Dee's Collector's World #16: Doctor Strange : Infinity War-1/6

Recenze
Dee's Collector's World #16: Doctor Strange : Infinity War-1/6

Druhá verze figurky Doctor Strange od Hot Toys. Předčil svou předešlou verzi, nebo je jen „doplňující”?

451 0
10. duben 2021, napsal Dee
Celkové hodnocení: 80%

Když se na trhu objevila první verze postavy Doctor Strange v měřítku 1/6 od firmy Hot Toys ze stejnojmenného celovečerního filmu, sběratelé jásali. Na headsculptu herce Benedicta Cumberbatche odvedla tahle firma úžasnou práci. Podoba zde byla výborná, ale samotná figurka co do příslušenství střídmá.

Tohle je však případ, kdy HT vydají první verzi dané postavy a sběratelé nemají s čím srovnávat kvalitu zpracování. V jistou chvíli se tahle figurka začala dokonce prodávat za dvojnásobnou částku. Převýšila poptávka tohohle vyprodaného kusu nabídku? Snad.

Chvíli po tomto „cenovém boomu“ a po uvedení traileru na Avengers: Infinity War však společnost Hot Toys vyrukovala s druhou verzí téhle postavy a překupníci, kterým se nepodařila první verze prodat, si rvali vlasy. Nová verze byla nejen mnohem lepší co do headsculptu (probíral jsem tohle s kamarádem/sbě­ratelem, který vlastnil i první verzi), ale i příslušenství.

Tahle recenze se zaměří na verzi Infinity War, kterou osobně považuji za velmi zdařilou.  

Headsculpt

Je to snad „profesionální deformace“, ale vždy se snažím na figurkách a obzvlášť headsculptech hledat chyby a nepřesnosti. Zde však musím udělat výjimku. Pokud jsem s nějakým „ksichtíkem“ u figurek spokojený, tak je to právě zde. Naprosto úžasná podoba Benedicta Cumberbatche. 

Výraz ve tváři navíc krásně odpovídá filmovému charakteru. Není to klasický bezduchý pohled do prázdna, ale pohled mírně zamračený a vrásčitý, plný starostí o fungování vesmíru. Pohled, kdy v jednu chvíli cítíte plné soustředění spolu s možností zklamání (tak jako ve filmu). Vlasy jsou zde úžasně stylizovány a oproti první verzi se mi tenhle účes mnohem více líbí.

Suit

Jedná se o látkové doplňky a tudíž skvělá možnost pro pózování. Doctor Strange není postava, kterou byste nutně chtěli hnát do superakčních kopanců a letících pěstí, ale ani není přímo stavěn pro muzejní pózu. Díky magickému plášti, který mu napomáhal k levitaci, byly jeho předností i různé polohy rukou. Tohle právě krásně umožňuje látková verze oblečení.

Nedílnou součástí DS je jeho plášť. Je vyztužen po krajním i spodním lemu tenkým drátkem a tudíž jej lze libovolně polohovat. Viděl jsem dokonce sběratele, který si tenhle plášť pomocí přídavného drátku napolohoval jako levitující mimo Doctora. Detaily nejen tohohle pláště, ale i oblečení, jsou do sebemenšího detailu skvěle propracované.

Příslušenství

Oproti první verzi, která obsahovala především magickou knihu, je tahle mnohem bohatší. Kromě bohaté sady dlaní, které nabízí velkou škálu možností na různé magické triky, je zde širší výběr „magických kruhů“. Nejsou totiž jen dva velké jako u předchozí verze, ale i několik menších, včetně čvercových a zelených.

Nejsem fanoušek těchto plamených triků u figurek, ale tyhle kruhy se mi hodně líbí, stejně jako meč (tedy až na „dvojité kouzlo“).  

Další super věc je látkový pás, se kterým DS zaútočil na Thanose. Na promo fotkách nevypadal nijak extra, ale když jsem ho vybalil, co do kvality zpracování byl úžasný.

Součástí figurky je samozřejmě talisman s Okem Agamottovým, a to hned ve dvou verzích. Uzavřené a otevřené. Je to plast (u HT je běžná věc vykašlat se na kovové prvky figurek) a díky tomuhle materiálu jde kvalita zpracování poměrně dolů.

Jediná věc, která mi zde chybí a která byla HT „nahrazena“ zbytečným backdropem, jsou „pavoučí ruce“. Na trhu je custom verze, kterou lze na figurku přidělat. Tohle je však věc, která mohla být dána přímo k ní, namísto toho, aby byla nahrazená nevkusným backdropem.  

Base

Naprosto jednoduchá a pro mě absolutně bez nápadu. Slabší podprůměr.

Art box

Artboxy z téhle filmové licence se mi hodně líbí a můžete se těšit, že i u dalších kousků je budu chválit. Krásný retro design. U tohohle lze krásně vidět, že HT dokáže udělat krásné krabice s nápadem. 

Cena

6500,– Kč – zakoupeno na Fate Gate.

Nakonec vše můžete posoudit sami v přiloženém odkazu, kde najdete opravdu dostatek materiálu k prostudování. Odkaz na galerii fotoreportu figurky. https://imgur.com/gallery/IYbIbZC

(Zdroje obrázků: Flickr, Carousell, Vamers Store, lmgur).

Jak na vás zapůsobil tenhle filmový představitel Doctora Strange? Zhostil se podle vás Benedict Cumberbatch této role s osobitým přístupem, nebo jste jej po jeho celovečerním filmovém debutu odepsali? Byla pro vás jeho role v Infinity War v plejádě superhrdinů jen doplňující, nebo jste si užívali každou jeho scénu? Hot Toys není jediná firma, která vydala tuhle verzi postavy. Neváhejte se podělit nejen se mnou jak o váš klenot sbírky s tímto motivem, nehledě na měřítko a výrobce, tak i o váš pohled na film.

Děkuji za pozornost, v příštím čísle Dee's Collector's Wor­ld se můžete těšit na 1/6 figurku Buckyho Barnese z filmové licence Avengers: Infinity War od firmy Hot Toys.

Shrnutí recenze

Shrnutí

Jen zřídka mohu opravdu doporučit nějakou figurku bez toho, abych na ni nenašel hromadu negativ. Tahle verze Doctora Strange od Hot Toys se stala výjimkou. Pokud pominu opravdu ošklivý backdrop a base bez nápadu, tak je tohle rozhodně nejlepší figurka z celé série Infinity War od téhle firmy.

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.



Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama