové hodnocení: 70%

Letošní rok se na nás usmál s dalším velkým marvelovským kouskem na herním poli. Na konzoli PS4 a její virtuální realitu přiletěl tentokráte Iron Man. A nám se tak naskýtá jedinečná možnost vžít se do kůže superhrdiny jako ještě nikdy předtím.

Iron Man VR: Ve zbroji Tonyho Starka

Pouze silná představivost nebo schopnost ovládat své sny. To bylo to jediné, co vás mohlo přiblížit zážitku, nad kterým určitě každý jednou přemýšlel. Jaké to asi je být ve zbroji Iron Mana a prohánět se oblohou? Ve virtuální realitě je každopádně možné jít mnohem dál, krom toho, že se můžete prohánět oblohou v Iron Manově zbroji, můžete se na plno také žít do kůže Tonyho Starka.

V tomto herním světě je to již pět let, co playboy s hromadou peněz ukul v jeskyni svou zbroj. A nyní se rozhodl, že nastal konec tomu, aby Stark Industries jakkoli vyrábělo zbraně a společnost tak začala být prospěšná světu jinou cestou. Jenomže jako ve filmové verzi, i zde Tony stvořil démona… Resp. Ducha – Ghost.

Duch minulosti Tonyho Starka je to, čemu nakonec budete muset v tomto virtuální prožitku čelit a co musíte zastavit, než vás jednou pro vždy zničí. A nebyl by to Iron Manovský padouch, kdyby nebyl vybaven přímo arzenálem zbraní. Zbraní, které jste vyrobili vy.

Do garáže!

Pokud aktuálně nejste na misi, točí se hra okolo vašeho luxusního sídla v Malibu, resp. ve vaší garáži, vybavené všemožnou technologií. Na hon za duchem ovšem nejste sami. K dispozici je virtuální asistentka FRIDAY, a pokud se vám to na hon za něčím, co nevidíte, zdá málo, přichází na pomoc další virtuální asistent – Gunsmith. Virtuální obraz Tonyho Starka stvořen k tomu, aby vyráběl ty nejlepší zbraně.

Hlavně s jeho pomocí se můžete vyžít v tom, co Iron Manovu zbroj dělá tak výjimečnou. Naplnit ji až k prasknutí arzenálem moderních zbraní, pomocí kterých můžete ničit své nepřátele. Nechybí základní střelná výbava v podobě repulsorů a dostatek raket různých druhů, kterými můžete svůj oblek vybavit. Kromě Gunsmithovy dokonalé AI mysli vám k tomu pomáhají i výzkumné body, které získáváte za jednotlivé mise.

A když už se unavíte standardního vzhledu obleku, vždy si můžete za pomoci různých achievementů odemknout další z 8 různých variant vaší zbroje. Ti méně nedočkaví, kteří hru měli předobjednanou, se mohou dočkat dalších dvou alternativních vzhledů.

Virtuální požitek

Jaký je ovšem zážitek vydat se v obleku do boje? Jednoduše řečeno úžasný. Virtuální realita vás v tomto směru dokáže pohltit tak, jak jen jí to dnešní technologie dovoluje a vy tak před sebou máte pouze HUD uvnitř přilby a je jen na vašem pohybu, jak se se vším vypořádat. Nebudete-li pouze jen přemýšlet nad tím, že ve skutečnosti stojíte pouze nohama na zemi, můžete se nechat dokonale unést virtuálním světem. (A taky si u toho nakonec i zacvičit.)

Od dema, které jsme si zkoušeli na našem Twitchi v den jeho vydání, udělali v ovládání tvůrci přece jen vítané změny. Při stání na místě není snadné se pohybovat do stran a otáčet kolem vlastní osy se nemůžete věčně. Pomocí trojúhelníčků na move ovladačích tak můžete posouvat obraz do stran. Buď pomocí “snap” efektu nebo naprosto plynule se otáčet ve zvoleném směru v závislosti na stisknutém tlačítku.

Smutně řešený je ale styl chůze. Budou i případy, kdy se budete procházet jako Tony Stark, k pohybu je tak v prostoru vyznačených několik bodů, ke kterým můžete jít. Ovšem bohužel místo plynulého pohybu se pouze jaksi “teleportujete” skrze černou obrazovku.

Moc úsměvu bohužel nepřináší ani grafika a je otázka, jak moc je na tom podepsán fakt, že virtuální realita probíhá pouze v rozlišení 720p a že vykreslit virtuální svět není nejlehčí. Něco víc by se ovšem z toho určitě vytěžit ještě dalo, neboť tohle je bohužel veliký krok zpět o několik let.

Virtuální realita je každopádně skvělá technologie pro tuto hru a dobře se sem hodí i záporák, neboť Ghost dokáže kolikrát naprosto dokonale dostát svému jménu. Pokud jste někdy snili nad tím být doslova v Iron Manově zbroji, nemáte k tomu nyní blíže než na PlayStationu.

Shrnutí recenze

Pro

Skvěle využitá technologie

Proti

Zdlouhavé nahrávací obrazovky
Slabší grafika

Shrnutí

Pro roli Iron Mana je virtuální realita dokonalá technologie, která přináší nevšední zážitek. Je ovšem škoda, jak je na tom podepsána grafická stránka hry.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Zechy
Zechy
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO