Eternals - Marvel příjemně překvapuje

Recenze
Eternals - Marvel příjemně překvapuje

Tato recenze NEOBSAHUJE žádné spoilery!

784 0
8. listopad 2021, napsal slayer
Celkové hodnocení: 85%

Ve čtvrtek dorazila do českých kin dlouho očekávaná týmovka Eternals od oscarové režisérky Chloe Zhao (Země nomádů, Jezdec). Tato marvelovka společně s filmem Shang-Chi a legenda o deseti prstenech startuje čtvrtou fázi, ve které se tvůrci snaží více experimentovat.

Zpočátku mohly panovat jisté obavy, zdali Zhao dokáže natočit akční blockbuster o polobozích dohlížejících na chod lidstva a bojujících s pradávnými příšerami a zároveň si prosadit svůj tvůrčí styl. To se jí podařilo a vidíme tu krásné scenérie a práci s kamerou, přičemž jste již v prvních minutách vtaženi do děje a sledujete postavy, kterým nejde nefandit. Je patrné, že se režisérka snažila pracovat co nejvíce se skutečnými lokacemi, které filmu vdechují potřebný život, a zelené plátno je tu využíváno především pro dokreslení mohutných staveb nebo při flashbacích. Ty pomáhají zvýraznit rodinné pouto postav a slova jako přátelství nebo láska tu tak nepůsobí nijak uměle.

Mírným zklamáním je však jeden ze záporáků, jímž je vůdce Deviantů Kro, který ve výsledku není příliš zajímavý a spíše to vypadá, že sloužil jako výplň. Naštěstí ovšem není jediným záporákem a v dalších případech se už tvůrcům podařilo vytvořit zajímavé dějové zvraty.

Ve výsledku Eternals nepůsobí jako „další marvelovka“, ale jako akční rodinné drama s krásnými lokacemi, nápaditou akcí, pestrobarevnými kostýmy nebo zajímavými postavami, ačkoli dvě z nich se svým stylem a schopnostmi až příliš nápadně podobají Supermanovi (Ikaris) a Quicksilverovi (Makkari). A jak už to u Marvelu bývá, nechybí ani humor. O ten se tu stará hlavně Kingoův (Kumail Nanjiani) společník, kterého ztvárnil bollywoodský herec Harish Patel. Upřímně jsem se u žádného marvelovského filmu nezasmál tak jako při scénách, ve kterých se Patel objevil. Vtipné repliky mu naštěstí skvěle sedly a nepůsobily nijak rušivě.

(Zdroje obrázků – movieweb.com)

Shrnutí recenze

Pro

Kamera, herecké výkony, vyprávění, vizuální efekty, kostýmy, humor

Proti

Nezajímavý záporák Kro

Shrnutí

Po skončení filmu si počkejte na dvě potitulkové scény.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama