Dee's Collector's World #20: Star-Lord: Infinity War -1/6

Recenze
Dee's Collector's World #20: Star-Lord: Infinity War -1/6

Další verze figurky Star-Lorda od firmy Hot Toys. Jak moc se liší oproti své oceňované verzi z Guardians of the Galaxy Vol. 2?

355 0
8. květen 2021, napsal Dee
Celkové hodnocení: 85%

Spojení Guardians of the Galaxy/Strážci Galaxie a 1/6 figurek od firmy Hot Toys je jedna z nejvíce kontroverzních témat nejen na různých sběratelských fórech. Postavy z téhle filmové licence MCU se staly napříč filmovou biografií velmi populární nejen u samotných fanoušků, ale i v hledáčku výrobců figurek.

Firma Hot Toys jako jedna z mnoha, která licenci MCU obzvlášť v poslední době hodně „ždímá“, si tuhle možnost samozřejmě nenechala ujít i s uvedením Infinity War na filmová plátna. Dostali totiž prostor na znovu vydání hned několika postav (Star-Lord, Rocket, Groot).

Pro sběratele, kteří naskočili na již rozjetý vlak později, jsou tato vydání dané postavy v „novém kabátě“ mnohdy velmi potěšující. Existují totiž figurky od HT, které se během několika let staly opravdu ceněným zbožím a sehnat je za normální peníze je nadlidský úkol. Tohle obzvláště platí u série Guardians of the Galaxy, kdy například Yondu z Vol. 2 se pohybuje oproti vydání, kdy vyšel na nějakých 7000,– za deluxe verzi, v číslech hodně přes 9 000,– za regular.

Osobně zastávám názor, že právě verze Star-Lorda z Vol. 2 je co do konceptu figurky téhle postavy rozhodně nejlepší. Má hromadu skvělého příslušenství a v případě, že se sběratel rozhodl pro deluxe verzi, dostane jeho nádherný dlouhý kabát. Navíc u téhle postavy mnoho sběratelů ocenilo progres v provedení kvality samotného headsculptu herce Chrise Pratta. První verze (samozřejmě s ohledem na rok vydání) byla sama o sobě skvělá. Poté, co však vyšla verze z Guardians of the Galaxy Vol. 2, padaly brady sběratelů nadšením, k jaké dokonalosti se tahle firma propracovala.

Ale tímhle to neskončilo a jsem rád, že i když velmi často firmu Hot Toys kritizuji, můžu nyní udělat výjimku. Pojďme se tedy podívat, jak se vyvedla třetí verze postavy Star-Lorda s dalším vývojem podoby s hereckým představitelem Chrisem Prattem.  

Headsculpt

Jak jsem již zmínil výše. Možná je to jen můj subjektivní pohled, obzvláště, když se v mé osobní sbírce nachází pouze verze z Infinity War, ale co jsem měl možnost postupem času porovnat u jiných sběratelů nebo například na pobočkách Film Legends Muzeum, tak zde se HT konečně opravdu trefilo do podoby Chrise Pratta.

Samotný unmasked sculpt je opravdu výborný. Tohle je jasný důkaz toho, že pokud tahle firma opravdu chce, tak dokáže s umělci, které má pod palcem, opravdu výborné a kvalitní věci. K figurce jsou i dvě verze helmy. Se zavřeným a otevřeným hledím. Jsou klasicky z plastu namísto diecastu, ale paint je na tom skvělý. Stejně se ale nezbavíte pocitu, že je to jen laciný plast namísto poctivého kovu. Osobně s celkovým provedením těchto helem, až na materiál, nemám sebemenší problém. HT se snaží v rámci možností a materiálu dodržet detaily v souladu s filmovou předlohou. Verze se zavřeným hledím má navíc light-up efekt– svítí. Osobně tohle moc u figurek nemusím. Tyhle upgrady jsou skvělé na první fotky, pak je ale nutnost baterie vytahovat, neboť hrozí riziko, že vytečou a poškodí samotnou figurku. Samozřejmě tohle lze řešit jistými elektrickými zdroji, ke kterým se nejeden sběratel v zahraničí uchýlil. Opravdu neznám nikoho, kdo by byl ochotný jít do vitríny, vyndat si figurku, nastrkat do ní baterky a zapnout si je například byť třikrát do měsíce. Osobně navíc v případě, že je headsculpt opravdu skvělý, volím možnost vystavit si právě verzi unmasked. 

Suit

Když se řekne akční figurka, lidé si vybaví plně pohyblivou postavu vhodnou na různé polohy, ať už uvolněnější nebo akční. Když si ale koupíte figurku za 6 000,– a více, snažíte se v rámci možností (a samozřejmě s ohledem na charakter postavy), aby vám na displeji nestála ve strnulé pozici a nebyla trnem v oku. Tahle věc je samozřejmě limitována i materiálem samotného obleku a ne vždy majiteli figurky dovolí přesně to, co by chtěl (viz například Dee's Collector's Wor­ld #19 Iron-Spider).

Star-Lord není zrovna charakter, který byste nutně museli hnát do krkolomných poloh. Samozřejmě pokud máte verzi z Vol. 2, tak tančící póza se sama nabízí. V Infinity War se případných póz nabízí celá plejáda. Navíc samozřejmě díky příslušenství z něj lze dostat opravdu úžasné polohy.

Zde jsem měl obavy z možných limitací díky jeho kabátu. Přece jen poslední dobou Hot Toys volí pevnější materiály oblečení, které docela hodně omezují majitele figurky ve vysněném vystavení jeho oblíbené polohy.

U Star-Lorda je výhoda samotného provedení jeho bundy i ve filmu. V předloze je kožená, ale většina lidí moc dobře ví, jak je obtížné (nejen u figurek) právě v téhle bundě například rozpažit a ohnout paži v loktech. Figurka má tohle úžasně vyřešené. Pod pažemi a v loktech se totiž nachází pruhy z obyčejného textilu. Tohle je opravdu skvělý krok od HT a jsem rád, že se zde zachovala co nejvěrohodněji předloha. Pózování je díky téhle maličkosti opravdu s menším rizikem, že něco časem popraská nebo se natrhne. Samozřejmě i zde má figurka své meze. Lze si s ní však opravdu skvěle pohrát i díky plátěným kalhotám. 

Příslušenství

Ohledně příslušenství u figurek platí, že vždy si najdete něco, co vám tam chybí, nebo je naopak zbytečné. U téhle verze Star-Lorda jsem osobně ten pocit neměl. Vše, co k němu firma HT dala, je pro mě dostačující.

Magická kola Doctora Strange, po kterých Star-Lord přeskakoval, kvalitou odpovídají již předchozí verzi u samotné figurky Doctora ve verzi Infinity War (Dee's Collec­tor's World #16).

Menší výtku mám snad jen k absenci alternativní dlaně se zdviženým prostředníkem. Figurka má k sobě klasicky několik různých vyměnitelných dlaní a myslím si, že tahle jedna navíc by se krásně hodila do konceptu.

K figurce je totiž mini backdrop, který stylizuje červí díru vytvořenou Doctorem Strangem. A co si snad každý vybaví u téhle scény, těsně před výbuchem bomby u Thanose? Zdvižený prostředníček. V balení je rovněž již zmíněná bomba a magnetická past, kterou Star-Lord použil nejprve na Tonyho Starka a poté na samotného Thanose v bitvě na Titánu. K téhle pasti jsou i „blesky“. Tak jako již v minulosti – vůbec jsem tomuhle zpracování doplňku nepřišel na chuť.

Velmi mě potěšilo zahrnutí bublinek do samotného přslušenství. V rámci možností je zpracování super a opravdu tohle nabízí možnost vystavit si jej právě ze sekce filmu, kdy se utkal s ThanosemCollectora.  

Base

Tak jako u ostatních figurek z Infinity War řady. Naprosto jednoduchá a pro mě absolutně bez nápadu. Slabší podprůměr. Navíc mi docela vadí, že HT volí již nějakou dobu pouze jeden druh držáků.

Buď dostane sběratel delší verzi na létací pózi se skřipcem kolem pasu, nebo jen klasickou kolébku mezi nohy. Již nějakou dobu se nestalo, že by společnost HT dala k figurce právě obě verze. Obzvláště, když díra v základně je dělaná i pro verzi kolébky.

Art box

Krabice u téhle filmové série HT hodně chválím a ani zde neudělám výjimku. Jsem navíc rád, že HT zde zvolila variantu Star-Lorda v helmě. Je to totiž právě helma, která ho dělá tak skvěle ikonickým. A osobně se mi hodně líbí. 

Cena

5900,– Kč – zakoupeno na Fate Gate.

Nakonec vše můžete posoudit sami v přiloženém odkazu, kde najdete opravdu dostatek materiálu k prostudování. Odkaz na galerii fotoreportu figurky. https://imgur.com/gallery/87bngji

(Zdroje obrázků: bunker158.com, Reddit, YouTube, lmgur, Comics & Cocktails).

Na jaké pozici v žebříčku oblíbenosti se u vás nachází filmový představitel Star-Lorda z Guardians of the Galaxy Vol. 1 a Vol. 2? Oblíbili jste si ho i v Infinity War, nebo vám jeho zbrklé chování a rozhodování v krizových situací připadalo směšné a trapné? Hot Toys není jediná firma, která vydala tuhle verzi postavy. Neváhejte se podělit nejen se mnou jak o váš klenot sbírky s tímto motivem, nehledě na měřítko a výrobce, tak o názor na filmové zpracování.

Děkuji za pozornost. V příštím čísle Dee's Collector's Wor­ld se můžete těšit na 1/6 figurku Thanose z filmové licence Avengers: Infinity War od firmy Hot Toys.

Shrnutí recenze

Shrnutí

Co se týká aktuální dostupnosti figurky Star-Lorda od firmy Hot Toys, tak rozhodně můžu vřele doporučit právě tuhle verzi. Oproti její předchozí verzi z Vol. 2 (zejména co se týká deluxe verze) je sice co do příslušenství chudší, ale například už kvůli opravdu vydařenému headsculptu Chrise Pratta je volba pořízení určitě na místě.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama