Dee's Collector's World #18: Captain America: Infinity war -1/6

Recenze
Dee's Collector's World #18: Captain America: Infinity war -1/6

Další verze figurky Kapitána Ameriky od firmy Hot Toys. Dostál výrobce u tohohle kousku své dobré pověsti, nebo s celkovým provedením u sběratelů šlápl vedle?

718 0
25. duben 2021, napsal Dee
Celkové hodnocení: 69%

Jsou figurky postav, které sběratelé berou jako doplňující, i když nejsou extra zdařilé. Pokud se však jedná o jednu z hlavních postav, která má ve filmu navíc důležitou roli, netrpělivě vyčkávají a očekávají po mnoha letech tradiční dávku kvality od svého oblíbeného výrobce. Co když se ale něco nepovede?

Tohle je příklad Kapitána AmerikyInfinity War od firmy Hot Toys. Už ve filmu byla jeho image terčem posměchu a kritiky. I když se z Kapitána stal „zločinec“ a jeho vizáž odpovídala životu v exilu, hodně lidí nepřekouslo například jeho vousy a „neupravené“ vlasy.

Tohle ale nádherně nahrávalo firmě Hot Toys, která měla (alespoň z mého pohledu) se sculptem Steva Rogerse (Chris Evans) velké problémy. Hodně sběratelů očekávalo, že po tolika nepříliš vyvedených headscalptech se právě díky vousům a vlasům HT dokáží přiblížit filmové předloze. To se však nestalo. A nezůstalo jen u tohohle mínusu.  

Headsculpt

Když HT vydají první figurku určité filmové postavy, která obsahuje i unmasked headsculpt hereckého představitele, většina sběratelů to přejde se svým „meh“ a jde dál. Když se však dočkají např již 4. verze a daný sculpt je stále hodně podprůměrný, snese se vlna kritiky.

Jak jsem již zmínil výše. Vizuální koncept Kapitána v Infinity War skvěle HT nahrával do karet. Měl zde totiž vousy a delší vlasy, což krásně může skrýt nedostatky podoby s filmovou předlohou. To se zde nestalo. HT očividně vzali již předchozí špatný sculpt Rogerse z Civil War a jen ho mírně upravili. Podoba s Evansem je i zde docela mimo. Navíc tahle figurka obsahuje opět jen jeden sculpt. Přikláním se vždy k verzi battle damage, která by se náramně hodila. Celkový dojem z nepříliš vydařeného sculptu by klesl (i za cenu, že sběratel bude mít doma dva hnusný headsculpty vousatého Kapitána).

Suit

Další mínus, které u téhle figurky a u HT obecně nemůžu pochopit. Zvolený materiál oblečení je zde absolutně hrozný. Oproti předchozím verzím, kdy se jednalo o látku, je tohle spíš guma. Na pózování jeden z nejhorších materiálů. Nejde zde snad ani tak o riziko praskání a loupání, jako spíš o limitaci pohybu.

Kapitánův oblek je ve filmu snad z kevlaru, ale HT jej do téhle verze upřednostňovalo k všeobecné spokojenosti zákazníků jako textil. Zde však sáhli po změně a tu bohužel zachovali i v poslední verzi Endgame (určitě se můžete těšit v budoucnu na recenzi i téhle figurky).

Oblečení má však jedno skvělé pozitivum a to „ušpinění“. Kapitán zde nemá uniformu, jako by ji vytáhl zrovna z pračky a na hony by mu voněla avivíží, ale odpovídá životu v utajení. Jsem však zastánce názoru, že tohle by se snadno zachovalo i v případě použití látky a ne téhle „gumy“. 

Příslušenství

Co dát Kapitánovi když přijde o svůj štít? Jeho figurky od HT, co se týká příslušenství, toho už tak měli k sobě minimum a po události na konci Civil War se tohle jen prohloubilo. HT se k tomuhle postavilo čelem.

Vydalo dvě verze téhle figurky – promo a regular. Figurka obsahuje mimo jiné i kopí, které po Kapitánovi vrhla Proxima Midnight. Promo verze se liší v přidání druhého kopí, které měl Corvus Glaive, a „půlpadoucha“ z Wakandy. Osobně mi stačila regular verze a neměl jsem potřebu nutně mít promo. Obě kopí jsou mimořádně vyvedená (měl jsem tu čest vidět na živo i promo verzi a můžu opravdu posoudit).

Kromě klasické sady vyměnitelných dlaní jsou součástí figurky opět i tolik nenáviděné štíty z Wakandy. Abych byl upřímný, nějakou dobu od premiéry jsem jim nemohl přijít na chuť a po zakoupení figurky jsem je nechal dlouhou dobu v krabici. S věkem a časem i sběratel dospěje. Po nějaké době jsem za kopí vyměnil na figurce právě tyhle štíty a nemůžu si je vynachválit. Jsou opět sice z plastu, ale do detailů úžasné. Navíc mají podle předlohy vysouvací přední část, což je velmi potěšující maličkost. Přezky jsou navíc pevné a ne jako v případě štítu u verze Civil War na zapínání. Jsou tedy bytelnější a krásně se nasazují na ruce, bez většího rizika, že se rozepnou, nebo roztrhnou. 

Base

Tak jako u ostatních figurek z Infinity War řady. Naprosto jednoduchá a pro mě absolutně bez nápadu. Slabší podprůměr.

Art box

Krabice u téhle filmové série HT hodně chválím a ani zde neudělám výjimku. Tohle je navíc jediný moment, kdy lituji, že nemám promo verzi. Zde se mi více líbí právě obrázek na promo, než na regular verzi. Již několik let si ale art boxy nevystavuji, tudíž tohle přejdu bez sebevětšího zklamání. 

Cena

6500,– Kč – zakoupeno na Fate Gate.

Nakonec vše můžete posoudit sami v přiloženém odkazu, kde najdete opravdu dostatek materiálu k prostudování. Odkaz na galerii fotoreportu figurky. https://imgur.com/gallery/zmuFmWW

(Zdroje obrázků: bunker158.com, Flickr, psidiagnosticin­s.com, lmgur).

Jak na vás zapůsobil nástup samotného Kapitána při scéně na nádraží? Naskočila vám stejně jako mě u jeho theme song husí kůže a napjatě jste sledovali jeho, Black Widow a Falconovu záchrannou akci Visiona a Scarlet Witch proti Thanos Child? Jak jste vnímali jeho výstup z ilegality a nové štíty, které mu byly darovány ve Wakandě? Hot Toys není jediná firma, která vydala tuhle verzi postavy. Neváhejte se podělit nejen se mnou jak o váš klenot sbírky s tímto motivem, nehledě na měřítko a výrobce, tak i o váš pohled na film.

Děkuji za pozornost. V příštím čísle Dee's Collector's Wor­ld se můžete těšit na 1/6 figurku Iron-Spider z filmové licence Avengers: Infinity War od firmy Hot Toys.

Shrnutí recenze

Shrnutí

Pokud bych mohl opravdu doporučit nějakou figurku Kapitána Ameriky od Hot Toys, tak rozhodně verzi Civil War. Nejnovější verze z Endgame sice k sobě bude mít úžasné množství příslušenství, na popud fanoušků upravený headsculpt Evanse, ale tak jako zde tvrdší materiál suitu. Pro mě jsou nejen špatně zvolený materiál ale i absence alternativního sculptu (když už se tenhle opět nezdařil) velké mínusy figurky a rozhodně ji nemůžu doporučit.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama